Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest pn 25 paź 2021, 08:25

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Jaki program jest najlepszy [do tworzenia przygodówek]? 
Autor Wiadomość

Post Jaki program jest najlepszy [do tworzenia przygodówek]?
Witam.
Pytanie jak w temacie. Jesteście specjalistami więc prosiłbym o poświęcenie chwilki czasu na wyczerpującą odpowiedź.

- Adventure Maker? (wydaje się prosty i sympatyczny choć przy próbie stworzenia gry w rozdzielczości 1024x768 zgłasza problem, że przy 800x600 może się nie wyświetlać prawidłowo. Nie potrafi konwertować? Czy przełączać rozdzielczości? I rzecz ostatnia - chciałbym kupić pełną wersję - czy jest to możliwe gdzieś w polsce?)

- Adventure Game Studio? (Jest darmowy ale czy to oznacza, że dobry?)

- Pozostałe? Ale jakie?...

Chodzi o zrobienie typowej przygodówki a'la Syberia (oczywiście stworzenie czegoś takiego tymi programami to fantazja ale pytam z całą świadomością faktu - stąd użycie "a'la") :D Który program umożliwia dodawanie filmów, dźwięków i - co najważniejsze - działa?

Z góry dzięki za ewentualne odpowiedzi! Pozdrawiam!
[mcs]

śr 20 kwie 2005, 15:02
Awatar użytkownika

Post Re: Jaki program jest najlepszy?
[mcs] pisze:
Który program umożliwia dodawanie filmów, dźwięków i - co najważniejsze - działa?

TALENT

śr 20 kwie 2005, 18:56
Wyświetl profil WWW

Post Re: Jaki program jest najlepszy?
Jackson pisze:
TALENT

Mam! Co najciekawsze... Mam też dużo czasu ale nie aż tyle aby programować od podstaw. Mogę napisać muzykę i przygotować wszystkie lokalizacje, zawiązać fabułę. Nie po to ludziska robią takie programy aby z tego nie skorzystać i nie ułatwić sobie pracy. Dlatego prosiłbym o sympatyczną i wyczerpującą odpowiedź... Dziękuję.

czw 21 kwie 2005, 16:36

Myślał ktos kiedyś nad zrobieniem mini-przygodówki bazującej na AOL-u? Z chcęcią bym zagrał :)

czw 21 kwie 2005, 20:49

Post Re: Jaki program jest najlepszy [do tworzenia przygodówek]?
Ostatnio trafiłem na ten filmik i to co mnie zaintrygowało, to nowy darmowy silnik dedykowany przygodówkom: Bladecoder. Tutaj można znaleźć więcej informacji o projekcie.

Generalnie sam jeszcze nie sprawdzałem, wrzucam na zasadzie ciekawostki - może kogoś zainteresuje jako alternatywa dla AGSa.

P.S.
(Odgrzebuję stary temat, bo nie ma sensu zakładać nowego dla dwóch link'ów, a treścią raczej pasuje).

wt 02 paź 2018, 10:21
Wyświetl profil WWW
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 5 ]