Jeśli chciał(a)byś pochwalić się własną, własnoręcznie zaprojektowaną, zaprogramowaną i/lub narysowaną grą - nie mogłeś(aś) trafić lepiej.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Rekkimaru
Posty: 15
Rejestracja: sob 04 sty 2014, 13:59
Kontakt:

Jaro - Polska retro przygodówka

Post autor: Rekkimaru »

Witam serdecznie!

Uznałem, że najwyższy czas pochwalić się gdzieś dalej swoim projektem.
Wspólne ze swoją skromną grupą SimpleStudios, pracujemy nad klasyczną przygodówką w klimacie retro.
Akcja naszej gry toczy się we wczesnych latach '90 i opowiada historię chłopaka o imieniu Jarek.
Pewnego dnia nasz bohater opuszcza swoje mieszkanie w celu zdobycia pirackiej kopii swojej upragnionej gry. W efekcie, nieświadomie wplątuje się w niebezpieczną intrygę.
Cała gra jest pełna absurdalnego, sarkastycznego humoru, odniesień do popkultury oraz ukłonów w stronę retro-grania.

Kilka screenów z gry w fazie produkcji:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niespełna rok temu udostępniliśmy testową wersję demo, która jest zaledwie wczesną wersją alfa, ale daje ogólny obraz tego jak gra będzie wyglądać. W międzyczasie poczyniliśmy już sporo postępów i jesteśmy blisko wydania oficjalnego dema, więc jeśli los i czas będą dla nas łaskawe to demko ukaże się już w tym miesiącu i będzie w nim sporo do ogrania.
Tymczasem wczesną wersję testową można ściągnąć tutaj .
Jednocześnie zachęcamy każdego kto zechciałby brać czynny udział w pracach nad grą. Każdy wkład będzie mile widziany ;)
Obrazek
Oli10
Posty: 25
Rejestracja: pt 02 sie 2013, 20:09

Re: Jaro - Polska retro przygodówka

Post autor: Oli10 »

Ech, nostalgia... wspaniałe lata 90... :)

Dobrze to wygląda i ciekawie się zapowiada. Czekam z niecierpliwością na premierę. :)
Awatar użytkownika
Fitz
Posty: 174
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 20:30
Kontakt:

Re: Jaro - Polska retro przygodówka

Post autor: Fitz »

Fajne, stylowe lokacje, czuć swojski klimat - a główna postać/fabuła nasuwa mocne skojarzenia z Teenagentem (było nie było - klasyka!). Tak więc powodzenia, trzy mam kciuki :)
Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jaro - Polska retro przygodówka

Post autor: Ascovel »

Fajne, naprawdę fajne klimaty. Bardzo Teenagentowe. Z domieszką Frankowych czy Wackowych blokowisk. A może nawet jeszcze bardziej niż w tych tytułach będzie miejsko na wzór lat 90. Powodzenia.
Awatar użytkownika
Rekkimaru
Posty: 15
Rejestracja: sob 04 sty 2014, 13:59
Kontakt:

Re: Jaro - Polska retro przygodówka

Post autor: Rekkimaru »

W razie gdyby ktoś był zainteresowany, aktualizowane screeny i wiadomości z postępu produkcji, można znaleźć na naszym facebook'owym fanpage'u :)

https://www.facebook.com/SimpleStudiosR ... es?fref=ts
Obrazek
mariusz301
Posty: 1
Rejestracja: pt 04 kwie 2014, 13:06

Re: Jaro - Polska retro przygodówka

Post autor: mariusz301 »

Fajny projekt. Czuć klimat
elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Jaro - Polska retro przygodówka

Post autor: elemeledudek »

I jak ida prace? Cos temat przysechł a na "fejsa" nie chadzam z zasady.
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
Awatar użytkownika
Rekkimaru
Posty: 15
Rejestracja: sob 04 sty 2014, 13:59
Kontakt:

Re: Jaro - Polska retro przygodówka

Post autor: Rekkimaru »

To, że tutaj nikt nie dyskutuje nie znaczy, że projekt "przysechł" :)
Nad nim się pracuje nieustannie.
Aktualne informacje możecie znaleźć na naszej stronie simplestudios.pl .
Co prawda chciałem wydać długie demo już w sierpniu, ale większość ekipy jak i ja sam, korzystaliśmy nieco z drugiej połowy lata ( w końcu szkoda taką pogodę marnować tylko przed kompem :D), więc czas ten się nieco opóźnił.
Informacje na naszej oficjalnej stronie aktualnie i tak są bardziej świeże niż te na facebook'owym fanpage'u ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Fitz
Posty: 174
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 20:30
Kontakt:

