Jeśli chciał(a)byś pochwalić się własną, własnoręcznie zaprojektowaną, zaprogramowaną i/lub narysowaną grą - nie mogłeś(aś) trafić lepiej.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

Bzyk pisze:Kulturą w tym kraju rządzi Krzysztof Cipisz i Katarzyna Cipopek. Tak wielkim artystom nie podskoczę...
To oczywiste, z kobietą z wąsami i dwugłowym cielęciem nie wygrasz. Oni rządzą od zawsze, tylko teraz wydają się wszechobecni, bo już nie muszą jeździć po jarmarkach, by narobić hałasu wokół siebie.
Z drugiej strony taki samotny bard w dawnych czasach nie miał szans, by zaśpiewać swą balladę większemu gronu słuchaczy. A teraz siedzi sobie wygodnie przy kominku i liczy: 2131, 2135...

Rozumiem, że dla promocji czego i kogokolwiek fejsbuk dziś jest niezbędny, ale dla niezrzeszonych (a chyba nas trochę zostało) z Twojego profilu niewiele wynika poza gustami muzycznymi itp. No ale dowiedziałam się przynajmniej, że lubisz Spadkobierców - jedyny program rozrywkowy, jaki toleruję. :-)

Zdrowia życzę, bo podobno odwilż nadchodzi.
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Bzyk pisze:Poszło drukiem jedno moje opowiadanie w "Magazynie fantastycznym"
A można wiedzieć które dokładnie? Co prawda jestem 5 (obecnie już 6) numerów do tyłu, ale jakoś nie przypominam sobie Twojego nazwiska w spisach treści. Baza danych na Fantasta.pl też milczy na ten temat :)
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Ascovel »

Bzyk pisze:OK, ja jednak nie tworzę Half Life 3, tylko prostą technologicznie przygodówkę.
Odpada więc opanowywanie skomplikowanych technologii, ale prosta technologicznie gra też może być bardzo wycyzelowana i czasochłonna, jeśli twórcom na niej zależy.
Bzyk pisze:Potrzebowałem kogoś, kto zna się na Photoshopie lepiej niż ja. Tu nie chodzi o wielką mordęgę miesiącami za darmo, tylko o łaskawe pomacanie myszki palcem parę razy.
Przyznasz jednak, że jako ogłoszenie nie brzmi to zbyt atrakcyjnie, a masz dodatkowo pewne wymagania co do umiejętności takiej osoby, które odstraszają najbardziej entuzjastycznych photoshoperów.

Na twoim miejscu pytałbym głównie w miejscach a'la deviantart koniecznie pokazując przy tym próbki swoich zdjęć i podając konkretne przykłady efektów, jakie potrzebujesz uzyskać. Jest spora szansa, iż ktoś, znający się rzeczy, będzie zainteresowany.
Awatar użytkownika
Bzyk
Posty: 50
Rejestracja: wt 30 paź 2007, 15:33
Lokalizacja: Lubin/Wrocław/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bzyk »

@Virgo

Cóż, sam sobie odpowiedziałeś - jesteś "do tyłu". ;)
http://magazynfantastyczny.blogspot.com ... ru-mf.html

Nieśmiało wspomnę, iż parę postów wcześniej napisałem:
Bzyk pisze:I jeszcze mały off topic do pojawiających się tu wrocławian. Jeśli spodobało się Wam to, że okolice Włodkowica i Św. Antoniego pojawiły się w grze, zapraszam do wakacyjnego wydania "Magazynu fantastycznego". Pojawi się tam moje opowiadanie rozgrywające się właśnie w tych okolicach. :)
A przy okazji:
http://ikarvotumseparatum.wordpress.com ... e-fiction/

@Tetelo

Nie lubię facebooka i mówię o tym publicznie. Tym niemniej jest koniunktura na serwisy społecznościowe dla gminu, więc promocja Distorted poprzez facebooka wydaje się być posunięciem całkiem sensownym (sam Jonathan Carroll używa FB do promocji!). A profil prywatny założyłem, bo mnie rodzina i znajomi gwałcili. Jak wspomniałem, ludzie zapomnieli, że można do siebie dzwonić i pisać maile. Prywatnie używam więc tylko podstawowej funkcjonalności - FB to dla mnie skrzynka kontaktowa. Inna rzecz, że na początku wrzucałem tam info o tym, co robię, ale potem zacząłem miniblogować, żeby upuścić nadmiar negatywnej energii. Bardzo mi odpowiada możliwość napisania znajomym w dwóch słowach, co np. sądzę o Szymonie Hołowni. Nazwiskiem tym nie zaśmiecałbym mojej strony prywatnej, a FB to taki hydepark, który doskonale się do tego nadaje.

