Przygodoskop
http://www.przygodoskop.pl/forum/

[04.09.14] Autorzy Pathologic pracują nad Pathologic
http://www.przygodoskop.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=2181
Strona 1 z 1

Autor:  Redakcja [ czw 04 wrz 2014, 20:52 ]
Tytuł:  [04.09.14] Autorzy Pathologic pracują nad Pathologic

Rosyjskie przygodówki to temat zazwyczaj bolesny. Swego czasu (mniej więcej w latach 2000 - 2010) wyrastały jak grzyby po deszczu, rozmnażały się jak króliki itp. Innymi słowy, powstawało ich zatrzęsienie. Dlaczego większość nigdy nie została wydana poza granicami Rosji? Odpowiedź jest bardzo prosta. Bo są żenujące. Choć wiele z nich wygląda bardzo ładnie na screenach i bazuje na ciekawych pomysłach (rosyjski folklor itp.), w gruncie rzeczy prawie wszystkie trzymają równy, niski poziom Jazza i Fausta, Midnight Nowhere czy Dead Mountaineer's Hotel. A co z wyjątkami? Była kultowa Rura (pełna niespodzianek), były sobie Myszki oraz Sublustrum. Ale to wszystko pojedyncze strzały firm, które nie zawsze trafiały do celu. Najbardziej konsekwentna w swoich działaniach jest chyba Ice-pick Lodge...

Dziś ten moskiewski zespół, który od dekady tworzy właściwie wyłącznie gry warte zagrania (choć na pewno nie dla wszystkich), postanowił wrócić do korzeni. Na anglojęzycznego Kickstartera trafił właśnie remake pierwszej gry Ice-pick Lodge. Nowa wersja Pathologic ma być wolna od niedoskonałości pierwowzoru, za to równie odważna. Z zebraniem wymaganych 250 tys. dolarów nie powinno być większych problemów. W ciągu kilku godzin udało się zebrać już ponad 25 procent sumy.

Nowinkował Elum

Autor:  Trocki [ sob 06 wrz 2014, 13:10 ]
Tytuł:  Re: [04.09.14] Autorzy Pathologic pracują nad Pathologic

Jedna z najwspanialszych gier w jakie przyszło mi grać. Świetnie, że ktoś ją odświeży, bo dzięki temu więcej osób pozna Pathologic.

Ogólnie jestem przeciwnikiem finansowania komercyjnych projektów, ale skoro to jedyny sposób aby uratować to arcydzieło od zapomnienia, to jestem za.

Autor:  Elum [ wt 09 wrz 2014, 18:25 ]
Tytuł: 

Ja z kolei zazwyczaj jestem przeciwnikiem rimejkowania. Przy czym w tym przypadku trzymam kciuki. Bo wygląda na to, że tym razem... to naprawdę będzie rimejk. :o Dla odmiany. W przeciwieństwie do wykastrowanych, "ukażualowionych" pseudo-rimejków Monkey Island, Gabriela Knighta itp. :P

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+2godz.
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/