Jeśli chciał(a)byś pochwalić się własną, własnoręcznie zaprojektowaną, zaprogramowaną i/lub narysowaną grą - nie mogłeś(aś) trafić lepiej.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

solfar
Posty: 2
Rejestracja: wt 29 mar 2016, 00:06

Mira - Inspirowana mitami słowiańskimi gra przygodowa

Post autor: solfar »

Hej! Od jakiegoś czasu pracujemy nad grą przygodową i mamy teraz takie krótkie demko 5-10 minutowe, zawierające kawałek gry, na podstawie którego zbieramy feedback itp. Jeśli, więc macie ochotę zajrzeć to zapraszamy do zobaczenia co i jak. Z chęcią poczytamy co sądzicie. Zarówno tutaj na forum, jak i na naszej stronie miragame.plgdzie możecie wypełnić krótką ankietę po przejściu gry (która pomoże nam ustalić co dalej z projektem).

***

„Mira” to inspirowana mitami słowiańskimi gra przygodowa. Główny nacisk położony jest na eksplorację świata przedstawionego i poznanie historii rozgrywającej się wokół tytułowej bohaterki, opiekunki w istniejącym po II wojnie światowej sierocińcu. Poruszając się po ręcznie rysowanych planszach gracz będzie - poprzez interakcje z światem - poznawał nie tylko kolejne wątki historii, ale jednocześnie przez swoje własne decyzje wpłynie na jej zakończenie.

Z góry dzięki za was czas :)

Link do demka: http://bit.ly/1LYShgO

Screenshoty:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Mira - Inspirowana mitami słowiańskimi gra przygodowa

Post autor: Elum »

Przez moment wydawało mi się, że już gdzieś waszą grę ostatnio widziałem. Ale jednak nie. Pomyliłem ją z Eventide od Artifex Mundi. Ha!

Mira na pewno zwraca uwagę od strony graficznej. Wygląda świetnie. Podoba mi się to, że nie jest przesadnie kolorowa, jak większość przygodówek casualowych (np. Eventide :P). Podoba mi się też to, że lokacje nie są sztucznie przeładowane/zagracone, nie przypominają wystaw sklepowych (miałem takie skojarzenia np. grając w demo ubiegłorocznej Tormentum: Dark Sorrow).

Tematyka jest oczywiście ciekawa. Więcej - na temat fabuły, dialogów itd. - nie potrafię napisać po tak krótkim, "zwiastunowym" fragmencie. Tym bardziej, że nie znam się na mitologii słowiańskiej, więc trudniej mi dostrzec charakterystyczne motywy (lub przyczepić się do ewentualnych błędów ;)).

Od strony technicznej wszystko działa.

Na razie tyle. Trzymam kciuki!
solfar
Posty: 2
Rejestracja: wt 29 mar 2016, 00:06

Re: Mira - Inspirowana mitami słowiańskimi gra przygodowa

Post autor: solfar »

Dzięki z feedback, przyda się! Bardzo miło słyszeć, że trafiliśmy z kolorami (taki nasz tik nerwowy żeby utrzymać odpowiedni klimat ;))

Proszę nie puszczać kciuków :)
ODPOWIEDZ