Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
Posty: 391
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 17:26
Kontakt:

[05.09.13] I Have No Mouth, and I Must Scream na GOG'u

Post autor: Redakcja »

Ciekawostka dnia. Podobno Harlan Ellison pozwał deweloperów I Have No Mouth, and I Must Scream po premierze gry, bo ci rzekomo nie dzielili się z nim zyskami ze sprzedaży. Podobno twórcy musieli udowadniać, że żadnych zysków nie było, że gra nic nie zarobiła.

W dniu dzisiejszym niszowa I Have No Mouth, and I Must Scream dostała swoją drugą szansę. Na platformę GOG trafiła pierwsza/jedyna od osiemnastu lat reedycja gry, rzecz jasna przystosowana do współpracy z współczesnymi konfiguracjami i systemami operacyjnymi (za technikalia odpowiada Night Dive Studios). Ciekawe co na to Harlan Ellison.

Nowinkował Elum
Awatar użytkownika
Fitz
Posty: 174
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 20:30
Kontakt:

Re: [05.09.13] I Have No Mouth and I Must Scream na GOG'u

Post autor: Fitz »

"Shut up and take my money!" :mrgreen: Po przeczytaniu parę lat temu oryginalnego opowiadania - które, co prawda, bardzo odbiega treścią od gry, ale jest równie zakręcone - mam jeszcze większego smaka na tę historię.
elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: [05.09.13] I Have No Mouth and I Must Scream na GOG'u

Post autor: elemeledudek »

Cholercia, trzeba będzie chyba se zrobić tego PayPala. Kupiłbym ale nie mam jak aktualnie.
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Redakcja pisze:Ciekawe co na to Harlan Ellison.
Się wyjaśniło. Tetelo na tetelowym blogu znalazła i linknęła do oficjalnej strony Harlana Ellisona, gdzie sam autor napisał przedwczoraj:
Harlan Ellison na swoim forum pisze:I, as President of The Kilimanjaro Corporation, and as "Author" employee of TKC, own all rights in the videogame I HAVE NO MOUTH & I MUST SCREAM. And only recently have TKC and myself, Harlan Ellison, licensed a reissue and update of the product to Stephen Kick of Night Dive Studios. My proprietorship is alive and roundhouse kicking. So if any of the gamesters you (gawd bless'ya, baby) ratted out think they can play fast'n'loose with the artifact of my Creativity, advise them that even though the original manufacturers, Cyberdreams, booked and ran off with the profits, I sued them, won, own all the remainder stock, and the copyright is in my and TKC's name, all rights reserved. Even a perfunctory, due-diligence, only-thieves-&-morons-won't-do-it search of public and/or Library of Congress records will attest to the foregoing. So pirates, no matter how young, how naive, how lamebrained, how arrogant, who pilfer from me, will be doing so knowing aforehand that I take no prisoners and I will pursue their effrontery to the grave. Not mine...theirs.

Thank you, ever so much, for spilling the beans to me.

I owe you one.

Yr. Pal, Harlan
Z czego wynika, że Ellison o wszystkim wie, posiada aktualnie wszelkie prawa do gry, więc GOG i Night Dive Studios negocjowały reedycję bezpośrednio z nim (tzn. z jego firmą - The Kilimanjaro Corporation).

Nawiasem mówiąc, wcale nie dziwi mnie, że Harlan Ellison nie przejmuje się wyglądem/designem swojej strony. Najważniejszy jest przecież tekst/treść. Cała reszta to głupoty. :)
Fitz pisze:Po przeczytaniu parę lat temu oryginalnego opowiadania - które, co prawda, bardzo odbiega treścią od gry, ale jest równie zakręcone - mam jeszcze większego smaka na tę historię.
A ja mam ochotę przypomnieć sobie to odbiegające opowiadanie. Tym bardziej, że gdy czytałem je za pierwszym i ostatnim razem (też parę lat temu, może nawet dziesięć) angielski znałem nieco słabiej niż dzisiaj.

BTW, po obejrzeniu nowego trailera na GOG'u muszę napisać, ze strasznie podoba mi się logo/ident Night Dive Studios (podobnie jak w oryginalnej wersji logo Cyberdreams). Mam nadzieję, że pojawia się w takiej postaci również przy uruchomieniu samej gry.
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Re: [05.09.13] I Have No Mouth and I Must Scream na GOG'u

Post autor: tetelo »

W takim razie muszę uzupełnić, że ja tylko poszłam tropem tego wątku:
http://www.adventuregamers.com/forums/viewreply/41599/

Co do opowiadania, to pamiętajcie, że w polskim przekładzie (Gąsiewskiego) bohaterem jest As :plask:
ODPOWIEDZ