Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
Posty: 390
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 17:26
Kontakt:

[29.10.17] Dragon's Lair w Stranger Things

Post autor: Redakcja »

Stranger Things - serial o beztroskich nastolatkach, którzy udają, że mieszkają w latach osiemdziesiątych (konkretnie - w stanie Indiana) właściwie nie ma z przygodówkami nic wspólnego. Ale nie sposób o nim przynajmniej raz w kontekście przygodówek nie wspomnieć. W ubiegłym roku, po premierze sezonu pierwszego, doczekał się bardzo krótkometrażowej, nieoficjalnej przygodówki w stylu lat... dziewięćdziesiątych (autorstwa Infamous Quests). Za to w sezonie drugim (od przedwczoraj na Netflix) młodzi bohaterowie oficjalnie grają w oryginalną, stacjonarną wersję Dragon's Lair. Wątek z ratowaniem księżniczki przed złowrogim smokiem wydaje się na tyle istotny, że pojawił się nawet w jednym ze zwiastunów (dla porównania - w prawdziwych latach osiemdziesiątych). To chyba najbardziej przygodowe sceny w serialu telewizyjnym od czasu Sheldona grającego w Zorka.

Obrazek

Elum
Houdini
Posty: 106
Rejestracja: pn 10 kwie 2006, 19:45
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [29.10.17] Dragon's Lair w Stranger Things

Post autor: Houdini »

Mój wpis również nie będzie miał z przygodówkami wiele wspólnego (i co więcej, prawdopodobnie powinien się znaleźć w innym miejscu tego forum...), ale: POLECAM :)!!! Serio - dawno się tak nie bawiłem jak oglądając ten serial. A gdybym był o jeszcze o kilkanaście lat młodszy...;)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Niestety w Stranger Things nie doszedłem jeszcze do odcinka, w którym bohaterowie grają w Dragon's Lair. Za to przypadkiem wypatrzyłem Dragon's Lair oglądając... Goldbergów. W odcinku nieco starszym, bo z 2014 roku, ale dla mnie to nowe odkrycie.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

[offtopic?]
A tu Matt Damon gra w Leather Goddesses of Phobos:

Obrazek ;)
ODPOWIEDZ