Masz ochotę podzielić się przemyśleniami na temat skończonej niedawno przygodówki? Chcesz przekonać innych, że Kosmopolska jest lepsza od Samorosta? Ten dział nadaje się do tego idealnie.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky, jarecki83

Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Nowinki 2.01

Post autor: jarecki83 »

To nie ta gra. Zmienili "the" na "a" ;)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Nowinki 2.01

Post autor: Elum »

Niestety to nie ta gra. Beyond the Steel Sky to sequel Beneath the Steel Sky. ;)
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Nowinki 2.01

Post autor: jarecki83 »

Cóż, pozostaje mieć nadzieje, że bliźniaczo podobny Beneath a Steel Sky również doczeka się kiedyś kontynuacji ;)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Nowinki 2.01

Post autor: Elum »

I parę screenów z... bunker.game:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szkoda, że nie będzie to przygodówka, bo miejscami wygląda całkiem przygodówkowo.
Awatar użytkownika
anka
Posty: 971
Rejestracja: wt 10 paź 2006, 10:21
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowinki 2.01

Post autor: anka »

:szok: eee
Byłam "zołzą" jestem "zołzą" i będę "zołzą"
AC Odyssey
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: jarecki83 »

Ken i Roberta Williams pracują (już od pół roku!) nad nową grą, a Pierre Gilhodes zapowiedział Gobliiins 5 (i to w 2D!)!!!
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: Elum »

Hmm, oba projekty wypłynęły tak niby półoficjalnie, w odstępie paru dni. Przypadek? :tajemniczy: Wygląda, jakby się umówili. ;)

Nie liczę, że ta nowa gra Kena i Roberty mi się spodoba. Ale jestem bardzo ciekawy, jak sobie poradzą. Bo właściwie wszystkie dotychczasowe (kickstarterowe) projekty weteranów z Sierry miały problemy z organizacją. Może właśnie dlatego, że brakowało im kogoś w rodzaju Kena Williamsa.

Co do Gobliiins 5. Po Twoim mikro wywiadzie z Pierrem Gilhodesem mam nadzieję, że to "2d old school" będzie stylistycznie jak najbliższe Woodruffowi. Bo nie chce mi się przed Gobliiinsami 5 przechodzić Gobliiinsów 4. Wolę się do późnej starości oszukiwać, że czwarta część serii to jednak Woodruff. :P

[edit]
Doczytałem po napisaniu posta. Wygląda na to, że wczoraj zmarł Benoit Sokal.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Nowinki 2.01

Post autor: Elum »

American Hero, czyli film interaktywny nakręcony w czasach Atari Jaguara, który oficjalnie nigdy nie miał premiery, ma zostać wkrótce wydany przez Ziggurat Interactive. Wspominam o tym, bo nie było jeszcze produkcji około przygodówkowej, która miałaby premierę spóźnioną o ćwierć wieku - to nowy rekord. :niesmialy: Do kupowania broń Bohrze nikogo nie namawiam; na dostępnych w internecie materiałach American Hero wygląda równie żenująco, co... Fox Hunt, w którym też zagrał Timothy Bottoms (spośród rozpoznawalnych aktorów miał chyba największego pecha do wyjątkowo słabych gier FMV/filmów interaktywnych).
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: jarecki83 »

Elum pisze:Co do Gobliiins 5. Po Twoim mikro wywiadzie z Pierrem Gilhodesem mam nadzieję, że to "2d old school" będzie stylistycznie jak najbliższe Woodruffowi. Bo nie chce mi się przed Gobliiinsami 5 przechodzić Gobliiinsów 4. Wolę się do późnej starości oszukiwać, że czwarta część serii to jednak Woodruff. :P
Woodruff do czasu premiery Gobliins 4 był uważany za czwartą część Goblinsów i wszystko było pięknie. Komu ten stan rzeczy przeszkadzał, że zdecydował się wydać taką paskudną kontynuację w 3D? Nie warto tracić na nią czasu.
A tymczasem pokazał się wreszcie pierwszy rzut oka z G5!Obrazek
Nie wygląda to źle, ciekawe jak będzie się prezentować w ruchu...
A druga wiadomość jest taka, że piąte Goblinsy będą znacznie łatwiejsze, niestety :obraza:
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Nowinki 2.01

Post autor: Elum »

Skoro jest już pierwszy rzut oka, to trzeba wspomnieć o nim w następnym rzucie okiem. Też jestem ciekawy gry w ruchu, bo to w końcu jedna z zalet starych Goblinsów - te wszystkie drobne, dopracowane co do piksela animacje.

A co do poziomu trudności. Jeśli gra będzie po prostu łatwiejsza, żeby się sprzedać, to trudno. Gorzej gdy będzie dodatkowo atakować podpowiedziami z każdej strony i przy każdym kliknięciu - miejmy nadzieję, że tych nowych Goblvnsów nie "ucasualują".
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Nowinki 2.01

Post autor: jarecki83 »

No i mamy trailer!
Trochę odstrasza niska rozdzielczość i proporcje 4:3, ale mam nadzieję, że to tylko słabo zmontowane wideo :?

Edit:
Doczytałem w komentarzach, że gra ma być sfinansowana dzięki zbiórce na francuskim Ulule (tylko 3000 Euro - już jest 2500). No i rozdzielczość to jednak tylko 640x480 na silniku AGS. Ale i tak wygląda fajnie! :D
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Nowinki 2.01

Post autor: Elum »

640x480, bez pixel artu, czyli takie umiarkowane, nieco późniejsze retro a'la lata 1995-98. ;)

Toż to idealne rozwiązanie. Przy wyższych rozdzielczościach kosztowniejsze byłoby przecież dopracowanie animacji w ilości i jakości porównywalnej ze starymi Gobliiinsami i Woodruffem. Wyobrażam sobie, że gdyby Zniw Adventure była animowana w wyższej rozdzielczości, to może do dziś by nie wyszła.
Houdini
Posty: 106
Rejestracja: pn 10 kwie 2006, 19:45
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Nowinki 2.01

Post autor: Houdini »

Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Nowinki 2.01

Post autor: jarecki83 »

A więc to jednak nie Prima Aprilis! :o
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Nowinki 2.01

Post autor: Elum »

No to się wyjaśniło, co to za przygodówka, o której w zeszłym roku wspominał też David Fox. Zaskoczyli (mnie) podwójnie. Po pierwsze, że jednak nie Prima Aprilis. Po drugie, że naprawdę robią Monkey Island...

Powinienem się cieszyć, ale ta seria już tyle przeszła, że na razie nie potrafię. :P
ODPOWIEDZ