Jeśli chciał(a)byś pochwalić się własną, własnoręcznie zaprojektowaną, zaprogramowaną i/lub narysowaną grą - nie mogłeś(aś) trafić lepiej.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Fraanki
Posty: 13
Rejestracja: pn 16 maja 2005, 17:47
Lokalizacja: Września

Własne przygodówki

Post autor: Fraanki »

Tak od jakiegos czasu czekam na "obszerny poradnik" tworzenia gier. Kiedy moge sie go spodziewać?? I gdzie ewentualnie w międzyczasie moge znaleźć porady w tworzeniu gier po angielsku, lub najlepiej po polsku :gugu:
ca va
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Pomysł ciekawy, ale najpierw musiałby się znaleźć ktoś kto dałby radę taki poradnik napisać (obszernie, ciekawie, bez większych bzdur) ;)

Co do zagranicznych stron (z polskimi o tej tematyce, jeśli masz na myśli przygodówki, może być problem) proponuję zacząć od www.adventuredevelopers.com i www.bigbluecup.com :)
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Elum --> odnoszę wrażenie, że Fraankiemu chodzi o news:
Elum pisze:Zróbmy sobie przygodówkę
Jak zrobić grę przygodową z kartonu, metra bandaża i paczki gwoździ? Obszerny poradnik już wkrótce. A na razie - pierwsze spojrzenie na najbardziej obiecujące, amatorskie przygodówki w produkcji.
Zatem się nie wymiguj, tylko bierz się do pisania. :)
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Fraanki
Posty: 13
Rejestracja: pn 16 maja 2005, 17:47
Lokalizacja: Września

Post autor: Fraanki »

dzięki za podane strony :gugu: jestem na lekcji 2 (http://www.bigbluecup.com/acintro2.htm) i robie wszystko wg instrukcji, jednak gdy testuje swoje dzieło widze jedynie tło. nie ma ludzika, ani nic w tym stylu, jedynie tło :ble: . Czy ktos juz sie w to bawił?? Co moze być tego przyczyną??
ca va
ODPOWIEDZ