Jeśli chciał(a)byś pochwalić się własną, własnoręcznie zaprojektowaną, zaprogramowaną i/lub narysowaną grą - nie mogłeś(aś) trafić lepiej.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
dEn
Posty: 1
Rejestracja: śr 19 kwie 2017, 20:23

Futurust, czyli polskie Machinarium

Post autor: dEn »

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Tytuł:Futurust
Gatunek:Przygodowa
Autorzy:
Grafika, animacje, scenariusz: dEn
Kod: Fanotherpg
Muzyka: tajemnica
Dźwięki: tajemnica
Community: tajemnica

Gra inspirowana literaturą Lema, sf oraz innymi grami przygodowymi point and click. Wcielamy się w postać robota Rusta, który znajduje sie w samym środku konfliktu maszyny-natura.

Opis:
W świecie, w którym nie przetrwał żaden człowiek mieszkają sympatyczne robociki. Stworzyły rozwiniętą cywilizację, chodzą do pracy, spotykają się ze znajomymi. Zamieszkują metalowe miasto pełne przedziwnych urządzeń. Prawie wszyscy żyją w zgodzie, z jednym wyjątkiem: Pewien odłam robotów uważa, że wszyscy są skazani na zagładę przez rdzę, którą sprowadzają na nich kuliste drzewa, które porastają teren poza miastem. Żeby pozbyć się wszystkich roślin, i uchronić się przed rdzą, planują zbudować olbrzymi laser zasilany energią zebraną z wszystkich robotów. Historia zaczyna się w momencie gdy pewnego poranka główny bohater gy Rust- mały śmieszny robocik, konstruuje wraz z żoną syna. Zostają zaatakowani przez o wiele większego napastnika. Niestety z racji mniejszej wielkości nie maja z nimi żadnych szans. Żoną Rusta Eva zostaje pozbawiona źródła zasilania i wyłączona. Rust próbuje ją obronić, niestety bezskutecznie. Zostaje kopniety przez napastnika, rozerwany na dwie części i i ląduje daleko od miejsca zamieszkania. Szczęśliwym trafem nie zostaje pozbawiony źródła zasilania, które wygląda jak bezpiecznik i dzięki temu możemy połatać naszego bohatera i wyruszyć w podróż pełną przygód i zagadek, żeby uratować wybrankę, rozwikłać tajemnicę napaści na inne roboty oraz powstrzymać szaleńcze maszyny przed degradacją świata.
W grze typu point and click poruszamy się robotem, który komunikuje się otoczeniem za pomocą dymków z komiksowymi animacjami.
Staramy się przechodzić do kolejnych lokacji poprzez rozwiązywanie licznych zagadek logicznych, zręcznościowych i wizualnych. Zaplanowaliśmy wiele mini gier, które pojawiają się w ramkach podczas eksploracji poszczególnych poziomów. . Dzięki systemowi point and click możemy w pełni cieszyć się klimatem przygotówki a dzięki ręcznie malowanym lokalizacjom oraz animacjom w pełni oddać się animowanemu steampunkowemu światu, który czeka na odkrycie.
Dzięki nieliniowej fabule oraz możliwości podejmowania decyzji przez głównego bohatera, rozgrywka zyska na wartości. Decyzje, które podejmiemy będą miały wpływ na to jak potoczy się historia oraz jakie poziomy będą eksplorowane


Opis EN:

The world of the future is much alike our own. Intelligent machines created their own society and live within an industrial complex, while a wild and untamed nature roams freely outside of its borders. Unfortunately, as time goes, the more radical groups are raising questions of Machines existence and do blame nature for the main reason of their death – corrosion.
Our protagonist – Rust – is caught in the middle of the conflict without a will, or skills to maintain long on his own. Would he join one of the sides or choose his own path? Would he discover now unrecognizable complex or allow himself to get switched off one way or another?
We started this project as a form of our commentary on our current world politics. As a way of showing that one’s actions, as little as they can be might have impact on the bigger things, or may not, it all depends from the direction we will take our live, our own adventure. You can stay passive and see how others destroy the beauty or Earth or you can start by serving a community, a region, a nation, a world.


https://youtu.be/FcjiU1e62Ok

www.
https://futurust.pl

INSTAGRAM
https://instagram.com/_u/futurust_?r=sun1

TWITTER
https://twitter.com/Futurust_?s=09

FACEBOOK
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5296015583


Foto:
Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek

Obrazek

Witam wszystkich. Od dłuższego czasu chodziło mi po głowie, żeby stworzyć przygodówkę dłuższą niż dwa poziomy i ładniejszą niż moje pixel arty. Z racji tego że bardzo lubię akwarele oraz mam głowę pełną pomysłów chciałem się z wami podzielić dwuosobowym projektem nad którym siedzę od początku roku ( postanowienie noworoczne). Mamy za sobą udaną kampanię na kick starterze, gdzie zbieraliśmy na demo, więc to początek naszej pracy. Przewidzieliśmy skończenie dama we wrześniu więc nie robię nic innego niż animowanie, malowanie, projektowanie...Trzymajcie kciuki, miejmy nadzieję, że uda się dotrzymać terminu.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Futurust, czyli polskie Machinarium

Post autor: Elum »

Widziałem, słyszałem. I nawet napisałem nie rzucającego się w oczy mini newsa dwa tygodnie temu. Czy mam kciuki!
ODPOWIEDZ