Nie pamiętasz tytułu ulubionej przygodówki z dzieciństwa? Szukasz gry, która trafiłaby idealnie w Twój gust? Forumowicze postarają się pomóc.
Dział przyjazny dla gości (nie wymaga rejestracji na forum).

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Gość

Poszukiwania gry

Post autor: Gość »

Witam poszukuje tytułu dośc starej gry przygodowej point&click,( jakieś 12-13 lat) umieszczona była w dziale freeware któregoś numeru czasopisma Click. Oto kilka informacji o niej:

- gra utrzymana w konwencji humorystycznej
- grafika chyba podobna do Nightmares, the Adventures, i taki widok z osoby, umiejscowienie w czasie to jakoś połowa XIX wieku
- byłeś facetem i zaczynałeś grę w swoim pokoju
- kolejna lokacja to ulica przed mieszkaniem, był tam bezdomny chłopak ganiający za piłką, chyba handlarka jabłek i jakiś dziadek
- była podróż do następnej lokacji dorożką, którą zaatakowali bandyci, i musiałeś z nimi walczyć w ciemnym lesie (jedyny moment w grze gdzie widok przechodził na FPP)
- potem w tym samym lesie wyciągało się z dziupli drzewa jakąś kartkę z przepisem na eliksir chyba miłosny
- kolejna lokacja to podwórko jakiegoś chłopa, pamiętam że trzeba było podpalić stóg siana i zabrać igłę
- następna lokacja to widok karczmy, przed karczmą dziadek siedzący na stołku, obok kot którego trzeba było dziabnąć igłą, wtedy on otwierał pysk i zabierało mu się zęby
- była jeszcze lokacja z rezydencją w której trzeba było przyrządzić ten eliksir i podać gościom
- z tym samym bohaterem była jeszcze jedna gra, tym razem zrobiona w paryżu
- w nazwie gry chyba było jakieś imię
mendosa
Posty: 382
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 17:22

Re: Poszukiwania gry

Post autor: mendosa »

Podaję link do spisu (prawdopodobnie wszystkich) gier dodawanych do czasopisma Click!:

http://markolf.pl/index.php?pismo=8&sort=pismo

Może to komuś coś rozjaśni :)
mendosa = konik szachowy
Gość

Re: Poszukiwania gry

Post autor: Gość »

Dzięki za pomoc mendosa, znalazłem tą grę, polecając ten spis nasunąłeś mi pomysł w jaki sposób jej poszukać (w spisie jej nie było).

http://gry.wp.pl/gry/becher-s-dream,8550,info,0.html

oraz jej "siostra"

http://gry.wp.pl/recenzja/zlaty-kalich- ... 469,1.html

Temat do zamknięcia
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Re: Poszukiwania gry

Post autor: jackowsky »

Odkopię stary temat, żeby ich nie mnożyć (a poza tym taka fajna liczba tematów jest: 1111) :)

Szukam gry, którą kiedyś (5 lat temu?) widziałem tylko zapomniałem se zapisać tytułu. Ekran gry był podzielony na dwie poziome części. Postaciami poruszało się w lewo lub prawo (coś jak w Distraint) W każdej z części poruszało się innym ludzikiem i to co się tam robiło wpływało na świat widoczny w drugiej części ekranu. Jedna część działa się chyba w przyszłości, a druga w przeszłości.

Nie wiem czy to była gotowa gra czy tylko jakieś demo. Pewnie też nie wszystko dobrze zapamiętałem.

Nie daje mi to spokoju.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Poszukiwania gry

Post autor: Elum »

Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Re: Poszukiwania gry

Post autor: jackowsky »

Dzięki, to to. Nawet znalazłem u siebie na dysku plik z grą.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
ODPOWIEDZ