Przygodoskop
http://www.przygodoskop.pl/forum/

[01.10.16] Warcraft Adv... tym razem Planetfall 2
http://www.przygodoskop.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=2367
Strona 1 z 1

Autor:  Redakcja [ sob 01 paź 2016, 08:16 ]
Tytuł:  [01.10.16] Warcraft Adv... tym razem Planetfall 2

Nie zdążyliśmy jeszcze otrząsnąć się po sierpniowo-wrześniowej, nieoficjalnej "premierze" Warcraft Adventures, a tymczasem do internetu niespodziewanie trafiły pliki kolejnej dużej przygodówki anulowanej w latach 90-tych. W tym przypadku jest to bardzo niedokończony, ale już trochę grywalny prototyp Planetfalla 2.

Graficzna kontynuacja tekstowego Planetfalla była grą wyjątkowo pechową, anulowaną co najmniej dwa razy. Jej pierwsza znana inkarnacja, tworzona pod szyldem Boffo Games Steve'a Meretzky'ego, miała nosić tytuł Return to Planetfall (lub Planetfall: Floyd's Next Thing, jak w zwiastunie z połowy '95 roku) i być przygodówką pierwszoosobową, prerenderowaną. Udostępnione na Archive.org pliki pochodzą z późniejszej, trzecioosobowej i w pełni trójwymiarowej wersji, znanej pt. Planetfall 2 (lub, po prostu, Planetfall, jak w zwiastunie z 1996 roku).

Warto zauważyć, że unikatowym prototypem Planetfalla 2 podzielił się z internautami... Agustin Cordes - autor m.in. Scratches i nadchodzącej coraz większymi krokami Asylum, a przy okazji kolekcjoner wszystkiego, co ma związek z klasycznymi przygodówkami. W niedługim czasie planuje on zaprezentować więcej materiałów ze swojej prywatnej kolekcji. Na razie nagrał króciutki gameplay ukazujący prototyp Planetfalla 2 w akcji. Dla graczy, którym nie uda się uruchomić go własnoręcznie.

Nowinkował Elum

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz.
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/