Jeśli chciał(a)byś pochwalić się własną, własnoręcznie zaprojektowaną, zaprogramowaną i/lub narysowaną grą - nie mogłeś(aś) trafić lepiej.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Rekkimaru
Posty: 15
Rejestracja: sob 04 sty 2014, 13:59
Kontakt:

bYTE

Post autor: Rekkimaru »

Gdzie tu zacząć. Ledwie wydałem z ekipą demo "Jaro", a tu już dzieją się kolejne projekty. Ale jak to u mnie bywa, pracuję nad wieloma rzeczami by utrzymać wenę w świeżości i mieć odskocznię pozwalającą mi na naładowanie baterii.
"bYTE" to nietypowy eksperyment.
Jest krótką przygodówką, która będzie się dzieliła na kilka epizodów.
Eksperyment dlatego, że to ludzie na forum spisują swoje pomysły i koncepty (nawet te najbardziej szalone i irracjonalne), a gdy już zbierzemy ich dostateczną ilość, zbierzemy co najlepsze, odrzucimy zbędne elementy i zmontujemy z nich fabułę pod szkielet gry.
Wątek cały czas jeszcze trwa, a wszystkich, którzy chcą się dorzucić do projektu swoimi szalonymi pomysłami, zapraszam do wątku z linku poniżej.
Koncept zakłada szaloną, i abstrakcyjną komedię, robioną w 4-kolorowej palecie na wzór Game Boy'a.
Wstępny pomysł zawiera historię detektywa, nieudacznika o pseudonimie Byte, który jest w stanie realizować swoje zlecenia tylko dzięki wyjątkowej zdolności... Ożywianiu materii nieozywionej i wykorzystaniu jej w roli świadków zdarzenia. Co skutkuje w pozyskaniu, nietypowego towarzysza... Żywej jajecznicy.

Obrazek
Obrazek

Wątek główny na stronie :
http://chiptank.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=436
Ostatnio zmieniony ndz 12 lip 2015, 15:31 przez Rekkimaru, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
anka
Posty: 971
Rejestracja: wt 10 paź 2006, 10:21
Lokalizacja: Katowice

Re: bYTE

Post autor: anka »

to nie szpion?
Byłam "zołzą" jestem "zołzą" i będę "zołzą"
AC Odyssey
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Poprawiłem link do drugiego obrazka (znalazłem Googlami). Tego, który był podpięty do strony (od paru dni nie działa... domyślam się, że jest jakaś awaria).

Przy okazji skomentuję. Z wyglądu bYTE podoba mi się bardziej niż Jaro. ;) Jaro ma ten swój "swojski" klimat polskich przygodówek (Teenagent, Wacki itp.), za którym(i) nie przepadam. Tutaj jest ciekawiej. Game Boya nigdy nie miałem, więc z Game Boyem nic mi się nie kojarzy. Najbardziej podoba mi się ten rzut izometryczny (uwielbiam rzut izometryczny w grach 2D).

Ożywiona jajecznica w jajcarskiej przygodówce - wyśmienity pomysł! Mam nadzieję, że żarty nie będą... czerstwe. :gugu:
Awatar użytkownika
Rekkimaru
Posty: 15
Rejestracja: sob 04 sty 2014, 13:59
Kontakt:

Re: bYTE

Post autor: Rekkimaru »

Dzięki, Elum. Serwer faktycznie był kilka dni niedysponowany, ale już wrócił do działania.
Niemniej fabuła i scenariusz są gotowe a gra się kończy robić. Pierwszy epizod chcę udostępnić gdzieś za tydzień/dwa... zależy ile czasu robienie muzyki mi zajmie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fitz
Posty: 174
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 20:30
Kontakt:

Re: bYTE

Post autor: Fitz »

Mnie też bardzo podoba się ten rzut - i kolorki również. Bardzo stylowe!
Awatar użytkownika
Kurasiu
Posty: 29
Rejestracja: pt 05 cze 2015, 21:31
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: bYTE

Post autor: Kurasiu »

Bardzo fajny styl i motyw z rzutem izometrycznym. A paleta kolorów - miodzio! Zaraz mi się klasyczny GameBoy przypomniał. :D Czekam na dalsze wieści z frontu!
Obrazek
Awatar użytkownika
Rekkimaru
Posty: 15
Rejestracja: sob 04 sty 2014, 13:59
Kontakt:

Re: bYTE

Post autor: Rekkimaru »

Nie wiem, czy ktoś jeszcze na tym forum żyje i siedzi, ale nie szkodzi napisać, może się ktoś zainteresowany znajdzie.
Ostatni długi czas był u mnie mało produktywny jeśli chodzi o jakiekolwiek tworzenie gier.
Cóż, życia się nie oszuka. Niemniej wszystko dawno wróciło na normalny tor.
Jeśli ktokolwiek jest zainteresowany informacjami o postępach nad grą będę zamieszczał aktualizacje co do stanu prac na swojej stronie. Kto zechce, kto tu jeszcze siedzi, kto to czyta ten odwiedzi.
Pozdrawiam serdecznie.

http://chiptank.eu/

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