Re: Jaro - Polska retro przygodówka

Post autor: Fitz »

To zaiste dobre wieści - bo też się zastanawiałem, jak Wam idzie. I dzięki za linka - teraz sobie słucham muzyki, ta z Poziomu 3 naprawdę przyjemna :) Tak więc wczasujcie się - a my czekamy!
Awatar użytkownika
Rekkimaru
Posty: 15
Rejestracja: sob 04 sty 2014, 13:59
Kontakt:

Re: Jaro - Polska retro przygodówka

Post autor: Rekkimaru »

Dzięki za wsparcie i obserwowanie tematu.
Tak, od września znowu ruszamy z robotą.
Niestety przez lato zostałem sam na polu bitwy i ciężko mi było wszystko zrobić samemu.
Jedynie skomponowałem kilka brakujących tracków, ale i tak muszę czekać na moją graficzkę i nadwornego muzyka . No i pomysłodawcę całej fabuły, który właśnie powrócił ze swojego urlopu więc to jedna z dobrych wiadomości :) Druga to taka że teraz z jego pomocą możemy doprowadzić demo do końca jak najszybciej :) Wszelkie aktualizowane newsy pojawią się na naszej głównej stronie więc zachęcam do obserwowania.

P.S. I jeszcze taki drobny szczegół, ale dla ścisłości wyjaśnię. Z góry przepraszam za różnice screena z Jaro w dziale "download" a wersją faktyczną. W dziale jest dostępna pra-stara alpha, tymczasem screen (jak i wszystkie inne na stronie) pochodzą z aktualnej, zbliżającej się wersji. Więc z góry przepraszam za rozbieżności. Żeby nie było, że oszustwa jakieś :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Fitz
Posty: 174
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 20:30
Kontakt:

Re: Jaro - Polska retro przygodówka

Post autor: Fitz »

Nie mówi się "prastara", tylko "retro" ;) Albo Early Access?
Awatar użytkownika
Rekkimaru
Posty: 15
Rejestracja: sob 04 sty 2014, 13:59
Kontakt:

Re: Jaro - Polska retro przygodówka

Post autor: Rekkimaru »

Mówienie Early Access nie jest ani trochę retro :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Rekkimaru
Posty: 15
Rejestracja: sob 04 sty 2014, 13:59
Kontakt:

Re: Jaro - Polska retro przygodówka

Post autor: Rekkimaru »

Zamieściłem stosowną infromację na naszej stronie ale myślę, że dobrze też będzie jeśli zrobię to tutaj i zacytuję owy tekst. Więc jedziemy.


"Nowa sytuacja i przyszłość projektów :

Długo się przymierzałem do tego tematu, oj długo. Nie byłem pewien jak to umiejętnie ująć w słowa, ale przyszedł czas gdy trzeba poinformować całą ekipę o tym co się aktualnie dzieje.
Najlepiej zacząć od razu. Z powodów osobistych, których nie chcę tu rozwlekać, straciliśmy naszą graficzkę, czyli Agnieszkę. Sprawa dotknęła mnie tym bardziej, że to moja przyjaciółka. Jak wiecie, Aga brała wielki udział w tworzeniu teł do naszej przygodówki Jaro. Przez to nie będzie mogła brać udziału w dalszym ich tworzeniu, co stawiałoby powstanie gry pod znakiem zapytania.
Ta sytuacja kilka rzeczy mi uświadomiła i pozwoliła się zastanowić w jakim kierunku chcę ruszyć SimpleStudios .
Niewątpliwie chcemy ukończyć "Jaro" bardziej niż kiedykolwiek. Wymagamy jednak zrozumienia. W związku z absencją (nie mylić z abstynencją) Agi, zabraknie jej stylu rysowania i ręki. Tak więc wszystkie tła muszą przejść redesign w nowym stylu, by cała grafika była spójna.Zamiast ręcznie rysowanych grafik postawiliśmy na czyste pixel-artowe tła. Jak całość wyjdzie? Sam nie wiem, szczerze mówiąc, ale to jedyny ratunek by projekt ocalić. Na wszelkie pytania chętnie odpowiem w tym temacie."

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Re: Jaro - Polska retro przygodówka

Post autor: jackowsky »

Cóż można powiedzieć? Powodzenia.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
Fitz
Posty: 174
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 20:30
Kontakt:

Re: Jaro - Polska retro przygodówka

Post autor: Fitz »

Fajnie, że jest zapał i determinacja, to bardzo ważne - a tła wyglądają zacnie. Tak więc trzy mam kciuki!
ODPOWIEDZ