Nie pamiętasz tytułu ulubionej przygodówki z dzieciństwa? Szukasz gry, która trafiłaby idealnie w Twój gust? Forumowicze postarają się pomóc.
Dział przyjazny dla gości (nie wymaga rejestracji na forum).

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

axeld
Posty: 2
Rejestracja: pn 13 mar 2006, 19:14

Doradzcie klasyczna przygodowke

Post autor: axeld »

Witam!

Lubie takie jak:

Syberia 1, 2, Broken sword 1, 2 , Longest journey, Black mirror, Moment of silence, Still Life, Grim fandango, Monkry island 1,2,3,4, Blade runner
Sanitarium, ScuumVM.... itd.

Czyli - duzo chodzenia i rozmow, a malo (albo wcale) elementow
zrecznosciowych. Nie lubie tez "RPG-owości" w przygodowkach.
Chodzi mi raczej o nowsze gry (minimum 2000 rok produkcji).

Z gory dzieki za doradzenie mi czegos fajnego, w co jeszzce nie gralem.

pozdrawiam
adam

ps. nie chcialbym aby ten watek przerodzil sie w klotnie o wyzszosci jednej gry nad druga. jesli uwazasz ze Twoja propozycja bedzie mi sie podobac po prostu ja napisz.
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Gabriel Knight 3 - pod koniec parę elementów zręcznościowych, ale naprawdę warto - jedna z najlepszych gier
Gilbert Goodmate - choć wszyscy psy wieszają - mi się podobała
Runaway - fajna, lekka (co nie znaczy łatwa) i przyjemna gierka
Książę i Tchórz - trochę starsza, ale naprawdę warto (jeden bardzo głupi element zręcznościowy ;) )
Sentinel: Strażnik Grobowca - trochę łatwiejszy Myst
Chłopaki nie Płaczą - jeżeli lubisz zakręcone gry
NiBiRu:Wysłannik Bogów - gra twórców The Black Mirror
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
axeld
Posty: 2
Rejestracja: pn 13 mar 2006, 19:14

Post autor: axeld »

Po pierwsze - wiekie dzieki za odpowiedz. Jest to jedyna sensowna odpowiedz jaka dostalem od kilku dni!
Pozwol, ze dopytam o te gierki i jeszcze kilka innych:

NiBiRu:Wysłannik Bogów - gra twórców The Black Mirror
Faktycznie - od razu widac grafike z Black Mirror - a zarowno grafika jak i cala gra mi sie podobala.
A jest jeszcze taka gra: "NiBiRu: Age of Secrets" - czy to kolejna z tej serii? Tez jest fajna?

Gabriel Knight 3 - pod koniec parę elementów zręcznościowych, ale naprawdę warto - jedna z najlepszych gier
Grafika taka sobie, ale moze nadrobi fabula. Czy ta gra nie ma przypadkiem elementow RPG? Bo skojarzyla mi sie dziwnie z King's Quest, a ta wlasnie ma takie elementy.

Gilbert Goodmate - choć wszyscy psy wieszają - mi się podobała
GRAFIKA PIEKNA!!! Klasyczna rysowana 2D przygodowka. Az dziw bierze ze czlowiek tyle juz zyje na tym swiecie i takie perelki przegapil.

Runaway - fajna, lekka (co nie znaczy łatwa) i przyjemna gierka
Kolejna gra z rysowana grafika - miodzio!!!

Książę i Tchórz - trochę starsza, ale naprawdę warto (jeden bardzo głupi element zręcznościowy )
Grafika, choc rysowana, niespecjalna. Ale moze warto sprobowac.

Sentinel: Strażnik Grobowca - trochę łatwiejszy Myst
Troszke zniecheca mnie sposob chodzenia w tego typu grach, wie moze kiedys sprobuje.

Chłopaki nie Płaczą - jeżeli lubisz zakręcone gry
O! Ladna grafika nawet, choc tytul nieco zniecheca. Na pewno sprobuje.


