Nie pamiętasz tytułu ulubionej przygodówki z dzieciństwa? Szukasz gry, która trafiłaby idealnie w Twój gust? Forumowicze postarają się pomóc.
Dział przyjazny dla gości (nie wymaga rejestracji na forum).

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

kwiatek
Posty: 5
Rejestracja: pn 12 gru 2005, 17:57
Lokalizacja: wlkp

szukam sanitarium

Post autor: kwiatek »

szukam gry sanitarium ale po polsku ma ktos moze?
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

nie ma polskiej wersji tej gry.
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
kwiatek
Posty: 5
Rejestracja: pn 12 gru 2005, 17:57
Lokalizacja: wlkp

Post autor: kwiatek »

dzięki za informację :( po angielsku mam ale ciężko mi grać bo az taka biegła nie jestem w tym jezyku ;) a masz moze jakies horrory ? moga byc z tych starych ? była chyba phantasmagoria? na płytach ? moze jakies inne ?
Awatar użytkownika
Minuteman
Posty: 469
Rejestracja: czw 24 lut 2005, 19:40

Post autor: Minuteman »

Obie Phantasmagorie były na płytach, pierwsza na siedmiu, druga na pięciu -- ich liczba przewyższała oczywiście zapotrzebowanie, jeden CD zawierał informacje z jednego dnia akcji gry. Polskich wersji językowych, o ile wiem, nie było -- cóż, inne czasy.
Przygodówek-horrorów z polską wersją językową jest raczej niewiele: Post Mortem, Dracula x 2, chyba Blair Witch 1: Rustin Parr, hmm, nic więcej sobie nie przypominam...
I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

Gabriel Knight 3 wyszedł po polsku. I Necronomicon.
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
kwiatek
Posty: 5
Rejestracja: pn 12 gru 2005, 17:57
Lokalizacja: wlkp

Post autor: kwiatek »

w necronomicum grałam ,Blair witch gram aktualnie ale w pierwsza część ;)

a phantasmagorie gdzies moge dostać ?

lubie tez przygodówki typu Syberia ,atlantis itd kupiłam horror thr suffering oryginał a nie moge go zainstalować :x

no ekstra jest silent hill ale grałam w dwójke byłam w połowie i jest bład na płycie masakra musze zebrac i kupic oryginał i zagrac jeszcze raz do końca polecam te gierke a trzecia czesc podobno tez jest tylko po ang :(

PODPOWIEDŹ MODERATORA: To nie czat. Jeśli chcesz coś dopisać (a Twój post w wątku jest ostatni) korzystaj z opcji EDIT.
Awatar użytkownika
Minuteman
Posty: 469
Rejestracja: czw 24 lut 2005, 19:40

Post autor: Minuteman »

kwiatek pisze:a phantasmagorie gdzies moge dostać ?
Chyba tylko na popularnym internetowym serwisie aukcyjnym na literę A.
Teraz np. trwają dwie aukcje części drugiej, tej lepszej.
I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.
Awatar użytkownika
Indiana
Posty: 41
Rejestracja: wt 04 paź 2005, 09:23
Lokalizacja: Łódź, Polska

Post autor: Indiana »

Po polsku wyszla jeszcze w calkiem przystepnej cenie (19.90 zl) przygodowka-horror The Black Mirror. Moim zdaniem jest to jedna z lepszych gier tego typu wydanych w Polsce, takze goraco zachecam do zagrania:)
kwiatek
Posty: 5
Rejestracja: pn 12 gru 2005, 17:57
Lokalizacja: wlkp

Post autor: kwiatek »

dzięki a co powiecie o przygodówce black dahlia grał moze ktos w to? :) no a Blair Witch i sa po angielsku? i warto je zagrać? miało byc pytanie o 2 i 3 część Blair Witch no i zastanawiam sie nad ta phantasmagoria po angielsku kupic czy nie bo nie wiem czy dam rade :marzy:
Ostatnio zmieniony czw 15 gru 2005, 15:04 przez kwiatek, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Minuteman
Posty: 469
Rejestracja: czw 24 lut 2005, 19:40

Post autor: Minuteman »

kwiatek pisze:dzięki a co powiecie o przygodówce black dahlia grał moze ktos w to? :)
Ja jedynie w demo. Rzecz wygląda potencjalnie ciekawie, w grze prowadzimy śledztwo w sprawie, mającego miejsce naprawdę i do dziś niewyjaśnionego brutalnego morderstwa młodziutkiej aktorki Beth Short, zwanej Czarną Dalią.
Sprawa ta stała się również pożywką dla powieści Jamesa Ellroya (tego od L.A. Confidential), de Palma kręci właśnie na jej podstawie film.
I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.
Awatar użytkownika
Jackson
Posty: 72
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 15:37
Lokalizacja: Wioska Gungan
Kontakt:

Post autor: Jackson »

Moze popelniam naduzycie terminu 'przygodowka', ale polecam Silent Hill 2. Teoretycznie jest to survival horror, jednak od roznych residentow i tym podobnych straszaków SH rozni sie bardzo powaznym podejsciem do tematu. Mamy tu skomplikowana, pokrecona fabule i bohaterow, ktorych nie powstydzilby sie David Lynch, klimat dopelnia psychodeliczna scenografia i muzyka. Oczywiscie sa tez zagadki :). Co prawda gra wyszla u nas po angielsku ale istnieje przynajmniej jedno nieoficjalne spolszczenie . Aha - przed gra kategorycznie zabraniam czytania jakichkolwiek spoilerow, a w trakcie czytania solucji [no, ewentualnie niewielkich skrawkow przy trudniejszych zagadkach :)]. Generalnie, przed ukonczeniem gry najlepiej trzymac sie z dala od jakichkolwiek artykulow na temat tego tytulu.
"Problem w tym, że w Ameryce nie używamy dokumentów.
Wie pan, to mały kraj. Wszyscy się tam znają..."
- Post Mortem
ODPOWIEDZ