Nie pamiętasz tytułu ulubionej przygodówki z dzieciństwa? Szukasz gry, która trafiłaby idealnie w Twój gust? Forumowicze postarają się pomóc.
Dział przyjazny dla gości (nie wymaga rejestracji na forum).

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
kNOT
Posty: 800
Rejestracja: sob 19 lut 2005, 17:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kNOT »

TexMurphy pisze:po drugiej stronie kuli ziemskiej
A jakie znaczenie ma lokalizacja przy płaceniu kartą!?

Jeśli znajdziesz w sklepie (na Allegro) w Polsce, kartą zapłacisz i kupisz, a jeśli będzie po drugiej stronie kuli ziemskiej, to ukradniesz, bo za daleko?
Przecież listonosz w każdym z tych przypadków i tak Ci pod drzwi paczkę przyniesie...
Psychonauts to świetna przygodówka
Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk
TexMurphy
Posty: 537
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 14:13
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: TexMurphy »

Widać, że chyba tego za często nie robisz :) Otóż ma znaczenie takie, że znaleźć sklep w USA, który akceptuje zwykłe karty internetowe wydawane w Polsce nie jest rzeczą prostą, następnie musi to być akurat TEN sklep, który ma TĄ grę, będący nie jednym ze stu tysięcy warzywniaków sprzedającym zwyczajne jabłka, ale wyjątkowym warzywniakiem sprzedającym akurat specjalną odmianę, nazywającą się np. "kNOT wschodni", następnie musi jeszcze zaakceptować rozliczenie i wysyłkę towaru do Polski.

Proste to jest tylko w teorii. W praktyce, gdyby nie aukcje internetowe - też chyba u Ciebie leżące na cenzurowanym, o ile się nie mylę - to nawet ja, choć co tylko mogę, kupuję w USA, nie miałbym zielonego pojęcia jak do bardzo wielu starych tytułów dotrzeć. Nie, to NIE JEST warzywniak po drugiej stronie ulicy.
"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz
Awatar użytkownika
kNOT
Posty: 800
Rejestracja: sob 19 lut 2005, 17:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kNOT »

TexMurphy pisze:"kNOT wschodni"
Ale ja taką właśnie kartą płaciłem w USA, Wielkiej Brytanii, Hong Kongu, Niemczech, Rosji,... Gdy nie dawało się w jednym miejscu, znajdowałem inne. Zresztą nie będę ukrywał, że siedzę ostatnio "po drugiej stronie lustra" i "autoryzuję" takie transakcje, więc wciskanie mi kitu, że jest to strasznie trudne, przyjmuję jako żart :mrgreen:
Ostatnio zmieniony ndz 22 maja 2005, 21:41 przez kNOT, łącznie zmieniany 1 raz.
Psychonauts to świetna przygodówka
Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk
TexMurphy
Posty: 537
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 14:13
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: TexMurphy »

Aaa, to zmienia postać rzeczy, skoro siedzisz "po drugiej stronie lustra", to po prostu choćbyś nawet chciał, to nie mógłbyś przyznać, że to JEST trudne :) No i nie dziwię się - ja akurat pracuję w urzędzie i nie pojmuję tych wszystkich narzekań na "urzędasów", przecież wszystkie sprawy załatwia się banalnie i niemal od ręki :mrgreen:
"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz
Awatar użytkownika
kNOT
Posty: 800
Rejestracja: sob 19 lut 2005, 17:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kNOT »

A żebyś wiedział, robiłem kiedyś za automat, ale nikt na szczęście nie zauważył, że się z odpowiedziami na zapytania nie wyrabiam :lol:

Ale w urzędach to spędziłem z pół życia chcąc zapytać się tylko o godzinę...

Paskudne literówki!
Psychonauts to świetna przygodówka
Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk
Awatar użytkownika
ZeroG
Posty: 163
Rejestracja: ndz 24 kwie 2005, 15:08
Lokalizacja: Boat City

Post autor: ZeroG »

Kurcze kNOT, czy już tu gdzieś nie pisałem, że spłycasz problem?
Sami TWÓRCY gier nie mają do dawno powstałych dzieł jednoznacznego stosunku i chwała im za to! Bo dzięki temu kolejne pokolenia graczy być może bedą miały kiedyś okazję poznać tytuły, na których wychowałeś się ty czy ja. I o to chodzi. Branża gier to nie galeria obrazów, w której podziwiamy kosztujące duże pieniążki kilkusetletnie obrazy. Tu się wszystko zmienia w trybie błyskawicznym, dzisiaj zachwycasz się Syberią za parę lat tej gry nie kupisz nigdzie i zostaje ci albo egzemplarz z drugiej ręki albo kontrowersyjny abandonware.
Zresztą prawda jest taka, że zdecydowana większość TWÓRCÓW nie ma nic przeciwko istnienia tytułu w sieci, jeżeli oczywiście czasy kiedy można było na nim zarobić bezpowrotnie minęły. Tytuł jest więc porzucony, sam, samiutki na świecie i to właśnie status abandonware pozwala tym grom cieszyć dłużej nasze oczy. Dlatego te wszystkie tytuły, przez które chociażby mozolnie przedziera się Tex pozostaną w naszych sercach na o wiele dłużej niż zakładał producent. Bądźmy jak najbardziej legalni i uczciwi, ale nie pozwólmy by nieraz z powodu niemądrych przekonań odeszli od nas starzy przyjaciele. Skończyłem.
Awatar użytkownika
kNOT
Posty: 800
Rejestracja: sob 19 lut 2005, 17:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kNOT »

