Przygodoskop
http://www.przygodoskop.pl/forum/

[25.03.14] Pomysł na przygodówkę nagrodzony Oscarem
http://www.przygodoskop.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=2115
Strona 1 z 1

Autor:  Redakcja [ wt 25 mar 2014, 13:29 ]
Tytuł:  [25.03.14] Pomysł na przygodówkę nagrodzony Oscarem

Na przygodówkę The Dead Flowers Case, za którą stoją m.in. starzy znajomi Benoita Sokala, internet zwrócił uwagę w październiku i listopadzie ub. roku. W grudniu zakończyła się nieudana zbiórka na Kickstarterze. Od tamtego czasu twórcy gry zamilkli i w gruncie rzeczy wciąż istnieje obawa, że projekt firmy Mando Productions mógł zostać definitywnie anulowany/porzucony.

Mimo to Stephane Halleux - (s)twórca uniwersum, w którym ma/miała (?) zostać osadzona gra - od trzech tygodni ma powody do świętowania. Film pt. "Pan Hublot" - bazujący na tych samych pomysłach - 2 marca br. nagrodzony został Oscarem w kategorii "Najlepszy krótkometrażowy film animowany". Szczęśliwy moment ogłoszenia zwycięzcy zobaczyć można ok. 36 minuty ceremonii (wśród cieszących się jest również pan Halleux). Wszyscy, którzy chcieliby się wreszcie dowiedzieć o co tyle hałasu mogą też obejrzeć oficjalne zwiastuny jedenastominutowego "Hublota" - starszy i nowszy. Warto przy okazji rzucić okiem na elegancką stronę internetową.

Nowinkował Elum

Autor:  tetelo [ wt 25 mar 2014, 15:29 ]
Tytuł:  Re: [25.03.14] Pomysł na przygodówkę nagrodzony Oscarem

Cudne to jest, choć trochę straszne. Jakoś tak wyszło, że nie wspierałam kampanii Dead Flowers, ale po obejrzeniu filmu (w końcu niewiele dłuższy niż trailery) nabrałam ochoty na grę w takim świecie.
Może to i dobry pomysł: najpierw trzeba zdobyć oskara za zwiastun filmowy, żeby ludzie się przyłączyli do kickstartera gry.

Autor:  Elum [ wt 25 mar 2014, 23:43 ]
Tytuł: 

Prawdę mówiąc jestem zaskoczony, że przy okazji listopadowo-grudniowego Kickstartera Stephane Halleux w ogóle się "Hublotem" nie pochwalił. Wprawdzie nominacji do Oscara wtedy jeszcze chyba nie było, ale film już krążył przecież po różnych festiwalach.

Ja też po obejrzeniu filmu mam większą ochotę na grę. Tym bardziej, że uwielbiam tego rodzaju krótkometrażowe filmy animowane (do tego stopnia, że już nawet przygodoskopowe forum parę razy zaspamowałem linkami :P).

Autor:  Fitz [ czw 27 mar 2014, 19:24 ]
Tytuł:  Re: [25.03.14] Pomysł na przygodówkę nagrodzony Oscarem

Szkoda Dead Flowers :( Halleux kojarzę z serii steampunkowych figurek już od dość dawna. Zdolna bestia! Hublot to potwierdza. A motyw z rosnącym pupilem kojarzy mi się z anime FLCL.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+2godz.
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/