Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
Posty: 391
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 17:26
Kontakt:

[21.05.14] Tim Schafer gra w gry

Post autor: Redakcja »

A konkretnie w dwie. W ramach realizowanego już od ponad dwóch lat serialu "Double Fine Adventure" dokumentującego produkcję Broken Age, zmontowane zostały m.in. dwa tzw. "Sidequesty" z Timem Schaferem grającym w (i opowiadającym o) Day of the Tentacle oraz Full Throttle. Oba materiały, wypuszczone w świat mniej więcej w ubiegłym tygodniu, były już dostępne wcześniej dla internetowych fundatorów Broken Age (pierwszy od czerwca, drugi od października 2012 roku). Oba dają niepowtarzalną okazję podejrzenia autora przypominającego sobie po latach zaprojektowane przez siebie gry. Najciekawsze, rzecz jasna, są tu wszelkie anegdoty i ciekawostki podane z pierwszej ręki. Wiedzieliście, że przy wybieraniu ścieżki dźwiękowej do Full Throttle firma LucasArts przez moment rozważała współpracę z zespołem Soundgarden? Nowinkujący nie miał o tym pojęcia.

Nowinkował Elum
Awatar użytkownika
Fitz
Posty: 174
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 20:30
Kontakt:

Re: [21.05.14] Tim Schafer gra w gry

Post autor: Fitz »

O, dzięki za info o Full Throttle! Day of the Tentacle już obejrzałem - i chcem więcej :D A co do soundtracku, to również nie miałem pojęcia - a że fanem Soundgarden również jestem, to mogłoby być naprawdę ciekawie. Chociaż "Chitlins, Whiskey and Skirt" i tak jest genialną piosenką, więc i tak poszli w dobrym kierunku.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Trzymam do dziś oryginalną, kupioną za mniej więcej kilkaset tysięcy złotych odłożonych z kieszonkowego kasetę (nie mylić z płytą :gugu:) Soundgarden "Superunknown", na której jest m.in. "Kickstand". 8) Podejrzewam, że gdybym w tamtych czasach dowiedział się, że na soundtracku Full Throttle jest muzyka Soundgarden to bez wahania kupiłbym też oryginalną Full Throttle, choć wtedy nie miałem jeszcze PeCeta.
Fitz pisze:i chcem więcej :D
Szkoda, że chyba nie ma i pewnie na razie nie będzie trzeciej części - z Grim Fandango. :( Wiadomo, Grim ma mniej wspólnego z Broken Age niż Day of the Tentacle i Full Throttle. Ale mogliby taki materiał nagrać przy okazji, siłą rozpędu. Może kiedyś...
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

A jednak zagrał też w Grim Fandango! :) A dziś już nawet wyjaśniło się dlaczego ten odcinek trwa aż półtorej godziny.
Awatar użytkownika
Fitz
Posty: 174
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 20:30
Kontakt:

Re: [21.05.14] Tim Schafer gra w gry

Post autor: Fitz »

Super! To teraz niech jeszcze pyknie w Sam & Max Hit The Road, obie części Indy'ego, wszystkie Monkey Island... i będę happy ;)
ODPOWIEDZ