Przygodoskop
http://www.przygodoskop.pl/forum/

[30.09.14] Kup Zbrodnię i karę już dziś
http://www.przygodoskop.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=2194
Strona 1 z 1

Autor:  Redakcja [ wt 30 wrz 2014, 16:39 ]
Tytuł:  [30.09.14] Kup Zbrodnię i karę już dziś

Kolejna wirtualna przygoda Sherlocka Holmesa i jego wiernego Watsona (nie mylić z Raskolnikowem) doczekała się w dniu dzisiejszym premiery. Co ważne, równolegle z edycją międzynarodową gra trafiła do sprzedaży również w Polsce. Co więcej, to już trzecia w ostatnich dniach przygodówka wydana przez CD Projekt. Bo jak już wydają przygodówki - to na całego.

Zbrodnia i kara dostępna jest naturalnie przede wszystkim w wersji PC (najtaniej, podobno, w sklepie.gry-online.pl), przy czym z myślą o mniej skomputeryzowanych, za to bardziej ukonsolowionych graczach przygotowane zostały też (kon)wersje dla Sony PlayStation 3 i PlayStation 4 oraz, analogicznie, dla młodszej i starszej konsoli Microsoftu - Xbox One i Xbox 360.

Nowinkował Elum

Autor:  tetelo [ śr 15 paź 2014, 13:35 ]
Tytuł:  Re: [30.09.14] Kup Zbrodnię i karę już dziś

Za polityką cenową nie nadążam. Jaka logika tkwi w tym, by wersja cyfrowa była o 40-50% droższa od pudełkowej?

Poza tym powinno być: "Zbrodnię & karę" :lol:

.......

Nazajutrz
No nie wiem, może takie są teraz standardy, ale ja nie kupowałam pudełek od czasów poprzedniego Sherlocka, i muszę przyznać, że jestem w szoku.
Po włożeniu płytki do napędu pojawia się komunikat o licencji Steam, potem "Steam za chwilę rozpocznie instalację zawartości gry", a po zakończeniu instalacji (z dysku!) informacja, że będę mogła uruchomić grę z mojego konta na Steamie. Ciekawe, jak płytka się zachowa się w napędach bojkotujących dystrybucję cyfrową i nieposiadających konta w tym sklepie.
Przed Steamem nie uciekniesz; cyfrowo czy na dysku, zawsze Steam. Nawet z cdp.pl. Nie cierpię na Steamofobię, ale to żałosne.

A poza tym, w pudełku jest książeczka (110 stron). Już myślałam, że to opowiadania Conan Doyle'a, a to... poradnik. Porażka :plask:

Autor:  Elum [ czw 16 paź 2014, 19:04 ]
Tytuł: 

Żeby było śmieszniej - CDProjekt jest przecież, na litość Boską, ściśle powiązany z GOGiem.

Wydanie pudełkowe wymagające dostępu do internetu, marnowanie ponad 50 kartek papieru na lekturę dla kompletnych idiotów (podejrzewam, że każda czynność w poradniku jest ilustrowana obrazkiem). To wszystko jest tak głupie, że aż się grać odechciewa.

tetelo pisze:
Poza tym powinno być: "Zbrodnię & karę" :lol:

Na pudełku jest "Zbrodnia & kara"? :niesmialy: Zdaje się, że początkowo CDP zapowiadał też "Zbrodnie i kary", ale później podtytuł miał brzmieć "Zbrodnia i kara".

Autor:  jackowsky [ czw 16 paź 2014, 19:23 ]
Tytuł:  Re: [30.09.14] Kup Zbrodnię i karę już dziś

Na pudełku jest "Zbrodnia i Kara"

Autor:  tetelo [ czw 16 paź 2014, 20:24 ]
Tytuł:  Re: [30.09.14] Kup Zbrodnię i karę już dziś

Na makiecie okładki w którymś z linkowanych powyżej sklepów internetowych było "Zbrodnia & kara", ale na realnym pudełku kupionym w rzeczywistym sklepie jest prawidłowo.
Na opakowaniu są także informacje o konieczności internetowej aktywacji oraz zawartości poradnika, których w ogóle nie zauważyłam, tak szybko zdzierałam folię i łapczywie rzuciłam się na ten zakup.
W żadnym razie nie twierdzę, że poradniki są "dla idiotów", tylko że umieszczenie go w pudełku z grą to jak włożenie do pierwszego rozdziału powieści kryminalnej karteczki z informacją, kto zabił. Świetny sposób, by zniechęcić do grania/czytania.

Oczywiście domyślam się, że za tym wszystkim kryje się jakiś kontrakt ze Steamem na wyłączność, być może postawienie CDP pod ścianą, no i zapewne powinniśmy być jeszcze wdzięczni, że w ten sposób polska wersja, nawet z aktywacją internetową, nie kosztuje 40 euro itp. itd. No ale dziwne to i smutne trochę.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+2godz.
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/