Nie pamiętasz tytułu ulubionej przygodówki z dzieciństwa? Szukasz gry, która trafiłaby idealnie w Twój gust? Forumowicze postarają się pomóc.
Dział przyjazny dla gości (nie wymaga rejestracji na forum).

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Mikora
Posty: 21
Rejestracja: wt 03 kwie 2007, 21:30

Szukam dobrej przygodówki fantasy

Post autor: Mikora »

Witam wszystkich.Swego czasu grałem w mnóstwo przygodówek, ale od kilku już dobrych lat gram w nie sporadycznie.Ostatnio naszła mnie ochota na jakąś dobrą grę adventure osadzoną w klimacie fantasy.Coś jak King's Quest,Legend of Kyrandia,Death Gate czy chociażby The Longuest Journey(tylko część tej gry miała taki klimat). Dobrze by było aby była to gra w miarę poważna(nie musi to być koniecznie dark fantasy,chociaż dobrze by było gdyby była, ale żeby nie było to coś w rodzaju Gilbert Googmate czy tego typu).Nie musi mieć oszałamiającej grafiki czy dźwięku,wystarczy aby nie była pod tym względem koszmarna.Czy mógłby mi ktoś polecić taką grę?Wypadłem z obiegu i nie mam pojęcia jakie są teraz dobre przygodówki,zresztą może to być nawet gra stara byle miała dobrą fabułę i dobre zagadki.Byłbym wdzięczny za pomoc.
Awatar użytkownika
Davero
Posty: 880
Rejestracja: wt 07 lut 2006, 12:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Davero »

Dosyć szczegółowo sformułowałeś wymagania. Da się coś takiego wyszukać:

Jeśli idzie o przygodówki z widokiem z perspektywy osoby trzeciej, to przychodzi mi do głowy jeden tytuł, dość stary - Dragonsphere.

Jeśli idzie o gry pierwszoosobowe to dorzuciłbym do tego np. Shannarę, czy Zork Nemesis (choć w tę nie grałem więc nie jestem pewien, czy aby na pewno opowieść można zaliczyć do fantasy).

Wymóg "powagi" eliminuje ładnych parę tytułów (np. Simon the Sorcerer, Discworldy, Zork Grand Inquisitor).[/url]
Chciał(a)byś jakiejś zmiany na Przygodoskopie? Napisz TUTAJ lub TUTAJ :)
Mikora
Posty: 21
Rejestracja: wt 03 kwie 2007, 21:30

Post autor: Mikora »

W Dragonsphere już swego czasu grałem,w Zork Nemessis również.Shannara-to mógłby być dobry wybór(grałem w podobny Death Gate i bardzo mi się ta pozycja podobała),tylko trudno tą grę zdobyć.Ale może się uda.Dzięki za odzew,gdyby ktoś wiedział o jeszcze innych tytułach,byłbym wdzięczny gdyby o tym napisał.
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Post autor: Ines »

Moze "Keepsake"?
Tra-la-la!
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

Czy Simony Sorcerery się zaliczają do fantasy?
Pierwsze dwie są dość tanie i łatwe do zdobycia (za granicą w każdym razie). No i są całkiem fajne.
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Awatar użytkownika
Klaymen
Posty: 397
Rejestracja: pt 24 sie 2007, 19:32

Post autor: Klaymen »

Ja ze swojej strony polecam Loom'a . Z dobrym, czarnym humorem. W miarę poważna. Melancholijna (albo to tylko moje odczucie).

tutaj -> http://staregry.pl/?c=_gv&i=309
Awatar użytkownika
Davero
Posty: 880
Rejestracja: wt 07 lut 2006, 12:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Davero »

Zgadzam się.
Choć warto poszukać wersji CD lub/i wersji FM Towns.
Chciał(a)byś jakiejś zmiany na Przygodoskopie? Napisz TUTAJ lub TUTAJ :)
ODPOWIEDZ