Nie pamiętasz tytułu ulubionej przygodówki z dzieciństwa? Szukasz gry, która trafiłaby idealnie w Twój gust? Forumowicze postarają się pomóc.
Dział przyjazny dla gości (nie wymaga rejestracji na forum).

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

GekonMan
Posty: 2
Rejestracja: ndz 27 lut 2005, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Wasze sugestie ;]

Post autor: GekonMan »

Wlasnie tak siedze, nudze sie... i do glowy wpada mi pomysl by odpalic na moim kompie jakas przygodowke... Tyle, ze sam nie mam pojecia jaka... Czy mozecie mi podsunac jakas "fajna" ("fajna w moim wlasnym subiektywnym pojeciu"=cos w stylu The Longest Journey lub Syberia) przygodowke, ktora moglbym kupic/sciagnac? Ewentualnie jesli takowej nie znacie, to moze jakas inna, ktora Wam przypadla do gustu...

...z gory dzieki...

pozdro ;]
...bywają takie przypadki, że córka jest starsza od matki... ;] ;] ;]
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Post autor: Ines »

Pod tym linkiem jest pewna lista... byc moze cos z niej wybierzesz :).
http://www.gry-online.pl/s043.asp?ID=3381715&N=1
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

cos w stylu The Longest Journey lub Syberia
Dwa słowa - Black Mirror 8)

Miesiąc temu była polska premiera. Gra kosztuje 20 zł.
Awatar użytkownika
drozda
Posty: 57
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 20:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: drozda »

Ja polecam poza Black Mirror (naprawdę warto :)) również Runaway (była jakiś czas temu dołączona do jakiejś gazety, Play-a chyba?), Syberią 2 ;) no i moją ulubioną serię: Broken Sword (choć w 3 wprowadzili zręcznościowe elementy, które jednak troche nie pasują...). A poza tym tak na marginesie powiem, że cały czas czekam na premierę nowego Sherlocka (powinien zawitać 1 marca i kosztować 20zł - a ja mam wtedy ostatnią poprawkę w tej sesji :? ) oraz CHNP (też za 20zł) - ciekawe kiedy się wreszcie pojawi :marzy:
TexMurphy
Posty: 537
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 14:13
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: TexMurphy »

Zdecydowanie Black Mirror <bije pokłony Elumowi>
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

*nerwowo rozglądając się wokoło* No już... wystarczy Tex, bo wszyscy się na nas gapią :niesmialy:
Awatar użytkownika
Minuteman
Posty: 469
Rejestracja: czw 24 lut 2005, 19:40

Post autor: Minuteman »

drozda pisze:Ja polecam /.../ ulubioną serię: Broken Sword (choć w 3 wprowadzili zręcznościowe elementy, które jednak troche nie pasują...).
Mnie w ogóle nie przeszkadzały, jakoś pasują do całości; sekwencje zręcznościowe są krótkie i jak Ci się nie powiedzie, to zaczynasz je od początku. Zresztą to nie taka nowość, w BS2 też bywały takie momenty. Dużo mniej podobały mi się zagadki polegające na przestawianiu skrzynek/bloków skalnych :ble:, nie tyle trudne, co nie z tej bajki.
"Trójka" nie ustępuje pozostałym częściom serii, a dodatkowo Nico wygląda tu szczególnie atrakcyjnie. :marzy:
I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.
TexMurphy
Posty: 537
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 14:13
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: TexMurphy »

Minuteman pisze: a dodatkowo Nico wygląda tu szczególnie atrakcyjnie. :marzy:
A mi nawet Nico bardziej się podobała w "dwójce", o pozostałych elementach gry już nie wspominając :)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

No i oto mamy kolejny dowód na to że z gustami jest jak z d... 8)

Ja w każdym razie, niezmiennie i podobnie jak Minuteman, mam zamiar się trzymać wersji że Nico w trzeciej części wygląda(ła) absolutnie rewelacyjnie i zdecydowanie lepiej niż w "jedynce" i "dwójce". I mam nadzieję że jeśli kiedykolwiek powstanie Broken Sword: The Movie, w jej rolę wcieli się równie urocza aktorka :marzy:

Z kolei co do "pozostałych elementów", mam zdanie podobne do Texowego.
Awatar użytkownika
Jackson
Posty: 72
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 15:37
Lokalizacja: Wioska Gungan
Kontakt:

Post autor: Jackson »

W nowym CDA jest Post Mortem, gra Microids, tworcow Syberii. Od samej syberii rozgrywka sie rozni troche, klimatem tez, ale jesli lubisz kryminaly to jest to gra dla ciebie.
"Problem w tym, że w Ameryce nie używamy dokumentów.
Wie pan, to mały kraj. Wszyscy się tam znają..."
- Post Mortem
Awatar użytkownika
Minuteman
Posty: 469
Rejestracja: czw 24 lut 2005, 19:40

Post autor: Minuteman »

Jackson pisze:W nowym CDA jest Post Mortem, gra Microids, tworcow Syberii. Od samej syberii rozgrywka sie rozni troche, klimatem tez, ale jesli lubisz kryminaly to jest to gra dla ciebie.
Zwłaszcza, że zbliża się premiera quasi-sequela PM, czyli Still Life. Na myśl o demie SL już cieknie mi ślinka, jeszcze niecała doba...
I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.
Awatar użytkownika
Jackson
Posty: 72
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 15:37
Lokalizacja: Wioska Gungan
Kontakt:

Post autor: Jackson »

Minuteman pisze:Zwłaszcza, że zbliża się premiera quasi-sequela PM, czyli Still Life. Na myśl o demie SL już cieknie mi ślinka, jeszcze niecała doba...
Wielu podobienstw do PM nie spodziewalbym sie - SL ma byc blizsze Syberii jesli chodzi o gameplay, watepie tez by oddano klimat PM, przeciez akcja rozgrywac bedzie sie wspolczesnie... Ale przynajmniej w roli glownej bedzie kobieta
"Problem w tym, że w Ameryce nie używamy dokumentów.
Wie pan, to mały kraj. Wszyscy się tam znają..."
- Post Mortem
Awatar użytkownika
Minuteman
Posty: 469
Rejestracja: czw 24 lut 2005, 19:40

Post autor: Minuteman »

Jackson pisze:Wielu podobienstw do PM nie spodziewalbym sie - SL ma byc blizsze Syberii jesli chodzi o gameplay, watepie tez by oddano klimat PM, przeciez akcja rozgrywac bedzie sie wspolczesnie... Ale przynajmniej w roli glownej bedzie kobieta.
Współcześnie (Sweet home Chicago) też i kobieta (Victoria McPherson) też. Ale połowę gry spędzimy w Pradze sprzed 80 lat jako dziadek Victorii, Gus McPherson - główny bohater Post Mortem.
I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.
Awatar użytkownika
Czaju
Posty: 46
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Czaju »

Minuteman pisze:Ale połowę gry spędzimy w Pradze sprzed 80 lat jako dziadek Victorii, Gus McPherson - główny bohater Post Mortem.
Se znaleźli bohatera do eksploatowania w kolejnych przygodówkach. :ble:
Przygoda! Przygoda! Każdej chwili szkoooda...
Awatar użytkownika
Minuteman
Posty: 469
Rejestracja: czw 24 lut 2005, 19:40

Post autor: Minuteman »

Czaju pisze:Se znaleźli bohatera do eksploatowania w kolejnych przygodówkach. :ble:
A ja go (tj. Gusa) nawet lubię. Po pierwsze nieodparcie kojarzy mi się Guyem Pearce'm (jakby w kompilacji ról z Memento i L.A. Confidential), a poza tym fajnie wygląda: to chuderlawy okularnik, z artystowską bródką -- a detektywi w kryminałach tacy nie bywają.
Nie przejmuj się, jego wnuczka z pewnością będzie (jeszcze) lepsza.
I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.
ODPOWIEDZ