A co sadzisz o takich grach jak: Fahrenheit, Phantasmagoria 2, Scratches.

pozdrawiam
adam

PS. Zapomnialem napisac, ze lubie zachwycac sie piekna grafika w grach. Do dzisiaj pamietam np. jak dech zapieraly widoki lasu w Simon the sorcerer.
Awatar użytkownika
Indiana
Posty: 41
Rejestracja: wt 04 paź 2005, 09:23
Lokalizacja: Łódź, Polska

Post autor: Indiana »

Ja tylko dodam ze jesli masz Windowsa XP to mozesz miec bardzo duze trudności z uruchomieniem gry "Książe i Tchórz", mnie to sie do dzisiaj nie udalo:(
Jesli chodzi o gierki to dorzuce jeszcze "Hopkins FBI" i "Prisoner of Ice" - ale to gry zdecysowanie z przed 2000 roku i gre z widokiem FPP Pompei (mnie sie podobala, ale podejrzewam ze nie wszystkim przypadnie do gustu).
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

axeld pisze:Po pierwsze - wiekie dzieki za odpowiedz.
Nie ma sprawy :)
axeld pisze:NiBiRu:Wysłannik Bogów (...)
A jest jeszcze taka gra: "NiBiRu: Age of Secrets" - czy to kolejna z tej serii? Tez jest fajna?
To jest ta sama gra. Po prostu - alternatywny tytuł.
axeld pisze:Gabriel Knight 3 (...)
Grafika taka sobie, ale moze nadrobi fabula. Czy ta gra nie ma przypadkiem elementow RPG? Bo skojarzyla mi sie dziwnie z King's Quest, a ta wlasnie ma takie elementy.
Nie ma żadnych elementów RPG. A i grafika nie jest najgorsza, choć przyznam, że dla mnie nie ma to aż takiego znaczenia.
axeld pisze:Książę i Tchórz (...)
Grafika, choc rysowana, niespecjalna. Ale moze warto sprobowac.
Na pewno warto. Gra jest polską przygodówką z firmy Metropolis
axeld pisze:Runaway (...)
Już jest zapowiedź drugiej części. Ja się już zapisuję. :)
axeld pisze:A co sadzisz o takich grach jak: Fahrenheit ...
Nie grałem i raczej nie będę. Za dużo elementów zręcznościowych. Nawet demka nie przeszedłem bo mnie znudziło.
axeld pisze:Phantasmagoria 2, Scratches.
Na pierwsze poluję, na drugie czekam...
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
anka
Posty: 971
Rejestracja: wt 10 paź 2006, 10:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: anka »

:mrgreen: zawsze i wszedzie polcam Phantasmagorie ale tylko 1! Jejku jak cudnie sie szpera w roznych zakamarkach trego starego domu!
Phantasmagoria 2 to, moim zdaniem, obraza tytulu!
Oczywiscie cala seria przygod Gabriela Knighta i tutaja polecam absolutnie wszystkie czesci! (szkoda, ze tylko 3) :(
Swietna jest Syberia cala bo 1 cz to taki wstep...wiec jak chcialbys sie zabrac, to od razu lap 2 czesci!
Black Mirror
Blackstone Chronicles
Broken Sword
Seria Atlantis (uwaga! w 1 cz. save`y robi gra a nie gracz, wiec bywa meczace)
...i pare innych fajnych gierek ... :mrgreen:
and_r_you
Posty: 7
Rejestracja: śr 25 paź 2006, 15:19
Lokalizacja: Międzyrzecz

Post autor: and_r_you »

a czy mi moglibyscie cos doradzic :)
najbardziej ze wszystkich przygodowek podobala mi sie "Black Mirror" czy mozecie mi doradzic cos podobnego oprocz "Nibiru" bo gralem ;)
takze podobala mi sie "Deamonica" (choc black mirror nie pobije) wiec jak mozecie to podzuccie takze jakis tyt. podobny do niej!! z gory thx
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Do tego zestawu dorzucę jeszcze Tajne Akta: Tunguska. Klasyczna gra przygodowa, bez jakichkolwiek elementów zręcznościowych.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
ODPOWIEDZ