Inna rzecz, iż podając Ci adres zapomniałem, że osoby, które nie są w gronie moich znajomych, nie mogą widzieć, co piszę. Stąd Twoja konstatacja. Tam jest o wiele więcej, ale zastrzegłem to tylko dla tych, których mam w gronie znajomków.

Suma sumarum, zrobię update mojej strony prywatnej i będzie wilk syty i owca najedzona. ;)

@Ascovel

Sure, Dude, nie musisz mi prawić komunałów. Wiem, jak produkcja nawet prostej gry może być czasochłonna, ale 99% tych prac spoczywa na moich barkach. Potrzebowałem kogoś, kto odciąży mnie w banalnej robocie, jak szparowanie czy robienie HDRków.

Nie rozumiem natomiast, co nie brzmi atrakcyjnie. To, co napisałem? Napisałem to teraz, do Was, stosując retoryczny trop, jakim jest ironia. Moje zaproszenie do współpracy poszło na głównej stronie Onetu i brzmiało zachęcająco, wierz mi. Można było o tym przeczytać w wywiadzie "Wyprawa do miasta zamkniętego". Poza tym zapraszałem do współpracy również na łamach niniejszego forum (vide pierwszy post tego wątku). I owszem, zgłaszały się osoby. Zawsze jednak kontakt się urywał, kiedy okazywało się, że nie mogę zapłacić.
Luminous beings are we, not this crude matter...
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Z jednej strony narzekasz na brak bezinteresowności, a z drugiej olewasz ludzi, którzy chcieli pomóc. Zaoferowałem się z pomocą w programowaniu, a Ty obiecałeś podesłać przykłady co miałbym robić. Czekałem. Po jakimś czasie przypomniałem się, ale nie otrzymałem nic. Mógłbyś przynajmniej wysłać informację, że mnie nie potrzebujesz. Cokolwiek...
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Ascovel »

Bzyk pisze: @Ascovel
Sure, Dude, nie musisz mi prawić komunałów. Wiem, jak produkcja nawet prostej gry może być czasochłonna, ale 99% tych prac spoczywa na moich barkach. Potrzebowałem kogoś, kto odciąży mnie w banalnej robocie, jak szparowanie czy robienie HDRków.
Chodziło mi jedynie o to jak osoby z zewnątrz wyobrażają sobie udział w takim projekcie jak twój. Mimo że to nie Half Life 3, mają stracha przed zainwestowaniem zbyt wiele czasu, przed niesprostaniem wymogom itp. W jaki sposób im wytłumaczyć, że bardzo potrzebujesz ich pomocy, ale jednocześnie w ogóle się nie napracują i chodzi o banalne sprawy, a mimo wszystko będzie to dla nich ciekawe?

Ja przynajmniej bym nie potrafił.
Bzyk pisze: Moje zaproszenie do współpracy poszło na głównej stronie Onetu i brzmiało zachęcająco, wierz mi. Można było o tym przeczytać w wywiadzie "Wyprawa do miasta zamkniętego". Poza tym zapraszałem do współpracy również na łamach niniejszego forum (vide pierwszy post tego wątku). I owszem, zgłaszały się osoby. Zawsze jednak kontakt się urywał, kiedy okazywało się, że nie mogę zapłacić.
Szukanie osób do pracy nad darmowym, artystycznym projektem na Onecie nie wydaje mi się najlepszym pomysłem. Większość amatorskich twórców gier, których znam, szuka pomocy przy grafice, muzyce, animacji w miejscach, gdzie zbierają się pasjonaci danego rodzaju twórczości. Ponadto szuka tej pomocy aktywnie, często po prostu zaczepiając bezpośrednio osoby, których prace im się podobają.

Oczywiście to tylko moje własne opinie i odczucia na temat, jak najłatwiej znaleźć kogoś do pomocy nad grą - nie zawsze i nie dla każdego muszą się sprawdzać.
Awatar użytkownika
Bzyk
Posty: 50
Rejestracja: wt 30 paź 2007, 15:33
Lokalizacja: Lubin/Wrocław/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bzyk »

@Ascovel

Tak, masz rację, coś w tym jest. Na DeviantART faktycznie nie próbowałem (może to jest jakiś pomysł), ale w stu innych miejscach owszem. Nie sądzę przy tym, że chodzi o strach przed zbyt wysokim poziomem. Wystarczy spojrzeć na Magritte'a i poczytać, co piszę o Distorted, by wiedzieć, że nie wymagam wiele.

