Encyklopedia - Revolution Software
www.gry-online.pl - wortal rozrywkowy


Revolution Software


Rok założenia: 1990 (Wielka Brytania)
Krótko: przygodówki przez cały okres funkcjonowania, firma nadal aktywna

Gry przygodowe (chronologicznie): Lure of the Temptress, Beneath a Steel Sky, Broken Sword, Broken Sword II, Złoto i Chwała: Droga do El Dorado, Broken Sword 3, Broken Sword 4, Broken Sword 5, Beneath a Steel Sky 2

Zobacz też: Revolution Software i okolice

Revolution Software to w pewnym sensie brytyjska odpowiedź na amerykańską Sierrę. Założona w 1990 roku firma od początku specjalizowała się w produkcji trzecioosobowych przygodówek, które okazały się silną konkurencją na rynku zdominowanym w latach dziewięćdziesiątych przez gry zza oceanu. Jedną z cech charakterystycznych gier Revolution było realistyczne (bardziej niż u konkurencji) zachowanie postaci NPC, za co odpowiadał nowatorski system - Virtual Theatre - wykorzystywany we wszystkich tytułach do Broken Sworda II włącznie. Tradycyjne logo, używane do dnia dzisiejszego (nieznacznie tylko co pewien czas modyfikowane), mocno kojarzy się z introdukcją Lure of the Temptress.

Warto pamiętać, że oprócz szeregu własnych gier przygodowych Revolution Software swego czasu przygotowała również... King's Questa VI w wersji na Amigę, naturalnie na zlecenie Sierry. Ze względów technicznych nie była to zwyczajna konwersja, lecz kompletny port (amigowa wersja gry została zaprogramowana praktycznie od zera), zauważalnie różniący się od pierwotnego wydania PC (m.in. na Amidze gra korzystała z systemu Virtual Theatre, zmieniono też interfejs i nawet zmodyfikowano niektóre zagadki).

Revolution Software latem 1996 roku, tuż przed premierą pierwszego Broken Sworda.

Opracował Elum
Copyright (c) Michał Czajkowski. Wszelkie prawa zastrzeżone.