Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest sob 16 lis 2019, 22:25

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
[10.06.14] Grim Fandango wraca w odrestaurowanej wersji 
Autor Wiadomość
Site Admin
Awatar użytkownika

Post [10.06.14] Grim Fandango wraca w odrestaurowanej wersji
To jedna z większych niespodzianek tegorocznych targów E3. Przedstawiciel firmy Sony, która ma podobno przyjacielskie układy z Disneyem (spadkobiercą LucasArts), oznajmił w trakcie konferencji, że w pierwszej kolejności przygotowane zostaną wersje gry dla konsol PS4 i Vita. To zrozumiałe. Na szczęście, jak w międzyczasie sam autor zasugerował za pośrednictwem Twittera, wersja PeCetowa nie jest wykluczona w dalszej perspektywie. Oby! Wprawdzie Sony nie przepada za komputerami, ale pominięcie PC w przypadku gry, która do tej pory ukazała się wyłącznie pod Windows, byłoby dla jej wiernych fanów jak kopniak w krocze i splunięcie w twarz.

Nowinkował Elum

wt 10 cze 2014, 10:06
Wyświetl profil WWW
Awatar użytkownika

Grim Fandango Retrospective czyli krótkometrażowy materiał poświęcony Grim Fandango przygotowany przez ekipę, która dokumentuje produkcję Double Fine Adventure. Najlepsze to, że około 7 minuty zobaczyć można fragment wywiadu z przygodoskopowego kanału. :gugu: ;)

śr 11 cze 2014, 22:33

Post Re: [10.06.14] Grim Fandango wraca w odrestaurowanej wersji
Już za parę dni premiera! :)

pn 26 sty 2015, 17:36
Awatar użytkownika

pn 26 sty 2015, 21:05

Ja na PS4 chcę, więc chyba pojutrze czy coś ;).

O ile pamiętam to była Twoja ulubiona gra? :)

pn 26 sty 2015, 21:36
Awatar użytkownika

Nadal jest jedną z ulubionych. Ale nie planuję jutro instalować odrestaurowanej z wypiekami na twarzy. Po pierwsze, bo brak czasu. Po drugie, bo chyba cierpliwieję na starość. ;) Zagram pewnie gdzieś w okolicach kwietnia/maja. :P

A Ty, jeśli dobrze pamiętam, preferowałeś oryginalną trylogię Monkey Island? :)

pn 26 sty 2015, 22:23

Ja też raczej poczekam, bo mam parę innych zaległości i obowiązków, ale na pewno zagram :). Fajnie jakby jakieś demko się pojawiło, to chociaż zaspokoiłbym swoją "natychmiastową" ciekawość. Szczerze mówiąc z fabuły GF to za wiele już nie pamiętam, więc będzie to niejako "nowe" doświadczenie ;).

A co do TSOMI (1+2=3 ;>) to oczywiście masz rację, było jest i będzie best ever :). Ogrywałem kiedyś, a także i całkiem niedawno w wersjach odświeżonych na wszystkich możliwych platformach ;). Ta gra się nie starzeje, ba, z każdą dekadą odkrywam w niej coś nowego, nawet grając z padem w ręku :).

Ogólnie fajnie, że powstają te wersje remastered, bo jednak sporo starych tytułów na to zwyczajnie zasługuje, szczególnie w zalewie dzisiejszej tandety (stwierdzenie zawsze aktualne). Marzy mi się parę tytułów, ale nie będę wymieniał, by nie zapeszać.

wt 27 sty 2015, 01:10

Theddas pisze:
A co do TSOMI (1+2=3 ;>) to oczywiście masz rację, było jest i będzie best ever :)

Najprawdziwsza z prawd! Ja też ostatnio dziabnąłem kolejny raz trylogie (plus 3/4 czwórki) i wciąż mnie bawi. A 'Monkey Island - Bounty Pack' ma miejsce na moim ołtarzu:)

Nowych wersji wciąż nie sprawdziłem, więc jak się gra na padzie niestety nie wiem, ale szykuje się sprawdzić jak point'n'click'om idzie na tabletach.

Ale w sumie tu nie o tym. Także w temacie: dobrze, że Grim powraca. Ja też już na starość jestem bardziej cierpliwy, no i czasu mniej - ale trzeba będzie sprawdzić w tym roku. Śmierć+Meksyk+Noir - dla tego klimatu warto:)

śr 28 sty 2015, 19:04
Wyświetl profil WWW

Aarrgghh, i co narobiliście?! Przez Was zamiast w TWD2 gram w TSOMI2 SE na PS3 :<.

24 lata temu grałem w tę grę po raz pierwszy z wypiekami na twarzy na Amidze przerzucając co chwila dyskietki (a było ich 11) w oczekiwaniu na załadowanie planszy, zachwycałem się grafiką na 14" telewizorku i muzyką płynącą z małego głośniczka, na kolanach trzymałem słownik ang-pol, a jedyne dostępne podpowiedzi to napisana z jajem recenzja w Top Secrecie.

Dzisiaj leżę wygodnie na kanapie z padem w ręce, muzyka płynie z solidnych głośników, odrestaurowana grafika pięknie wygląda na 50" TV (od czasu do czasu przełączam do classic mode, żeby poczuć dodatkową nutkę nostalgii), dialogów nie muszę czytać, bo aktorzy dubbujący postacie sprawują się doskonale, słownik przestał być dawno potrzebny, podpowiedzi w razie potrzeby mam wbudowane, grę znam prawie że na pamięć...

I wiecie co?

Nadal gra się ZAJE....FAJNIE! :).

Ciekawe czy z nowym GF będzie podobnie. Co prawda nie łączy mnie z tą grą aż tyle wspomnień, ale zawsze była w moim TOP10.

Te remastery/special editiony nie tylko na PC to jednak świetny pomysł.

sob 31 sty 2015, 13:57
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 9 ]