Jeśli chciał(a)byś pochwalić się własną, własnoręcznie zaprojektowaną, zaprogramowaną i/lub narysowaną grą - nie mogłeś(aś) trafić lepiej.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

rustyjames
Posty: 2
Rejestracja: pn 04 lip 2011, 13:15

Szukam osób do pomocy przy tworzeniu przygodówki...

Post autor: rustyjames »

Witam,

Będzie krótko i na temat. Od pewnego czasu pracuje nad mroczną przygodówką inspirowaną kultową serią Silent Hill. Gra opiera się na zdjęciach, prostej interakcji i wielu innych elementach, które można łatwo osiągnąć "domowymi" sposobami. Jako, że nie jestem programistą projekt powstaje przy użyciu silnika, który ma spore ograniczenia, ale nie uważam by była to przeszkoda w stworzeniu dobrej gry. Stawiam na klimat, dobrą fabułę i odpowiednie udźwiękowienie.
Projekt, mimo że technicznie jest prosty jak budowa cepa zaczyna mnie przerastać. W związku z tym szukam osób do pomocy:

1. Przede wszystkim szukam osoby, która umie świetnie posługiwać się słowem pisanym i ma talent do pisania. Potrzebuje takiej osoby do weryfikowania elementów fabuły i poprawiania tekstów, dialogów czy opisów głównego bohatera.
2. Szukam też kogś kto umiałby dokonać dobrej jakościowo translacji - z j.polskiego na angielski. Jestem bliski ukończenia dema, więc taka osoba miałaby w najbliższym czasie trochę roboty.
3. W ostatniej kolejności poszukuję osób z talentem do obróbki zdjęć i fotomontażu.

Niestety jest to produkcja offowa, więc nie mogę zapewnić żadnego honorarium. Zapłatą będzie umieszczenie nazwiska w creditsach, no i mam nadzieję satysfakcja:)

Do projektu podchodzę poważnie, więc szukam tutaj osób konkretnych, które naprawdę przyłożą się do współpracy.
To by było na tyle. Jeśli ktoś jest chętny to niech podsyła PW.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Niestety nie pomogę Ci w żadnym z tematów, ale życzę wytrwałości :)
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Ascovel »

Też niestety nie pomogę - na moje własne projekty wciąż mi brakuje czasu.

Radzę ci jednak dołączyć do ogłoszeń na forach trochę screenów i materiałów z dema - dużo łatwiej będzie ci zainteresować kogoś współpracą. Jakiś już pomysł na tytuł projektu też zrobiłby dobre wrażenie.

Do pomocy przy fabule i tekstach pewnie znajdziesz kogoś niezłego łatwo, ale z obróbką zdjęć może być już gorzej. W razie czego szukaj na stronach związanych z amatorską produkcją gier, np. http://warsztat.gd/index.php

Polecałbym ci też zagadnąć Remigiusza Michalskiego - twórcę komercyjnej horrorowej przygodówki Downfall. Jest wielkim fanem Silent Hilla i z zasady wspiera niezależne produkcje z gatunku horroru. Raczej nie zaangażowałby się do bezpośredniej współpracy, ale może znalazłby kogoś albo pomógł by ci w przyszłości w promocji tytułu.
rustyjames
Posty: 2
Rejestracja: pn 04 lip 2011, 13:15

Post autor: rustyjames »

Luzik, wiem że nie każdy jest w stanie i ma czas na to żeby mi pomóc, ale dzięki wielkie za odzew. To już coś - przynajmniej dobrym słowem wspieracie projekt:)

Wiem, że błędem jest to że nie pokazuje żadnych shotów, nie wstawiam zajawek, ale są dwie kwestie które o tym zadecydowały:

1. Projekt dużo lepiej brzmi i mam nadzieję lepiej sprawdza się w praniu, niż wygląda. Zdjęcia są niestety amatorskie, wykonywane są narazie w zamkniętych pomieszczeniach w dodatku słabo doświetlonych, bo tego wymaga akcja gry... Słowem, lepiej zagrać i ocenić niż oglądać screeny.

2. Nie chcę robić narazie zbyt dużego szumu i obiecywać cudów, poki nie bede pewien, że gra jest wartościowa. Jak tylko będzie demko to zabierze się za nie paru testerów, po tym puszcze je w sieć i jeśli gra okaże się obiecująca będę napewno bardziej dbał o promocje.

Dzięki za link do strony dla twórców gier - napewno z niego skorzystam.

Przy okazji chciałbym zarzucić kolejny temat. Będę potrzebował jeszcze jednej osoby:

Szukam kogoś do pomocy przy wprowadzaniu animowanych elementów. Wchodzą w grę 4 technologie: flash, format avi, format gif lub animacja składająca się z plików jpg, które wprowadziłbym w ruch już za pomocą silnika gry. Jeśli jest tutaj ktoś, kto potrafi robić proste animacje lub efekty typu ogień itp. oczywiście w ruchu to prosiłbym o kontakt. Sam mam w tym troche doświadczenia, ale niestety na wszystko nie starcza mi czasu...
ODPOWIEDZ