Jeśli chciał(a)byś pochwalić się własną, własnoręcznie zaprojektowaną, zaprogramowaną i/lub narysowaną grą - nie mogłeś(aś) trafić lepiej.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Fitz
Posty: 174
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 20:30
Kontakt:

Re: The Unprintable MAGENTA

Post autor: Fitz »

O, już myślałem, że Magenta przepadła w otchłani zapomnienia - a tu w tym miesiacu najpierw pełny śmiechów letsplej, a teraz Twoja recka :)

Co do rozgrywki, to za te rozbuchane drzewka dialogowe mi się obrywa ;) Radochę ja jako twórca miałem przede wszystkim z konstruowania różnych scenariuszy porażki, natomiast jako gracz rozumiem doskonale, że przegrywanie i powtarzanie danego fragmentu x razy bywa frustrujące. I gryzłem się z tym - bo przez taki design alienuję spokojnych przygodówkowiczów, a przyzwyczajonych do zgonów i powtarzania sekwencji zręcznościówkowców też raczej nie przyciągam. Owoce tego są różne: paru graczom przypasowała w stu procentach, ich wrażenia z przejścia całej gry aż miło się czyta - natomiast mediach growych przepadła, pewnie przy pierwszym rzucie oka na te 16-kolorowe screeny, a u tych letsplayerów, którzy w ogóle załapali klimat i nie zraził ich humor czy tematyka (a nie każdego jarają supersi), wywoływała zniechęcenie i rage quity. Tak więc sequele, choć są w planach, nadal nietknięte - bo ja chciałbym jeszcze dalej w tę stronę pójść: jeszcze mniej kolorów, jeszcze bardziej pokręcone drzewka dialogowe, jeszcze więcej nawiązań popkulturowych. Zaczynam myśleć, czy nie lepiej by się Magenta sprawdziła w kreskówce w stylu Cyanide & Happiness czy Happy Tree Friends, gdzie czarny humor i puenta oscylująca wokół brutalnego zejścia jest sednem -- a że od jakiegoś czasu AGS wykorzystuję do tworzenia teledysków, to chciałbym i Magentę (którą nadal szczerze uwielbiam) jakoś przełożyć na to medium. Ewentualnie robić minigierki rozgrywające się w jednej lokacji - tylko szkopuł w tym, jak by coś takiego połączyć zgrabnie w serię.

Tak więc dzięki za dobre słowo - i dam znać, jak coś nowego się urodzi w temacie :)
Awatar użytkownika
Fitz
Posty: 174
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 20:30
Kontakt:

Re: The Unprintable MAGENTA

Post autor: Fitz »

Coś mnie ostatnio tknęło i postanowiłem podzielić się paroma materiałami z ostatecznie niewydanego rozszerzenia do Magenty:

Na pierwszy ogień - alternatywna scenka po wpadnięciu do kanału
Na drugi i trzeci: trochę więcej Mortal Kombat i
jeszcze ciut
A kiedy Magenta spada z dachu, to spotyka ją taki los

Pomysłów na scenki było więcej. Tyle, że zrobiłbym z nich osobną grę.

Co, na ten przykład, gdyby policjant wybrał inną drogę zawodową?
Obrazek

Albo Karbon spotkał symbionta?
Obrazek

A tu Karbon and Magenta jako Sailor Chibi Moon i Tuxedo:
Obrazek

A tu krzyżówka tychże z guźcem i nosorożcem:
Obrazek

Problem w tym, że wszystko to zajęłoby mi pewnie kolejne kilka lat, a potem i tak przepadło, bo prasa growa kolektywnie się na mnie wypięła :P Tak więc wrzuciłem na jutuba w nadziei, że w tej formie będzie przystępniejsze i zobaczy to więcej osób niż trzy ;) Ale w głowie nadal siedzą pomysły i czekają na lepszy czas.
ODPOWIEDZ