ZeroG pisze:pisałem, że spłycasz problem
Przez grzeczność nie zaprzeczę. Spłycasz problem. Istnieje wiele stron w sieci, kilka z nich jest nawet polskich, gdzie status abandonware mają gry całkiem jeszcze świeże, dostępne w dodatku bez problemu na rynku, ot tak po prostu w sklepach, bynajmniej nie internetowych. Dlaczego? Bo jeden złodziej z drugim złodziejem tak sobie wymyślili. A Ty ich próbujesz bronić...
Psychonauts to świetna przygodówka
Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk
Awatar użytkownika
ZeroG
Posty: 163
Rejestracja: ndz 24 kwie 2005, 15:08
Lokalizacja: Boat City

Post autor: ZeroG »

Mylisz się. Ja mówię o statusie abandonware TYLKO i WYŁĄCZNIE w przypadku jeżeli dana gra nie jest już dostępna w sprzedaży a zdobycie jej legalnego egzemplarza to jak wygranie szóstki w totka. Nie o gówniarstwie, które każdą grę wydaną dwa miesiące temu chciałoby uważać za abandonware. Próbujesz wcisnąć w moje usta coś, czego nigdy nie napisałem.
Awatar użytkownika
kNOT
Posty: 800
Rejestracja: sob 19 lut 2005, 17:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kNOT »

ZeroG pisze:Próbujesz wcisnąć w moje usta coś, czego nigdy nie napisałem.
Raczej odwrotnie. Cały czas piszę tylko i wyłącznie o lekkości z jaką złodzieje nadają status abandonware każdej grze, która ma więcej niż dwa tygodnie i/lub nie widać jej w sklepie po drugiej stronie ulicy. Sam mam sporo starych gier, ale do każdej podchodzę bardzo ostrożnie. I wolę zrezygnować, niż ściągnąć pirata...
Psychonauts to świetna przygodówka
Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk
Awatar użytkownika
ZeroG
Posty: 163
Rejestracja: ndz 24 kwie 2005, 15:08
Lokalizacja: Boat City

Post autor: ZeroG »

Mam wrażenie, że nie czytasz dokładnie wcześniejszych postów (sam się tłumaczę z tego w innym wątku :) ) Ja mówię, że ładną pogodę dzisiaj mamy, a ty, że do sąsiedniego warzywniaka dowieźli właśnie nieświeżą sałatę.
Awatar użytkownika
kNOT
Posty: 800
Rejestracja: sob 19 lut 2005, 17:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kNOT »

ZeroG pisze:Mam wrażenie
Znowu nie pozostaje mi nic innego jak przez grzeczność nie zaprzeczyć. Nie czytasz, co inni do Ciebie piszą ;-)
Psychonauts to świetna przygodówka
Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk
Awatar użytkownika
ZeroG
Posty: 163
Rejestracja: ndz 24 kwie 2005, 15:08
Lokalizacja: Boat City

Post autor: ZeroG »

Ach jak ja nie lubię być łapany za słówka. Chwyt poniżej pasa.
10,9,8,7,6,5,4,3,2... ZeroG wstaje i otrzepuje rękawice.
Ostatnio zmieniony pn 23 maja 2005, 00:18 przez ZeroG, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kNOT
Posty: 800
Rejestracja: sob 19 lut 2005, 17:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kNOT »

ZeroG pisze:otrzepuję rękawice
Ja ich nie rzucałem! Jestem nadzwyczaj spokojnym człowiekiem ;-)
Psychonauts to świetna przygodówka
Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk
Awatar użytkownika
ZeroG
Posty: 163
Rejestracja: ndz 24 kwie 2005, 15:08
Lokalizacja: Boat City

Post autor: ZeroG »

kNOT pisze:Ja ich nie rzucałem! Jestem nadzwyczaj spokojnym człowiekiem ;-)
Spokojni ludzie muszą powoli i uważnie czytać co piszą inni.
TexMurphy
Posty: 537
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 14:13
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: TexMurphy »

Chyba nawet nie muszę tego dodawać, ale dla formalności powiem, ze mam identyczne wrażenie, jak ZeroG. Faktycznie, kNOT, wciskasz ludziom w usta (klawiaturę) to, czego nie powiedzieli (napisali)... Tylko PO CO? Przecież to normalne, że możemy mieć różne zdanie na ten temat, masz pełne prawo uważać abandonware za złodziejstwo itp., ale czemu skoro ZeroG powtarza dziesięć razy, że nie chodzi mu o nowości, które można ściągnąć tylko o niedostępne starocie, Ty wciąż sugerujesz, że jest właśnie odwrotnie?
Chyba że chodzi o to, by kłótnia trwała za wszelką cenę 8)
"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz
ODPOWIEDZ