@jackowsky

Mate, od czasu naszej rozmowy sprawy się w ogóle nie posunęły, więc co Ci miałem podesłać? Dopiero teraz zaczynam robotę nad grą i póki co kreuję lokacje (idzie mi to jak krew z nosa, bo grafików brak) i rozpisuję interakcje i teksty na kartce. Przykro mi, ale wylądowałem jakiś czas temu w szpitalu (nagle, zawieziony przez pogotowie) i do dziś nie jestem do końca zdrowy, więc stąd to opóźnienie. Nie wydaje mi się jednak, bym musiał wszystkim zainteresowanym wysyłać laurki z przeprosinami za moją niedyspozycję. Nad Maksem Payne pracował ogromny zespół za ogromną kasę, a opóźnienie było jeszcze większe. Że o Duke Nukem Forever nie wspomnę. ;) Osobom, które chcą współpracować, powiedziałem, że odezwę się, gdy coś będę miał - a że nie mam nic, to się nie odzywam. Ale żeby zaraz mówić, że olewam?
Luminous beings are we, not this crude matter...
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Przepraszam, jeżeli w jakikolwiek sposób uraziłem Cię moim postem. Nie to było moim zamiarem.

Nie lubię - po prostu - generalizowania.
Mimo iż na członku stawałem, nie udało mi się zebrać teamu - w Polsce nikt nie jest zainteresowany robieniem gier dla przyjemności. Kasa, kasa, kasa - to jedyne, co się liczy. Nikt nie użyczy swych zdolności za darmo. I szczerze mówiąc nie przestaje mnie to dziwić, bo sam zawsze starałem się działać bezinteresownie. I korona mi z głowy nie spadła... Mój największy błąd polegał na tym, że szukałem ludzi w Polsce. Pomyliłem kraj, zaiste.
Poza tym zapraszałem do współpracy również na łamach niniejszego forum (vide pierwszy post tego wątku). I owszem, zgłaszały się osoby. Zawsze jednak kontakt się urywał, kiedy okazywało się, że nie mogę zapłacić.
W moim przypadku kontakt nie urwał się z TEGO powodu.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
Bzyk
Posty: 50
Rejestracja: wt 30 paź 2007, 15:33
Lokalizacja: Lubin/Wrocław/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bzyk »

Może nie dopowiedziałem, ale miałem na myśli grafików. Ja o Tobie naprawdę pamiętam, jak i o dwóch fotografikach, którzy się zgłosili.
Luminous beings are we, not this crude matter...
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

A zatem moja propozycja (w miarę moich możliwości) jest aktualna.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Bzyk pisze:Cóż, sam sobie odpowiedziałeś - jesteś "do tyłu". ;)
http://magazynfantastyczny.blogspot.com ... ru-mf.html
Na to wygląda i nie tylko ja. Numeru brak zarówno w fantaście jak i dystrybucji (a przynajmniej tam gdzie zawsze kupowałem MF był jeszcze numer 18.). Będzie trzeba nadrobić ;)
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
Bzyk
Posty: 50
Rejestracja: wt 30 paź 2007, 15:33
Lokalizacja: Lubin/Wrocław/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bzyk »

Pewnie nakład był mniejszy. Ja kupiłem numer 19. w kiosku we Wrocławiu chyba na początku sierpnia, o ile pamiętam.
Luminous beings are we, not this crude matter...
Madzius888
Posty: 398
Rejestracja: pn 16 lip 2007, 13:22
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Madzius888 »

Pytanie za 100 pkt, kto stąd czuje się jednym/jedną z "27 geeków" :D ?
http://www.gram.pl/art_9wTeHu1_Gry_przy ... ewsem.html
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Ja nie. Ja się czuję geekiem 34. :gugu:

[/koniec słabego żartu]
Awatar użytkownika
Bzyk
Posty: 50
Rejestracja: wt 30 paź 2007, 15:33
Lokalizacja: Lubin/Wrocław/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bzyk »

W zasadzie dwudziestu sześciu geeków. Jedno miejsce zostawiam dla siebie. Wszyscy tu jesteśmy dziwakami czy dinozaurami, jeśli wolicie. Kiedy zaglądam do City i wspominam, że lubię przygodówki, patrzą tam na mnie, jak na gadającą skamielinę, a miny mają takie, jak gdybym wyznał im właśnie, że jestem w ciąży z kosmitą. City jeszcze niedawno produkowała przygodówki. Ale to gatunek gier, który umiera. Nawet Sokal zbankrutował... :(
Luminous beings are we, not this crude matter...
ODPOWIEDZ