Przygodoskop
http://www.przygodoskop.pl/forum/

[24.09.15] SOMA - sama gra już w sprzedaży. A film?
http://www.przygodoskop.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=2292
Strona 1 z 1

Autor:  Redakcja [ czw 24 wrz 2015, 19:01 ]
Tytuł:  [24.09.15] SOMA - sama gra już w sprzedaży. A film?

SOMA - najnowsza gra zespołu Frictional Games (tak, tego samego, który swego czasu idealnie wstrzelił się w popyt na pierwszoosobowe gry survivalowo-eksploracyjne) wylądowała przedwczoraj na wirtualnych półkach sklepów GOG.com oraz Steam. Po mroźnej Penumbrze i wilgotnej Amnesii tym razem przyszła pora na bardzo mokrą przygodę w podwodnym ośrodku badawczym. Miejscami jest tam trochę jak w Bioshock.

A co z filmem? Plotki na temat powstającego równolegle z grą pełnometrażowego filmu pt. "Depth" (roboczo nazywanym "Project Apophis") krążą po internecie już od dłuższego czasu. Miałby on być zrealizowany podobnie jak dotychczasowe teasery - m.in. starsze "Vivarium" i "Mockingbird" oraz nowszy nie zatytułowany (niewykluczone, że ta ostatnia scena pochodzi już z filmu). Frictional Games tych rewelacji nie komentuje. Sporo interesujących materiałów znaleźć można za to na stronie zaangażowanego w produkcję teaserów studia Imagos Films (pod tagiem "projectapophis"). Pewne ciekawe szczegóły zdradza też wpis w bazie IMDB.

Do przedwczoraj internetowe źródła sugerowały równoległą premierę gry i filmu. Czy to już nieaktualne? Dociekliwi gracze podejrzewają, że film mógłby być spakowany w chronionym hasłem pliku "_supersecret.rar" (niecałe 800 MB) dostępnym w folderze gry i że rozwiązanie tej zagadki kryje sama gra. Biorąc pod uwagę fakt, że wcześniejsze teasery/filmiki pierwotnie udostępnione zostały za pośrednictwem pewnej "gry tekstowej" - wydaje się to całkiem prawdopodobne.

Nowinkował Elum

Autor:  Elum [ czw 24 wrz 2015, 19:16 ]
Tytuł: 

Nawiasem pisząc, Imagos Films to właściwie ci sami ludzie, którzy robią też genialną Starr Mazer (jako Imagos Softworks).

Autor:  Elum [ wt 29 wrz 2015, 18:08 ]
Tytuł: 

Od wczoraj coś się zaczyna wykluwać... :tajemniczy:

TRANSMISJA #1
TRANSMISJA #2

Pytanie - czy to tylko kolejne teasery/zwiastuny czy może planowany film ostatecznie przyjął taką właśnie formę internetowego serialu? Ależ ja mam problemy. :P W każdym razie - podobno kolejne odcinki tego czegoś mają ukazywać się do 5 października. Codziennie.

[SPOILER!] Pod koniec transmisji drugiej jest ta fajna scena z waleniami. :gugu: [/SPOILER]

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+2godz.
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/