Przygodoskop
http://www.przygodoskop.pl/forum/

[13.10.13] Nowy wywiad z Gilbertem Austinem. Z kim?
http://www.przygodoskop.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=2014
Strona 1 z 1

Autor:  Redakcja [ ndz 13 paź 2013, 11:58 ]
Tytuł:  [13.10.13] Nowy wywiad z Gilbertem Austinem. Z kim?

Harvester to przygodówka, o której trudno zapomnieć. Nie tylko dlatego, że w tej jednej, niepozornej grze znalazło się więcej brutalnych, makabrycznych, szokujących lub, zwyczajnie, obrzydliwych scen (w tym co najmniej kilka kandydatek na najobrzydliwszą scenę w historii gier komputerowych), niż w obu Phantasmagoriach i wszystkich innych horrorach (FMV) razem wziętych. Choć Harvester był swego czasu, z powodu swojej brutalności, omawiany nawet w programach informacyjnych telewizji CBS, czy NBC, gra wsławiła się również z paru innych powodów. Powstawała kilka lat, co w latach dziewięćdziesiątych robiło wrażenie o wiele większe niż obecnie (w prasie o grach pierwsze wzmianki pojawiały się już w 1994 roku). Co więcej, wersja finalna znacznie różniła się od pierwotnej (w archiwalnym teaserze trudno grę rozpoznać). Osobnym tematem jest osoba autora/projektanta gry - Gilberta P. Austina.

Podobno zawsze był postacią tajemniczą i niedostępną, jednak po premierze gry niespodziewanie wycofał się z branży całkowicie (podobnie jak swego czasu autor pionierskiej Colossal Cave Adventure - Will Crowther). Na temat Austina krążyły najróżniejsze plotki, rzekomo nawet jego dawni koledzy z pracy (z zespołu Harvestera) nie byli pewni, co się z nim stało. Autor wywiadu szczyci się tym, że szukał kontaktu ze swym rozmówcą prawie dziesięć lat. Czy było warto? Z opublikowaną kilka dni temu pierwszą częścią zapoznać można się w tym miejscu. Część druga, mająca w końcu wyjaśnić co autor Harvestera robił po Harvesterze, powinna ukazać się wkrótce.

W oczekiwaniu na dalszy ciąg Redakcja zachęca do przypomnienia sobie oryginalnego reportażu zza kulis (był dystrybuowany razem z grą) oraz obrzydliwego zwiastunu (tylko dla ludzi o mocnych nerwach, którzy nie jedli jeszcze obiadu).

Nowinkował Elum

Autor:  anka [ wt 29 paź 2013, 17:44 ]
Tytuł:  Re: [13.10.13] Nowy wywiad z Gilbertem Austinem. Z kim?

:marzy: aż mi się łezka w oku zakręciła ze wzruszenia. Kiedyś to były horrory...

Autor:  Elum [ sob 02 lis 2013, 14:18 ]
Tytuł: 

Jeśli miałabyś ochotę powzruszać się jeszcze trochę to jest właśnie okazja na forum AG. Forumowicz Bastich przez cały październik, codziennie (włącznie z weekendami) wstawiał i komentował wybrane, makabryczno-obrzydliwe screeny ze starszych i nowszych przygodówek. Zaczął od Phantasmagorii, skończył na The Dark Eye. Świetny materiał. Aż szkoda, że tak niepozornie rozproszony na forum. Można by z tych "ścinków" poskładać "halloweenowy" artykuł na stronę główną.

BTW, drugiej części wywiadu z Austinem na razie nie ma. Pewnie będzie około 10 bieżącego miesiąca (tak jak wszystkie harvesterowe wywiady do tej pory).

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+2godz.
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/