Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
Posty: 391
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 17:26
Kontakt:

[24.05.14] Steve Ince pomaga przy sequelu Kapitana Odvagi

Post autor: Redakcja »

Weteran branży Steve Ince nie rezygnuje z przygodówek. Po kilku latach współpracy z francuską Wizarbox, która zbankrutowała niedługo po premierze Kapitan Morgane, tym razem wspólnie z chorwacką Cateią rozpoczął pracę nad kontynuacją Kapitana Odvagi zatytułowaną Kaptain Brawe 2: A Space Travesty. Premiera gry planowana jest wstępnie na połowę przyszłego roku. Pod warunkiem, że uda się załatać dziurę budżetową...

Przez najbliższy miesiąc projekt można wesprzeć za pośrednictwem Kickstartera. Na realizację gry twórcom brakuje mniej więcej 150 tysięcy dolarów. Czy uda się zebrać aż tyle? Czy kontynuacja Kaptain Brawe to w ogóle dobry pomysł? Ze Stevem Incem na pokładzie być może. Jeśli chodzi o Cateię, to jest to firma specjalizująca się przede wszystkim w produkcji prostych gier casualowych, czasem tylko udających przygodówki. Dwie większe gry, z którymi Cateia jest kojarzona zostały przez nią jedynie dokończone i wydane. The Legend of Crystal Valley była pierwotnie grą zespołu Razbor Studios (również Legacy: Dark Shadows). Z kolei Kaptain Brawe: A Brawe New World to pomysł Naphtalite Productions (pod szyldem Naphtalite ukrywała się pewna uzdolniona miłośniczka gatunku, która pierwszą wersję/demo gry - z 2006 roku - stworzyła praktycznie samodzielnie).

Nowinkował Elum
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Kickstarter kończy się za kilka dni. Raczej nie ma szans na zebranie brakujących 100 tysięcy. Nie pomogło, że do zespołu na pewnym etapie dołączył Bill Tiller. Ale nie o tym chciałem.

W ramach najnowszej kickstarterowej aktualizacji wstawiony został między innymi krótki film z człowiekiem, który podaje się za autora pierwszej części Kaptain Brawe. Wygląda na to, że to ten sam Petar Ivancek, którego można też znaleźć na MobyGames. Niby wszystko wydaje się w porządku.

Pytanie brzmi, co się stało z tą dziewczyną, która samodzielnie stworzyła pierwotne demo gry? Nie chce mi się drążyć tematu i bawić w większe "śledztwo", więc na dowód tego, że twórcy Kaptain Brawe 2 ściemniają wyszukałem tylko parę linków. Stare demo wraz z oryginalną stroną Naphtalite Productions można bez problemu wydobyć za pośrednictwem Wyback Machine. Równie archiwalny jest wątek na forum AD, nie mniej ciekawy na starym forum AG (nie wydaje mi się, żeby te posty pisał Petar Ivancek). O tajemniczej autorce pierwszej części Kaptain Brawe przypomniał sobie też ostatnio na forum AG Lucien21. Kiedyś o autorce pisał też na naszym forum Virgo.

Trochę to niefajne, że Cateia nawet słowem nie wspomina o osobie, bez której Kaptain Brawe w ogóle by nie było. A może się mylę i tajemnicza autorka oraz Petar Ivancek to jednak ta sama osoba. :niesmialy:
ODPOWIEDZ