Nie pamiętasz tytułu ulubionej przygodówki z dzieciństwa? Szukasz gry, która trafiłaby idealnie w Twój gust? Forumowicze postarają się pomóc.
Dział przyjazny dla gości (nie wymaga rejestracji na forum).

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Łoniak94
Posty: 3
Rejestracja: ndz 16 paź 2011, 20:19

Nieliniowe gry przygodowe

Post autor: Łoniak94 »

Witam. To mój pierwszy post tutaj:) Znacie jakieś nieliniowe gry przygodowe? Najlepiej w klimacie ,,detektywistycznym" ale oczywiście mogą byc też inne. Bardzo dziękuje za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Mocno podpasuje się pod Twoje wymogi seria Gabriel Knight. (jeżeli przeszkodą nie są stareńkie gry) :)

Podobnie Blade Runner (to polecam tylko ze słyszenia) - też stareńka

W miarę nieliniowa jest też "Podróż na Księżyc" - to już nowsza (z 2005 roku) pozycja no i nie "detektywistyczna"

Ewentualnie seria o Sherlocku Holmesie (vs Aresen Lupin, vs Kuba Rozpruwacz) to można podpiąć pod hasło "detektywistyczna" bo aż tak nieliniowa nie jest.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Łoniak94
Posty: 3
Rejestracja: ndz 16 paź 2011, 20:19

Post autor: Łoniak94 »

Pierwsza sprawa-bardzo dziękuje za odpowiedź. Już myślałem że nikt mi nie odpowie. Druga sprawa-starocie. Kocham stare gry i to do szaleństwa!:) Nie wiem czym to jest spowodowane ale dawniej gry były jakby z innego świata. Dopracowane,rozbudowane(UFO:EU),klimatyczne(Alone in the Dark,Aces of the Deep,Silent Hunter,Sanitarium),z doskonałą fabułą(Sanitarium) i oczywiście nieliniową budową(Lost Files of Sherlock Holmes 1). Dawniej ,,wkładano" dużo serca i chęci do tworzenia gier,no i te wszystkie genialne gry mieszczą się w kilku mb. A teraz? Gra 11-15 Gb,wodotryski graficzne(The Epic Scrolls-moja ukochana seria gier zeszła na psy),same bugi,płycizna fabularna i czas gry na dwa dni max. Kiepsko z tymi grami teraz...
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Skoro nie masz oporów przed starszymi grami, to do listy jackowsky'ego dodałbym, jeśli jeszcze nie grałeś, na przykład Black Dahlię (bardzo detektywistyczna, trochę nieliniowa) i The Last Express (bardzo nieliniowa, trochę detektywistyczna). Z nowych na pewno L.A. Noire - nawiasem mówiąc, moim zdaniem jedna z najlepszych przygodówek ostatnich lat (wersja PC ma premierę za miesiąc). 8)
Łoniak94
Posty: 3
Rejestracja: ndz 16 paź 2011, 20:19

Post autor: Łoniak94 »

Dzięki za odpowiedzi. Kurcze nie przepadam zbytnio za tymi ,,filmowymi"grami(Black Dahlia). Jakoś odstrasza mnie nie tyle wykonanie co ,,mała ilośc gry w grze":( Właśnie gram w Gabriel Knight ale mam problemy z grafiką(po kilku minutach grania robi się wielobarwna sieczka z gry). Może znacie jeszcze jakieś gry o które pytałem? Byłbym bardzo wdzięczy bo nie mam w co grac...
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Black Dahlia jest grą filmową/FMV, ale nie filmem interaktywnym. To rasowa przygodówka, więc o małą ilość gry w grze bym się nie martwił. :) Co innego Fahrenheit i Heavy Rain, do których w takim układzie nie będę Cię namawiał, bo zdecydowanie najbliżej im do filmów interaktywnych.

Za to przypomniała mi się jeszcze Dark Earth - przygodówka nie detektywistyczna, ale za to całkiem nieliniowa. Naprawdę świetna, a przy tym mocno niedoceniona i zapomniana niestety. No i może jeszcze coś z klasyki LucasFilm/LucasArts - szczególnie dwie przygodówki z Indiana Jonesem i obie części Maniac Mansion były dość nieliniowe.
ODPOWIEDZ