Jeśli chciał(a)byś pochwalić się własną, własnoręcznie zaprojektowaną, zaprogramowaną i/lub narysowaną grą - nie mogłeś(aś) trafić lepiej.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Ascovel »

Dzięki za miłe słowa, Manni. :)

Bardzo duża przyjemność sprawiają mi szczególnie opinie, że fabuła i styl Snakesów są niekonwencjonalne, a mimo wszystko udane, oraz że przebieg gry jest emocjonujący.

Dzięki również wszystkim za głosy na portalu IndieDB. Snakesy niestety nie zakwalifikowały się do setki najlepszych gier niezależnych roku. Generalnie, to żadna tradycyjna przygodówka sie nie zakwalifikowała, ale za to pojawiły się na liście "przygodówkopodobne" Amnesia i Adam's Venture.

@Vicek Jestem wdzięczny, że cierpliwie czekasz na polską wersję, i obiecuję wypuścić ją tak szybko jak to tylko będzie możliwe. Niestety na razie ciągle pojawiają się kolejne sprawy, które odwlekają jej ukończenie. Wczoraj dowiedziałem się na przykład, że muszę jak najszybciej przenieść HardyDev na nowy serwer.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Ascovel pisze:Czy ktoś z was kupuje może Playa? Podobno w grudniowym numerze wśród recenzji czytelników pojawiła się recenzja Snakes of Avalon. Jakby ktoś powiedział jak to wygląda lub zrobił zdjęcie, to byłbym wdzięczny.
W najbliższą sobotę będę w Empiku i chętnie przy okazji do nowego Playa zajrzę. Nie wiem tylko, czy uda mi się zrobić zdjęcie (moja komórka raczej nie da rady).
Ascovel pisze:Wczoraj dowiedziałem się na przykład, że muszę jak najszybciej przenieść HardyDev na nowy serwer.
A to z jakiego powodu?
Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Ascovel »

A to z jakiego powodu?
Nic strasznego. Po prostu osoba, na której sewerze HardyDev gościł, likwiduje go teraz, a decyzję podjeła dosyć szybko.
W najbliższą sobotę będę w Empiku i chętnie przy okazji do nowego Playa zajrzę. Nie wiem tylko, czy uda mi się zrobić zdjęcie (moja komórka raczej nie da rady).
Życzę ci, aby się trafił jakiś odfoliowany Play - u mnie do żadnego egzemplarza nie można zajrzeć.
Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Ascovel »

Dostałem transkrypt recenzji z Playa. Autorką okazała się... Evillady, której jestem bardzo wdzieczny za propagację gry!

Przy okazji, dowiedziałem się dzisiaj, że Snakes of Avalon zostało umieszczone w najnowszym (świątecznym) numerze brytyjskiego PC Gamera na płycie DVD.

Poprzednio Snakesy wizytowały już w tureckim Games Informerze i słoweńskim Jokerze.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Ascovel pisze:Autorką okazała się... Evillady, której jestem bardzo wdzieczny za propagację gry!
Może to jakaś inna Evillady? :gugu:
Madzius888
Posty: 398
Rejestracja: pn 16 lip 2007, 13:22
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Madzius888 »

Evillady jest tylko jedna ^^
Tzn Evil Ladies jest wiele, ale 'ta Evillady' tylko jedna :D

Zresztą za jakiś czas rozwinięty tekst pojawi się tu i ówdzie :szok:
:)
Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Ascovel »

No i pełniejsza wersja pojawiła się tutaj.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Jak zwykle kompletnie się z Evillady nie zgadzam. 8) W dodatku mam wrażenie, że wrzuca do jednego worka tzw. gry darmowe/freeware i gry niezależne. :niesmialy:
Przemo
Posty: 6
Rejestracja: pn 06 kwie 2009, 13:49
Kontakt:

Post autor: Przemo »

Recenzja być może trochę zbyt surowa, jak na amatorską przygodówkę. Sam dobrze się przy niej bawiłem. Poza tym, moim zdaniem takim produkcjom nie powinno się wystawiać ocen końcowych - zwłaszcza jak serwis jest nastawiony na testowanie profesjonalnych, komercyjnych produktów.

