Przygodoskop
http://www.przygodoskop.pl/forum/

[07.04.16] Współautor "Kręgu krwi" współtworzy "Bunkier"
http://www.przygodoskop.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=2332
Strona 1 z 1

Autor:  Redakcja [ czw 07 kwie 2016, 22:11 ]
Tytuł:  [07.04.16] Współautor "Kręgu krwi" współtworzy "Bunkier"

Wydana w ubiegłym roku survivalowo-spacerowa SOMA podobno sprzedała się poniżej oczekiwań Fictional Games. Autorzy trzech Penumbr i pierwszej Amnesii (nie mylić z tą drugą) nie rozpaczają, ale też nie skaczą z radości. Po prostu liczyli na to, że jeśli zainwestują w kolejną grę więcej, wówczas sprzeda się ona w proporcjonalnie większym nakładzie. Problem w tym, że konkurencja czuwa. Penumbry miały szansę odnieść sukces, bo przed 2010 rokiem właściwie nie miały konkurencji (nie licząc pierwszej gry autorów drugiej Amnesii). SOMA tymczasem musi rywalizować z dziesiątkami podobnych gatunkowo tytułów, które od paru lat dosłownie zalewają rynek. A gdyby tak wyróżnić się z tłumu dodając np. sekwencje z aktorami? SOMA nieśmiało próbowała. Przed premierą grę reklamowały teasery FMV, po premierze powiązany z nią fabularnie miniserial (w planach cały czas jest też film pełnometrażowy). Niestety sama SOMA nie zawiera ani jednej sceny FMV. Zespół Frictional Games nie odważył się zaryzykować. Jak wiadomo, internet uwielbia szufladkować i porównywać każdą nową grę FMV z niesławną Night Trap, Blown Away lub innymi głośnymi niewypałami lat dziewięćdziesiątych.

Niewątpliwie więcej odwagi ma ekipa pracująca nad The Bunker. W tym pierwszoosobowym thrillerze nie tylko wystąpią prawdziwi aktorzy, ale też akcja rozgrywać będzie się wyłącznie w rzeczywistych wnętrzach (tytuł sugeruje, że zewnętrz raczej nie należy się spodziewać). Innymi słowy, "Bunkier" składać będzie się w całości ze sfilmowanego materiału. To oczywiście nic nowego, podobnie rozwiązanych przygodówek powstało do dnia dzisiejszego mniej więcej kilkadziesiąt. Problem w tym, że przeważająca większość z nich miała premierę co najmniej dekadę temu. Najnowszą, w której przejścia pomiędzy lokacjami nie odbywają się skokowo, jest bodaj Casebook.

Obrazek

Jak podpowiada pierwszy zwiastun, "Bunkier" ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku, w roli głównej wystąpi krasnolud Ori i... Byłbym zapomniał o najważniejszym. Współautorem "Bunkra" jest Steve Ince - współtwórca "Kręgu krwi" i tuzina innych znanych przygodówek.

Nowinkował Elum

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+2godz.
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/