Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
Posty: 391
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 17:26
Kontakt:

[24.07.13] Pierwszy epizod The Raven od wczoraj w sprzedaży

Post autor: Redakcja »

Wczoraj miała miejsce światowa premiera pierwszego z trzech planowanych epizodów The Raven: Legacy of a Master Thief, czyli nowej gry twórców The Book of Unwritten Tales (głównym projektantem ponownie jest Jan Theysen). Epizod drugi klasycznie kryminalnej przygody zapowiadany jest na 27 sierpnia, a trzeci na 24 września br. Kto już gra?

Nowinkował Elum
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Re: [24.07.13] Pierwszy epizod The Raven od wczoraj w sprzed

Post autor: tetelo »

Zaczęłam, ale chyba niepotrzebnie, bo nie mam za bardzo czasu na granie. W ogóle kto to słyszał, żeby latem tak premiera za premierą... Ledwie skończyłam Face Noir, już trzeba grać w Ravena, a za chwilę ponoć kolejny odcinek Dream Machine, potem zaraz Memoria. Dawniej od początku czerwca do końca września nic się nie działo i był spokój.
Wszystko przez tę cyfrową dystrybucję :ble:
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Tak mówiąc szczerze, z Ravenem chyba wygodniej będzie wstrzymać się do jesieni i zagrać od razu w całość, bez czekania na kolejne odcinki. Gorzej z The Dream Machine, bo tutaj każdy kolejny epizod jest prawie jak kolejne dziecko w rodzinie - ukazują się średnio co kilkanaście miesięcy. :niesmialy:
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Re: [24.07.13] Pierwszy epizod The Raven od wczoraj w sprzed

Post autor: tetelo »

Pewnie masz rację. Przyznaję, pewien sklep skusił mnie okazyjną ceną dwóch premierowych gier w przedsprzedaży (FN i Raven po niecałe 15 dolców, za całość oczywiście). Nawet nie zauważyłam, że Kruka kupiłam w postaci klucza na Steam. Wstydzę się bardzo, zwłaszcza na tym forum, bo Steam jest be, a nasz dobry rodzimy GOG będzie sprzedawał całość bez DRM. Cóż, zgrzeszyłam.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Z ciekawości - Face Noir to taka raczej kwintesencja przeciętności w stylu Alternativy, Art of Murder, późnego Black Mirror itp. czy może jednak ma w sobie jakieś ciekawe momenty? Innymi słowy - nadaje się do zagrania? Pytam - bo waham się jak jeszcze nigdy. Z jednej strony nie chciałbym tracić czasu na głupoty (tym bardziej, gdy mam wciąż na dysku m.in. rozgrzebane Cosmology of Kyoto :P), a z drugiej mam słabość do gier z Noir(e) w tytule. :D
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Re: [24.07.13] Pierwszy epizod The Raven od wczoraj w sprzed

Post autor: tetelo »

To kwintesencja przeciętności adresowana do miłośników noir(e). O klasę przewyższa Alternativę, a jeśli chodzi o charakterystykę postaci i realizm świata, to o ile pamiętam, w Art of Murder było z tym kiepsko, tu jest lepiej. Więcej - wiesz gdzie.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Ha. Lepszego dnia na publikację tego wpisu wybrać nie mogłaś. Dzięki za prezent imieninowy (choć właściwie imienin nie obchodzę, zasadniczo). :D

W takim układzie jestem zdecydowany bardziej niż rano, ale demo sobie i tak ściągnę.
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Re: [24.07.13] Pierwszy epizod The Raven od wczoraj w sprzed

Post autor: tetelo »

Wiem, że tam na Śląsku obchodzicie dziwne Roczki i jakieś Urodziny, ale ja pochodzę z Mazowsza, więc uściski i ucałowania z okazji Imienin, Elumie! :)
ODPOWIEDZ