No, ale Evillady jest wiarygodną osobą i liczę się z Jej zdaniem.
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

No to jest nas Elum dwóch. Chociaż nie, akurat w tym że trzeci rozdział stanowił największe wyzwanie jeśli chodzi o gimnastykę dla szarych komórek mogę się podpisać :)
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

No tak, trzeci rozdział odrobinę różnił się od pozostałych. ;)
Przemo pisze:Recenzja być może trochę zbyt surowa, jak na amatorską przygodówkę. Sam dobrze się przy niej bawiłem.
Ale ja bardzo lubię surowe recenzje! Mam uczulenie na wysokie oceny dla słabych gier i w ogóle na zawyżanie ocen. Problem polega na tym, że przygodówki darmowe/freeware (nie mylić z niezależnymi) trzeba trochę inaczej oceniać. Nie dlatego, że są gorsze. Nie chodzi o to, żeby traktować je ulgowo. One po prostu inaczej funkcjonują. Przykładowo - wytykanie przygodówce darmowej, że jest "za krótka" jest trochę jak oczekiwanie od dwudziestominutowego filmu krótkometrażowego, że będzie trwał dwie i pół godziny. Co to znaczy "za krótka"? Znam świetne przygodówki freeware, które kończy się w kilkanaście minut. Czy można to uznać za wadę? Przecież jeśli autor nie każe nam za swoją grę płacić, odpada kwestia przelicznika - czas gry/cena.
Przemo pisze:Poza tym, moim zdaniem takim produkcjom nie powinno się wystawiać ocen końcowych - zwłaszcza jak serwis jest nastawiony na testowanie profesjonalnych, komercyjnych produktów.
Przede wszystkim nie powinno się wystawiać ocen końcowych według zasad przyjętych dla gier komercyjnych. A już tym bardziej bez sensu jest rozkładanie gry na czynniki pierwsze (tak jak zrobiła to Evillady) i wyciąganie średniej z tzw. plusów i minusów.
Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Ascovel »

Virgo C. pisze:No to jest nas Elum dwóch. Chociaż nie, akurat w tym że trzeci rozdział stanowił największe wyzwanie jeśli chodzi o gimnastykę dla szarych komórek mogę się podpisać :)
Jak już zdradziłeś się, że grałeś, Virgo, to napisz może też coś na temat swoich ogólnych wrażeń. :)
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Czuje się wywołany do tablicy. Gra podobała mi się. Co prawda nie była zbyt trudna (jeśli nie liczyć trzeciego rozdziału), ale lynchowski klimat i chęć sprawdzenia w jaki to jeszcze dziwny sposób Jack spróbuje czynić dobro skutecznie maskowały ten mankament. Oraz dialogi, szczególnie pomiędzy śledziem i łosiem. To było coś :)
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Ascovel »

Dzięki i sorry za wywoływanie do tablicy, ale każda nowa opinia jest dla mnie bardzo cenna.

Jeśli ktoś by chciał spróbować trudniejszych zagadek mojego autorstwa to zachęcam do dema Frantic Franko. Ostatnio znienacka przypomniał o tych zagadkach Ben Chandler w dyskusji na temat innowacji.
Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Ascovel »

Świąteczny soundtrack Snakesów już w sklepach, tzn. na stronie:

Obrazek

W sumie 17 niesamowitych "utworów" w tym takie jak:

Blood Blood Blood
Evil Fishes
Life Flashes by Before The Alcoholics Eye
The Salty Aftertaste of Revenge

oraz

Girls Are Bitches

Wesołych Świąt i Miłego Słuchania!
ODPOWIEDZ