Jeśli chciał(a)byś pochwalić się własną, własnoręcznie zaprojektowaną, zaprogramowaną i/lub narysowaną grą - nie mogłeś(aś) trafić lepiej.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

[mcs]
Posty: 6
Rejestracja: pt 08 kwie 2005, 02:49

Jaki program jest najlepszy [do tworzenia przygodówek]?

Post autor: [mcs] »

Witam.
Pytanie jak w temacie. Jesteście specjalistami więc prosiłbym o poświęcenie chwilki czasu na wyczerpującą odpowiedź.

- Adventure Maker? (wydaje się prosty i sympatyczny choć przy próbie stworzenia gry w rozdzielczości 1024x768 zgłasza problem, że przy 800x600 może się nie wyświetlać prawidłowo. Nie potrafi konwertować? Czy przełączać rozdzielczości? I rzecz ostatnia - chciałbym kupić pełną wersję - czy jest to możliwe gdzieś w polsce?)

- Adventure Game Studio? (Jest darmowy ale czy to oznacza, że dobry?)

- Pozostałe? Ale jakie?...

Chodzi o zrobienie typowej przygodówki a'la Syberia (oczywiście stworzenie czegoś takiego tymi programami to fantazja ale pytam z całą świadomością faktu - stąd użycie "a'la") :D Który program umożliwia dodawanie filmów, dźwięków i - co najważniejsze - działa?

Z góry dzięki za ewentualne odpowiedzi! Pozdrawiam!
[mcs]
Awatar użytkownika
Jackson
Posty: 72
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 15:37
Lokalizacja: Wioska Gungan
Kontakt:

Re: Jaki program jest najlepszy?

Post autor: Jackson »

[mcs] pisze: Który program umożliwia dodawanie filmów, dźwięków i - co najważniejsze - działa?
TALENT
"Problem w tym, że w Ameryce nie używamy dokumentów.
Wie pan, to mały kraj. Wszyscy się tam znają..."
- Post Mortem
[mcs]
Posty: 6
Rejestracja: pt 08 kwie 2005, 02:49

Re: Jaki program jest najlepszy?

Post autor: [mcs] »

Jackson pisze:TALENT
Mam! Co najciekawsze... Mam też dużo czasu ale nie aż tyle aby programować od podstaw. Mogę napisać muzykę i przygotować wszystkie lokalizacje, zawiązać fabułę. Nie po to ludziska robią takie programy aby z tego nie skorzystać i nie ułatwić sobie pracy. Dlatego prosiłbym o sympatyczną i wyczerpującą odpowiedź... Dziękuję.
Odydoz
Posty: 94
Rejestracja: czw 17 mar 2005, 21:57
Lokalizacja: Z przedszkola

Post autor: Odydoz »

Myślał ktos kiedyś nad zrobieniem mini-przygodówki bazującej na AOL-u? Z chcęcią bym zagrał :)
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce!
Houdini
Posty: 106
Rejestracja: pn 10 kwie 2006, 19:45
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Jaki program jest najlepszy [do tworzenia przygodówek]?

Post autor: Houdini »

Ostatnio trafiłem na ten filmik i to co mnie zaintrygowało, to nowy darmowy silnik dedykowany przygodówkom: Bladecoder. Tutaj można znaleźć więcej informacji o projekcie.

Generalnie sam jeszcze nie sprawdzałem, wrzucam na zasadzie ciekawostki - może kogoś zainteresuje jako alternatywa dla AGSa.

P.S.
(Odgrzebuję stary temat, bo nie ma sensu zakładać nowego dla dwóch link'ów, a treścią raczej pasuje).
ODPOWIEDZ