Przygodoskop
http://www.przygodoskop.pl/forum/

Frantic Franko
http://www.przygodoskop.pl/forum/viewtopic.php?f=16&t=960
Strona 1 z 1

Autor:  Ascovel [ pt 26 cze 2009, 22:02 ]
Tytuł:  Frantic Franko

Hej,

Zapraszam do spróbowania świeżutkiego dema świetnej gry Frantic Franko niejakiego Igora Hardy.

Demo przedstawia fragment gry, w którym żądny zemsty krasnolud trafia do ciemnego lasu, gdzie spotyka fruwajacego baloniarza i znajduje kaktus o niezwykłych właściwościach.

Dwa alterantywne linki: jeden i dwa.

Autor:  Elum [ ndz 05 lip 2009, 14:13 ]
Tytuł: 

W każdym wątku jest tak, że ktoś musi zacząć pierwszy.

Myślałem o tym żeby coś na temat dema napisać jeszcze zanim założyłeś ten wątek ale chciałbym je najpierw skończyć. Dlatego w międzyczasie ponarzekam tylko na wygląd (co w sumie mogłem zrobić już wcześniej :P). Po pierwsze - nie mogę się przyzwyczaić do tego wielkiego kursora. Cały czas mam wrażenie, że jednak lepiej by wyglądał gdyby był o połowę mniejszy. Po drugie - kolorystyka postaci. Może dało by się przy pomocy paru sztuczek (efekt ręcznego pokolorowania?) trochę bardziej upodobnić bohaterów do stylu lokacji? Może nie jest jeszcze na to za późno? IMO gra sporo by na tym zyskała. Choć to naturalnie kwestia gustu.

Autor:  Ascovel [ pn 06 lip 2009, 00:16 ]
Tytuł: 

Dzięki za ruszenie wątku z zastoju. :)

Nad kursorem pomyślę. Nikt inny jak dotąd na niego nie narzekał (może z nieśmiałości ;)), ale może warto by go w ogóle zrobić bardziej charakterystycznym.

Co do modyfikacji spritów, to trochę wzdragam się przed nakładem dodatkowej pracy, jaka się z tym wiąże (np. po dodaniu efektów sprity dostają aureoli, którą potem trzeba manualnie usuwać). Zresztą gra po dodaniu sztuczek może już nazbyt trącić photoshopem, a w rozdzielczości 640x480 stylizacja spritów może również prowadzić do ich kiepskiej czytelności.

Generalnie jakby mi się team do robienia gry powiększył, to na pewno pomyślałbym o jakichś nowych bajerach wizualnych. A tak to trochę szkoda czasu.

Autor:  mendosa [ śr 22 lip 2009, 06:18 ]
Tytuł: 

Popieram Eluma w kwestii kursora, toż on wielgachny - za duży. Ale jakby musiał zostać taki duży, to może przerobić go na ... topór ;) . Ponieważ jestem ślepy, więc o kolorystyce się nie wypowiem, jedno mnie za to zdumiało - nie znalazłem opcji wyjścia z gry - ciekawe, czy to moja nieuwaga, czy też jakiś niedomóg programu?

Sam sposób rozgrywki - interesujące są te możliwości rozwoju umiejętności, czy możliwość rozwiązania problemu na kilka sposobów, aczkolwiek mnie to nieco trąca RPG, i jakoś tego nie lubię. Co nie oznacza, iż nie jest to ciekawe, oczywiście.

Autor:  wickerman [ wt 28 lip 2009, 23:49 ]
Tytuł: 

<ciach>

Post do usunięcia;) nie wiem jak to zrobiłem, ale w jednym poście zawarłem zmiksowane trzy wiadomości przeznaczone na różne fora i dopiero teraz się zorientowałem że to poszło./.. Sorki za zamieszanie :-P

I fakt - celem było rozpoczęcie wątku o Ceville. Jak widać sam mam trudności z nadążaniem za swoimi myślami;)

Autor:  Davero [ śr 29 lip 2009, 22:48 ]
Tytuł: 

Wickerman, ostatnio mam trudności za nadążaniem za myślami forumowiczów ;), więc zapytam w celu potwierdzenia: Twój post dotyczy w całości Ceville, nie Frantic Franko? Jeśli tak, to przeniosę i zapoczątkuję nim nowy temat, bo o małym tyranie jeszcze nie rozmawialiśmy :). Jeśli nie - nic nie rozumiem :P.

Autor:  Ascovel [ ndz 02 sie 2009, 22:04 ]
Tytuł: 

mendosa pisze:
Popieram Eluma w kwestii kursora, toż on wielgachny - za duży. Ale jakby musiał zostać taki duży, to może przerobić go na ... topór ;) . Ponieważ jestem ślepy, więc o kolorystyce się nie wypowiem, jedno mnie za to zdumiało - nie znalazłem opcji wyjścia z gry - ciekawe, czy to moja nieuwaga, czy też jakiś niedomóg programu?


Ok, ok... kursor zostanie pomniejszony do pełnej wersji. Tzn. najpierw zupdatuję demo i zobaczę, czy nikt nie bedzie narzekał, że się zrobił za mały. Ja tam zawsze lubiłem duże.

mendosa pisze:
Ponieważ jestem ślepy, więc o kolorystyce się nie wypowiem, jedno mnie za to zdumiało - nie znalazłem opcji wyjścia z gry - ciekawe, czy to moja nieuwaga, czy też jakiś niedomóg programu?


A po co chciałeś wychodzic z gry? ;) W każdym razie wyjść można kombinacjami: Ctrl+Q, Alt+X

Autor:  Ascovel [ ndz 10 sty 2010, 21:41 ]
Tytuł: 

Zmieniłem kursor na mniejszy, jakby ktoś chciał spróbować zagrać ponownie. Nową wersję można ściągnąć pod tym samym adresem (link w pierwszym poście).


...Acha, dodałem też głosy postaci, nowych animacji, bajerów, przerobiłem interfejs, część zagadek itp.

Autor:  Elum [ sob 23 sty 2010, 15:44 ]
Tytuł: 

Szczerze? Wolę wersję "dyskietkową", bez podłożonych głosów. 8)

Autor:  Ascovel [ sob 23 sty 2010, 18:16 ]
Tytuł: 

Bo mniej zajmuje, czy głosy ci nie przypadły do gustu?

Na pewno bez sensu jest zmuszać ludzi do ściągania głosów na siłę - wersja "dyskietkowa" pojawi się również dla pełnej gry.

Autor:  Elum [ sob 23 sty 2010, 19:21 ]
Tytuł: 

Powiedzmy, że nie drażni mnie głos Fruwacza. Głos głównego bohatera natomiast brzmi stanowczo zbyt młodo. I niewinnie. ;) Trochę mi to psuje odbiór gry, dlatego na chwilę obecną jestem za wersją "light".

Autor:  Ascovel [ ndz 24 sty 2010, 00:14 ]
Tytuł: 

Na początku zastanawiałem się rzeczywiscie nad obniżeniem głosu głównego bohatera - testy brzmiały bardzo fajnie. Zanim sie jednak za to wziąłem, zdążyłem się jednak przyzwyczaić do oryginalnego głosu. Jeszcze pomyślę nad ostateczną wersją.

Autor:  Ascovel [ śr 03 mar 2010, 21:14 ]
Tytuł: 

Nie to żebym się jakoś specjalnie chwalił, ale demo Franka zdobyło nagrodę podczas AGS Awards 2009. Znaczy się musi być naprawdę dobre. :)

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+2godz.
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/