Przygodoskop
http://www.przygodoskop.pl/forum/

[06.12.14] The Old City, Lumino City - miejskie premiery
http://www.przygodoskop.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=2221
Strona 1 z 1

Autor:  Redakcja [ sob 06 gru 2014, 16:42 ]
Tytuł:  [06.12.14] The Old City, Lumino City - miejskie premiery

Zupełnym przypadkiem, dokładnie trzy dni temu do sprzedaży trafiły dwie, podobnie zatytułowane i chyba w podobnym stopniu odbiegające od stereotypowych przygodówek The Old City i Lumino City.

Bez wątpienia tej pierwszej najbliżej jest do gier eksploracyjno-spacerowych (złośliwie nazywanych "symulatorami spaceru") takich jak Dear Esther czy Gone Home. Co istotne, wydana 3-go grudnia wersja The Old City z podtytułem Leviathan to dopiero wstęp do dłuższej opowieści (dłuższego "spaceru"), której nie udało się sfinansować na Kickstarterze pół roku temu. Dziś właściwie trudno zrozumieć dlaczego się nie udało, ponieważ w swojej kategorii The Old City prezentuje się doskonale.

Z kolei ta druga to rozbudowana kontynuacja niewielkiej Lume, która trzy lata temu zachwyciła wyciętymi z najprawdziwszej tektury krajobrazami. Gatunkowo to wciąż "puzzle adventure". Zmieniła się przede wszystkim skala. W Lume bohaterka odwiedziła dom dziadka. W Lumino City zwiedza całe, tekturowe miasto. Przypomina trochę Chorzów:

Obrazek

Obrazek

Nowinkował Elum

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+2godz.
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/