Nie pamiętasz tytułu ulubionej przygodówki z dzieciństwa? Szukasz gry, która trafiłaby idealnie w Twój gust? Forumowicze postarają się pomóc.
Dział przyjazny dla gości (nie wymaga rejestracji na forum).

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Houdini
Posty: 106
Rejestracja: pn 10 kwie 2006, 19:45
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Monkey Island

Post autor: Houdini »

Witam!

Wiem, że tytuł tematu jest dość zaskakujący, ale jednak...

Kiedyś w sieci obił mi się o oczy fanowski projekt, którego celem było, albo przeniesienie MI2 do stylu graficznego MI3, albo przeniesie MI4 to tegoż. Teraz niestety nie pamiętam, a też i jakoś nie mogę tego projektu odszukać.

Czy ktoś z Was może też się na niego natknął (a może trafiłem tam przez jakiś link z tego forum?)?
Będę wdzięczny za wszelkie sieciowskazy.

P.S.
Szukając wspomnianego projektu trafiłem na https://www.youtube.com/watch?v=3bInZ7_y4Lw
Pewnie widzieliście, ale co tam ;)

P.S.2
I zupełnie nie na temat, ale robi wrażenie: https://www.youtube.com/watch?v=-_MuJNrk8RY
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Monkey Island

Post autor: Elum »

Wracając do tematu Monkey Island... ;)

Jedyne projekty, jakie przychodzą mi do głowy to The Darkness of Monkey Island i Monkey Island - The Lost Years (pamiętam jak przez mgłę, że Virgo wspominał o nich na przygodoskopie... 13 lat temu). Ten drugi zmienił później nazwę na Picaroon: The Lost Years i nawet doczekał się wczesnej wersji demo. Problem w tym, że obie te gry miały być raczej sequelami z oryginalną fabułą.

Z remaków w stylu Monkey Island 3 po głowie chodzi mi tylko projekt Paco Vinka, który jednak jest po pierwsze komiksem, a po drugie z fabułą Monkey Island 1, więc to pewnie też nie ten, którego szukasz.
Houdini
Posty: 106
Rejestracja: pn 10 kwie 2006, 19:45
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Monkey Island

Post autor: Houdini »

Elum pisze: Z remaków w stylu Monkey Island 3 po głowie chodzi mi tylko projekt Paco Vinka, który jednak jest po pierwsze komiksem, a po drugie z fabułą Monkey Island 1, więc to pewnie też nie ten, którego szukasz.
I chyba dlatego mawia się, że "warto rozmawiać", "warto pytać" ;)
Poszukałem w internety po nazwisku Paco Vinka, natrafiłem na przykładowe plansze z tego komiksu i mój mózg zaskoczył. Raczej chodziło mi o ten komiks;)

Trochę wstyd, że głowa mi zaczyna płatać figle;/
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Monkey Island

Post autor: Elum »

To trochę szkoda (że zgadłem), bo już zaczynałem się cieszyć, że może w końcu powstanie słuszny remake Monkey Island 1, 2 lub 4. Oczami wyobraźni widziałem już mniej więcej coś takiego:

Obrazek

:P
Houdini
Posty: 106
Rejestracja: pn 10 kwie 2006, 19:45
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Monkey Island

Post autor: Houdini »

Mi też trochę szkoda, że zgadłeś;)

Autentycznie przebudziłem się z taką myślą, że muszę sprawdzić jak ma się ten projekt, który przenosi MI4 do stylistyki MI3. A jak nie mogłem go znaleźć, to pomyślałem, że to może był jednak MI2 update do MI3. A wyszło, że to jednak komiks:(

Uwielbiam MI i MI2, ale CoMI jest tak wspaniale narysowana... Mogę się na te tła gapić godzinami...
Serio, czy w tamtych czasach była "ręcznie rysowana gra", która mogła się równać z CoMI? Książe i Tchórz? Coś jeszcze?

Inna sprawa jest taka, że przygodówki, to w sumie - pod względem programistycznym - dość proste gry. Więc tak naprawdę potrzeba "tylko" (czyli AŻ) artysty, który przerysowałby MI4 na styl CoMI i można by to zrobić. Tylko jak się znajduje ludzi, którzy potrafią TAK rysować?

EDIT:
Bo MI4 wcale nie jest taka zła... Tylko strasznie ucierpiała na czasach zachłyśnięcia się 3D.
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Monkey Island

Post autor: jarecki83 »

Houdini pisze:Serio, czy w tamtych czasach była "ręcznie rysowana gra", która mogła się równać z CoMI? Książe i Tchórz? Coś jeszcze?
Broken Sword 1 i 2, Toonstruck, Discworld 2, Larry 7, Warcraft Adventures ;)
Houdini pisze:Tylko jak się znajduje ludzi, którzy potrafią TAK rysować?
Znajdą się, tylko trzeba im odpowiednio zapłacić ;)

A MI4 jest genialna, jeśli przymknąć oko na sterowanie i grafikę 3D, to w pozostałych aspektach w niczym nie ustępuje swoim poprzednikom.
Houdini
Posty: 106
Rejestracja: pn 10 kwie 2006, 19:45
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Monkey Island

Post autor: Houdini »

jarecki83 pisze: Broken Sword 1 i 2, Toonstruck, Discworld 2, Larry 7, Warcraft Adventures ;)
Miałem bronić swojego zdania, ale że w gruncie rzeczy masz rację, to mi się odechciało ;)
jarecki83 pisze: Znajdą się, tylko trzeba im odpowiednio zapłacić
A z ciekawości: znasz takich? Albo takich co znają takich:)?
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Monkey Island

Post autor: jarecki83 »

A z ciekawości: znasz takich? Albo takich co znają takich:)?
Kojarzę np. projekt The Journey of Iesir, o ile dobrze kojarzę skończyło się tylko na demku. Chyba właśnie ze względów finansowych dalej tego nie pociągnęli.
http://www.przygodoskop.pl/586/screen.htm
Houdini
Posty: 106
Rejestracja: pn 10 kwie 2006, 19:45
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Monkey Island

Post autor: Houdini »

Swoją drogą, wiecie jak jest z legalnością takich projektów?
Bo w sumie takich fanowskich remake'ów i sequeli było chyba trochę...
Tak długo jak się nie zarabia na tym pieniędzy to jest OK? Czy to tylko dobra wola wydawców, że się nie doczepiali? (Dla mnie to cały proceder nie wygląda zbyt legitnie, ale co ja tam wiem).
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Monkey Island

Post autor: Elum »

Zdaje się, że twórcy Monkey Island - The Lost Years zmienili nazwę na Picaroon właśnie dlatego, żeby firma LucasArts się ich nie czepiała. Za to analogiczne gry z Zakiem McKrackenem wychodziły chyba bez większych przeszkód... Każdy przypadek jest trochę inny. Wiadomo, zarabianie na takich projektach to raczej kiepski plan na życie. Z drugiej strony, bywało już przecież, że nieoficjalne kontynuacje czy inne mody(fikacje) ewoluowały w pełnoprawne, komercyjne gry - np. The 13th Doll, The Poisoned Pawn, Dear Esther.
ODPOWIEDZ