Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest czw 26 lis 2020, 07:49

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Snakes of Avalon 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Post Snakes of Avalon
I to nie tylko nowa, ale i pierwsza naprawdę ukończona.

Oryginalna wersja Snakes of Avalon powstała w ciągu bardzo intensywnego miesiąca na kwietniową edycję konkursu MAGS, o czym już trochę rozmawiałem tutaj z Elumem.

Zrobiłem ją wspólnie z Kanadyjczykiem Alexem van der Wijstem, który jest twórcą paru bardzo dobrych darmowych przygodówek - np. Winter Rose i Besieged.

Mimo że w konkursie przegraliśmy o jeden głos z Eternally Us, jestem bardzo zadowolony z dotychczasowych reakcji graczy. Gra została odebrana jako tytuł warty uwagi, a nie tylko kolejny, podobny do innych, zabijacz czasu. Szczególnie cieszą mnie opinie o napisanych przeze mnie dialogach - obawiałem się, że moja angielszczyzna może wypaść sztucznie, a elementy humorystyczne będą zbyt dziwaczne dla większości graczy.

W tym momencie wersja konkursowa jest już niedostępna, bo postanowiliśmy jeszcze na chwilę nad grą przysiąść i wprowadzić kilka update'ów. Najważniejszym jest nowy soundtrack, który jest szykowany przez Thomasa Regina - kompozytora muzyki do komercyjnych gier z serii Blackwell i Emerald City Confidential. Jeśli chodzi o zmiany w rozgrywce, to zostanie rozwinięty pewien istotny motyw, który pozwoli spojrzeć na przedstawioną historię trochę od innej strony.

Podsumowując, liczę, że kilka osób tym opisem zainteresuję. Prace końcowe idą pełną parą i na finalną wersję nie trzeba będzie długo czekać.

Obrazek

Ostatnio zmieniony ndz 11 lip 2010, 13:08 przez Ascovel, łącznie zmieniany 2 razy

pt 04 cze 2010, 18:09
Wyświetl profil WWW
Awatar użytkownika

0 zainteresowania, czy po prostu wszyscy zamilkli z wrażenia? :(

W każdym razie wypuściliśmy do gry porządny zwiastun, który m. in. daje próbkę świetnej muzyki Thomasa Regina, oraz klimatu szaleństwa, który staraliśmy się uzyskać w grze.

Można obejrzeć:

Na Vimeo: http://vimeo.com/12800581

Lub na YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=9MFvV6vdyQ8

ndz 27 cze 2010, 10:08
Wyświetl profil WWW
Awatar użytkownika

Ascovel pisze:
0 zainteresowania, czy po prostu wszyscy zamilkli z wrażenia? :(

Zero zainteresowania obejmuje całe forum, więc nie martwiłbym się na zapas, Ascovel. Podejrzewam, że dziś nawet wątek zatytułowany, przykładowo, "Grywalne demo Grim Fandango 3", umarłby na Przygodoskopie śmiercią naturalną. Tak się porobiło.

pn 28 cze 2010, 06:54
Awatar użytkownika

Myślałem sobie przy pisaniu poprzedniego posta, że takie dramatyczne hasło z mojej strony ma szanse zmobilizować kogoś nowego do odezwania się, ale jeśli mówisz, że nawet Grim Fandango 3 by tego nie dokonał...

pn 28 cze 2010, 21:52
Wyświetl profil WWW
Awatar użytkownika

Zawsze większa szansa na dyskusję jest po premierze, gdy już trochę osób zdecyduje się grę zagrać, więc będą w stanie powiedzieć o niej coś więcej. :)

wt 29 cze 2010, 12:48
Awatar użytkownika

I nie będę już więcej narzekał na brak zainteresowania, bo nie wiem, w na ile dobrym świetle stawia to samą grę i jej klimat zdezelowanego, obskurnego baru pełnego pijaczków.

Ostatnio zmieniony śr 30 cze 2010, 21:47 przez Ascovel, łącznie zmieniany 2 razy

wt 29 cze 2010, 21:56
Wyświetl profil WWW
Awatar użytkownika

klimat zdezelowanego, obskurnego baru pełnego pijaczków.

Brzmi kusząco. Czekam 8)

śr 30 cze 2010, 12:16
Wyświetl profil WWW
Awatar użytkownika

śr 30 cze 2010, 22:25
Wyświetl profil WWW
Awatar użytkownika

Wygląda to naprawdę dobrze! Po zwiastunie ciężko co prawda określić klimat produkcji, ale nie zmienia to faktu, że całość jest naprawdę intrygująca...
No i sympatyczne nawiązanie do LucasArts ;).

pt 09 lip 2010, 13:26
Awatar użytkownika

Dzięki, Manni. A nawiązań wszelakich trochę w grze będzie.

Mamy niestety lekkie opóźnienie. Z powodu upałów i wymęczenia zespołu różnymi remontami, gra najpradopodobniej ukarze się dopiero na początku sierpnia.

Na pocieszenie koncepcja loga (przy odrobinie szcześcia będzie wersja animowana):

Obrazek

ndz 11 lip 2010, 13:14
Wyświetl profil WWW
Awatar użytkownika

Logo świetne. Jeszcze tak animacja i jako intro muzyczne, jakąś pijacką pioseneczkę na akordeonie. :gugu: :)

czw 19 sie 2010, 19:51
Awatar użytkownika

Animowana wersja już jest, ale intro muzyczne jest bez wokalu. Może do napisów końcowych któryś z nas coś zaśpiewa...

Snakes of Avalon w ogóle prezentuje się coraz lepiej, ale wciąż mamu jakieś opóźnienia i nieoczekiwane bugi. Mam nadzieję, w przyszłym tygodniu gra w końcu ujrzy światło dzienne w swej końcowej formie.

pt 20 sie 2010, 15:49
Wyświetl profil WWW
Awatar użytkownika

Ascovel pewno śpi, a tu światowe agencje (przynajmniej ze Wschodu) od rana donoszą o premierze

sob 18 wrz 2010, 09:28
Wyświetl profil WWW
Awatar użytkownika

Ascovel pewno śpi, a tu światowe agencje (przynajmniej ze Wschodu) od rana donoszą o premierze

Wielkie dzięki, tetelo. To dużo znaczy dla mnie, że ktoś zdążył napisać o premierze mojej własnej gry jeszcze przede mną. :)

I rzeczywiście odsypiałem w dzień zarwaną noc.

Gra jest skończona, do pobrania i jak na razie nawet nikt nie narzekał, że mu padła w trakcie grania. :)

Doświadczonemu graczowi przygodówek Snakes of Avalon powinno zająć jakieś 1,5h gry bez zbytniego pośpiechu, więc polecam iść na żywioł i nie odkładać grania na konkretny weekend albo tygodzień.

Będę wielce wdzięczny za wszelkie relacje z wrażeń i komentarze a propos wad i zalet gry.

P.S. Ta wersja loga się kręci:

Obrazek

Proponuję też video początku Snakesów, jeśli po samych statycznych screenach ktoś ma wątpliwości czy ściągać czy nie: http://www.youtube.com/watch?v=wnFIJBBzB5E

sob 18 wrz 2010, 19:59
Wyświetl profil WWW
Awatar użytkownika

Snakes of Avalon mnie prześladuje. Na IndieGames.com, na Mixnmojo. Z tego wynika, że w końcu będę musiał grę skończyć. Mówi się trudno. ;)

pt 24 wrz 2010, 18:32
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna