Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest śr 21 kwie 2021, 07:44

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Absurdistan 
Autor Wiadomość

Post Absurdistan
Obrazek

Hej wszystkim!

Po krótce chciałbym przedstawić grę, nad którą już pracuję... długo i nad którą będę jeszcze trochę siedział.

Absurdistan to gra przygodowa typu point'n'click osadzona w fikcyjnym państwie Absurdistan, którego realia do złudzenia przypominają te z PRLu : ) W grze wcielamy się w rolę Leszka, który staje przed dosyć trudnym zadaniem zdobycia składników na... wuzetkę. Brzmi prosto, ale czasy takie, a nie inne, że i kartek brak i towaru brak. No i co teraz? Ano nic, trzeba kombinować. Tu popytać, tam zadziałać i może jakoś to ciasto uda się sklecić tak, aby imieniny ojca Leszka nie okazały się totalną porażką : )

Gra powstaje głównie w wyniku mojego zamiłowania do przygodówek i chęci przedstawienia świata, o jaki trudno w zachodnich komercyjnych produkcjach. A poza tym osobiście jestem zmęczony symulatorami chodzenia, gdzie nie wymaga się od gracza zbyt dużej ingerencji. Stąd też pomysł stworzenia gry z dużą ilością zróżnicowanych zagadek nie ograniczających się jedynie do starej formuły "użyj przedmiotu A z przedmiotem B, aby uzyskać przedmiot C".

Grafikiem nie jestem więc gra ma połowicznie tekstowy charakter.

Dla zainteresowanych zamieszczam link do dema z sierpnia 2020: https://lazy-squirrel.itch.io/absurdistan-demo : )

Aha, gra wyłączenie w j. angielskim.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

czw 25 lut 2021, 00:09
Awatar użytkownika

Post Re: Absurdistan
Przedwczoraj, jak zobaczyłem nowo zarejestrowanego użytkownika na stronie głównej forum, nie mogłem sobie przypomnieć, skąd kojarzę Twoją ksywkę. Teraz już pamiętam. Z forum AGS. 8)

Absurdistan monitoruję od ubiegłego roku. Na pewno zagram i pewnie przy okazji z(mini)recenzjuję po premierze. Good God! też sobie już kiedyś wpisałem na listę "do zagrania".

Nie jesteś grafikiem zawodowo, ale hobbystycznie chyba trochę tak? ;) Bo obie gry mają bardzo fajny, wypracowany styl. Jedyna rzecz, która mi nie pasuje i gryzie się na powyższych screenach, to rozdzielczość czcionki. Rozumiem, że chyba ciężko byłoby dobrać czytelną czcionkę w tak niskiej rozdzielczości, ale po prostu nie lubię gdy gra używa kilku rozdzielczości równocześnie, na jednym ekranie.

czw 25 lut 2021, 19:11

Ok, tylu miłych informacji w jednym poście to się nie spodziewałem. I chyba nie muszę mówić, że Twoje słowa dodają otuchy i zachęcają do dalszego kodowania : )

Jak już kiedyś się ten Absurdistan ukaże w pełnej okazałości to minirecenzja na Przygodoskopie, była by bardzo mile widziana : )

Ja w ogóle zacząłem znowu zamieszczać to tu, to tam krótkie notki o grze, bo od grudnia wróciłem do "pracy" nad nią (po skończeniu dema musiałem zrobić przerwę na kilka miesięcy). Obcenie wszystkie lokacje są już narysowane i zanimowane, to samo tyczy się postaci. Ale co dla mnie najważniejsze, mam już zaprogramowane wszelkie trudniejsze łamigłówki/zagadki (w sensie te bardziej wymagające niż "użyj przedmiot z przedmiotem"). Tak więc teraz to tylko wszystko skleić w całość i voilà!

A co do dwóch różnych rozmiarów czcionki, to jak rozumiem mówisz o tym jednym zrzucie, na którym inwentarz jest pokazany? Tam akurat musiałem użyć mniejszego rozmiaru, bo cały tekst musi się zmieścić w ekranie (nie ma możliwości przewijania tekstu), a w przypadku inwentarza miałem dodatkowo ograniczone miejsce z prawej przez listę przedmiotów. Tak więc, o : )

sob 27 lut 2021, 01:42
Awatar użytkownika

Chodziło mi o to, że idealnie byłoby, gdyby gra używała czcionki o takiej samej rozdzielczości, w jakiej zrobione są lokacje/postacie (i ekran tytułowy). Ale przy tak niskiej rozdzielczości to chyba po prostu niewykonalne. ;) Dlatego twórcy podobnych gier - The Darkside Detective, The Last Door - też używają czcionek o mniejszym rozmiarze.

sob 27 lut 2021, 23:05

A, ok. Sorry, nie wiem czemu, ale na początku nie zrozumiałem o co chodzi : ) I tak masz rację. Gdy na początku planowałem interfejs też mnie to drażniło, ale szybko się przyzwyczaiłem, bo i tak nie miałem innego wyboru : )

ndz 28 lut 2021, 19:41
Awatar użytkownika

No i fajnie. Zdarzyło mi się parę razy grać w planszówkę "Kolejka", gdzie też trzeba zaopatrzyć się w szereg produktów.
Wtedy może nie bawiło, ale teraz z tamtejszych absurdów można się śmiało pośmiać :)

pt 26 mar 2021, 23:48
Wyświetl profil WWW

Skłamałbym mówiąc, że Kolejka nie posłużyła mi za inspirację do kilku linijek dialogów :)

Przy okazji się pochwalę, że Absurdistan – Demo w corocznym plebiscycie forum AdventureGameStudio.co.uk na najciekawsze gry (zrobione w silniku AGS) zostało nominowane w kategorii „Najlepsze demo”.

Wątpię bym wygrał, ale sama nominacja była miłym zaskoczeniem. Znaczy to, że Absurdistan nie jest taki straszny :)

czw 08 kwie 2021, 10:07
Awatar użytkownika

O kurczaki, miło widzieć Cię tutaj! :D

Absurdistan był mega, cieszę się że dostał nominację. :D Super, że kolejny rodak będzie na ceremonii rozdania nagród AGSowych!

wt 13 kwie 2021, 12:50
Wyświetl profil WWW

Mega to jest Twoja/Wasza gra : ) Nawet nie chcę wiedzieć ile godzin nad nią spędziliście. Niemniej czuję się zaszczycony wiedząc, że moje demo Ci się podobało : )

pt 16 kwie 2021, 23:16
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 9 ]