Encyklopedia - Of Light and Darkness: The Prophecy
Of Light and Darkness: The Prophecy


Producent: Tribal Dreams
Wydawca: Interplay
Wydawca PL: brak
Premiera: 1998
Premiera PL: brak
Wersja PL: brak
Nośnik: 3 CD, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: procesor 133MHz, 16MB RAM

Zobacz też: trailer, ścinki
Gry powiązane: Of Light and Darkness

Of Light and Darkness: The Prophecy pozwala powrócić do ostatnich, burzliwych lat minionego milenium. Gracz wciela się w wybrańca, który jako jedyny może uratować świat przed przepowiadaną przez proroków apokalipsą. Wizje rychłego końca świata objawiły się między innymi tancerce egzotycznej Angel Gemini - teraz więzionej przez Pana Siódmego Milenium Gara Hoba w krainie zawieszonej gdzieś pomiędzy Niebem, a Piekłem.

Of Light and Darkness: The Prophecy to nieco dziwaczne połączenie mystopodobnej przygodówki z grą logiczną. Celem gry jest rozprawienie się z duszami grzeszników (wśród nich postacie znane z kart historii takie jak Kaligula, Ivan Groźny, czy Maria Antonina Habsburg). Aby tego dokonać należy ustalić którego z siedmiu grzechów głównych dany grzesznik się dopuścił i powiązać go z odpowiednim przedmiotem oraz lokacją. Co ciekawe, twórcy zaprojektowali grę w taki sposób, żeby zmusić gracza do korzystania z dołączonej do niej papierowej instrukcji, zawierającej potrzebne do jej ukończenia informacje. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że wiele elementów gry zmienia się losowo, przy każdym jej rozpoczęciu.

W produkcji Of Light and Darkness: The Prophecy wzięło udział kilka znanych nazwisk. Producentem wykonawczym gry był Brian Fargo. Nad oprawą graficzną pracował znany malarz surrealista Gil Bruvel. Głosów głównym postaciom użyczyli popularni aktorzy tacy jak James Woods i Lolita Davidovich. Z kolei w nagrywaniu ścieżki dźwiękowej obok mniej znanych wokalistek uczestniczyła aktywna w latach 90-tych amerykańska raperka Sh'killa.

Elum
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.