Przygodoskop
http://www.przygodoskop.pl/forum/

[22.12.18] Kod źródłowy przygodówki na żywo
http://www.przygodoskop.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=2470
Strona 1 z 1

Autor:  Redakcja [ sob 22 gru 2018, 23:29 ]
Tytuł:  [22.12.18] Kod źródłowy przygodówki na żywo

Mniej więcej trzy tygodnie temu na eBayu wystartowała wyjątkowa aukcja. Al Lowe (tak, ten Al Lowe) postanowił wyprzedać kawał swojego prywatnego archiwum materiałów z gier, nad którymi pracował w czasach Sierry, m.in. oryginalne kopie zapasowe roboczych wersji i kody źródłowe gier z serii Leisure Suit Larry. Wszystko to naturalnie pozapisywane na dyskietkach 5,25 i 3,5 cala. Skąd taki pomysł? Jego rodzina nie jest taką kolekcją/spadkiem zainteresowana. Uznał więc, że pasjonaci zrobią z niej lepszy użytek. Niestety plan nie wypalił, ponieważ aukcja nie spodobała się firmie Activision.

Activision, która po 2000 roku przejęła pozostałości po Sierzrze... Sierże... firmie Sierra, wprawdzie nie ma praw do serii Leisure Suit Larry, ale jest właścicielem pokrewnych Space Questów, Police Questów i King's Questów - bazujących na tym samym silniku/kodzie. W obawie przed bliskimi spotkaniami trzeciego stopnia z bezdusznymi prawnikami Activision, Al Lowe przerwał więc licytację. Rozsądnie. Co nie znaczy, że swojej kolekcji i tak nie sprzeda. Tyle, że pewnie mniej oficjalnie, przede wszystkim poza eBayem.

I byłoby po sprawie, gdyby nie Jason Scott (tak, ten Jason Scott), który kilka dni później, zupełnie przypadkiem, postanowił przeczytać kod źródłowy pierwszej części Leisure Suit Larry. Na żywo! Transmisja odbyła się na Twitchu i trwała podobno ponad 10 godzin. Ot, taki niewinny protest wobec aktywności Activision.

Obrazek

PS. Trzy tygodnie temu, przed rozpoczęciem aukcji, wyjątkową kolekcję wraz z Alem Lowe rozpakowywał Metal Jesus Rocks. Z kolei trzy dni temu całość ciekawie podsumował Space Quest Historian. Warto obejrzeć. I posłuchać.

Elum

Autor:  Elum [ pt 28 gru 2018, 20:27 ]
Tytuł:  Re: [22.12.18] Kod źródłowy przygodówki na żywo

Kilkudziesięciominutowy wycinek udostępniony przez autora na archive.org:

http://archive.org/details/Leisure_Suit ... ng_Excerpt

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+2godz.
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/