Nie pamiętasz tytułu ulubionej przygodówki z dzieciństwa? Szukasz gry, która trafiłaby idealnie w Twój gust? Forumowicze postarają się pomóc.
Dział przyjazny dla gości (nie wymaga rejestracji na forum).

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Sweet92
Posty: 10
Rejestracja: śr 08 lut 2006, 16:10
Lokalizacja: się wziąłeś?

Przygodówki o tematyce kryminałów i horrorów

Post autor: Sweet92 »

W grę wchodzą oczywiście zarówno darmowe (amatorskie) jak i normalne przygodówki. Ostatnio zaliczyłem And Then There Were None (jako fan agathy czułem się zobowiązany) Still Life i Post Mortem to także gry, które przeszedłem jednym tchem. Za parę dni dostane Murden on an Orient Express. Ale do tego czasu jeszcze bym w coś pograł. W grę wchodzą jedynie kryminały lub horrory ale bardziej o podłożu psychologicznym. Poleccie coś z darmowych nowszych (ale mogą by też starsze) i normalny point' n' clicków płatnych do kupienia w sklepie. Czekam na propozycję :)
Awatar użytkownika
Davero
Posty: 880
Rejestracja: wt 07 lut 2006, 12:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Davero »

Sanitarium, I've no Mouth and I Must Scream, Darkseed obie części.
Jeśli nie muszą być point'n'clicki w 2D, to z widokiem FPP Black Dhalia, Ripper, Scratches, Barrow Hill, Blackstone Chronicles, Shivers obie części, Last Half of Darkness, Dark Fall obie części, Phantasmagoria obie części, a może i Amber oraz Lighthouse czy Dark Eye.
A z wątkiem kryminalnym czyli śledczym plus elementy grozy - cała seria Gabriela Knighta.
No i pewnie (skoro kryminały) to gry typu: Lost Files of Sherlock Holmes (obie części), Laura Bow: Dagger of Amon Ra, Jack Orlando, Noir: Shadowy Thriller, seria Texa Murphy'ego a może i cała seria CSI oraz Law&Order, czy Blade Runner.

Różna jest ich jakość - rzuć okiem do naszej Encyklopedii i Recenzji. Na temat części znajdziesz tam informacje.

A co do freeware, slyszalem, ze White Chamber jest niezla.
Chciał(a)byś jakiejś zmiany na Przygodoskopie? Napisz TUTAJ lub TUTAJ :)
ODPOWIEDZ