Nie pamiętasz tytułu ulubionej przygodówki z dzieciństwa? Szukasz gry, która trafiłaby idealnie w Twój gust? Forumowicze postarają się pomóc.
Dział przyjazny dla gości (nie wymaga rejestracji na forum).

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

haruka
Posty: 3
Rejestracja: sob 10 maja 2008, 12:54

Poszukuje klimatu.

Post autor: haruka »

Cześć,
Zwracam się do was z pomocą, poszukuje gry ( raczej jestem nastawiony na przygodówke ) która ma ogromny klimat, czyli taką ktora sprawia wrażenie że jestem w świecie gry i najlepiej żeby miała dobrą klimatyczną muzyke - bo to pomaga.
Podam przykład: kiedyś grałem w gre Fahrenheit, w grze była zima i cały czas ona narastała, ja grając przed komputerem czułem to zimno i miałem wrażenie że na dworze jest zima, chociaż była wiosna :)

Z przygodówkami miałem mało kontaktów:
kiedyś grałem Neverhood, Broken sword 2, Ksiaze i Tchórz.
jakies 1,5 roku temu grałem w Sanitarium - przecudna gra i myst 1,2,3.
Próbowalem grać w sybierie ale mi sie nie podobała

Czy są jakieś gry dla mnie ? :)
dzięki
Galador
Posty: 87
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 00:31
Lokalizacja: Świętochłowice

Post autor: Galador »

Black Mirror - jesień
Still Life - zima

A tak w ogóle to raczej nie ma takiego wyrażenia jak "ogromny klimat" :). Chociaż gra może być bardziej lub mniej klimatyczna, co jest czesto sprawą subiektywną - jak dla mnie Syberia ma świetny klimat.
"Rzeknij temu, kogo smutków dręczy wiele,
Że niedługo żyją smutki.
Jako radość rychło mija i wesele,
Tak i troski czas jest krótki."

z Baśni tysiąca i jednej nocy
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Najdłuższa Podróż - ma klimat, ale nie związany z porami roku
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Lechiander
Posty: 112
Rejestracja: śr 16 kwie 2008, 17:15
Lokalizacja: Z puszczy.

Post autor: Lechiander »

Klimat dla mnie miało wspomniane Black Mirror.
Ponadto Syberia i Sanitarium, ale to też już było...
Mile wspominam Necronomicon. ;-)
I myślę, że I have not mouth... ma świetny klimacik. A raczej chciałbym, gdyż mam ogromną ochotę na te gierkę. ;-)
Ostatnio zmieniony ndz 11 maja 2008, 15:40 przez Lechiander, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Z gier, których moi przedmówcy nie wymienili, a które można aktualnie złapać w sklepach (po okazyjnej cenie) poleciłbym jeszcze Podróż na Księżyc i Powrót na Tajemniczą Wyspę. Obie zupełnie różne (jeśli mówimy o klimacie), ale równie fajne.

Ze staroci to może The Dark Eye (Sanitarium to przy TDE bajeczka dla małych dziewczynek) i oczywiście Grim Fandango.
Awatar użytkownika
kNOT
Posty: 800
Rejestracja: sob 19 lut 2005, 17:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kNOT »

O tak! Grim Fandango ma świetny klimat. To jedyna przygodówka przy której zanąłem 8)

Sublustrum właśnie poszedł się tłoczyć, Sprawa zabójstwa, Turgor, Dilemma,...
Psychonauts to świetna przygodówka
Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk
Lechiander
Posty: 112
Rejestracja: śr 16 kwie 2008, 17:15
Lokalizacja: Z puszczy.

Post autor: Lechiander »

Ze staroci to może The Dark Eye (Sanitarium to przy TDE bajeczka dla małych dziewczynek) i oczywiście Grim Fandango.
No to doszła jeszcze jedna gierka do nabycia..., koniecznie.
TexMurphy
Posty: 537
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 14:13
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: TexMurphy »

Zdecydowanie Grim Fandango. Gra bez dwóch zdań genialna.
"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz
Awatar użytkownika
Klaymen
Posty: 397
Rejestracja: pt 24 sie 2007, 19:32

Post autor: Klaymen »

Lechiander pisze:I myślę, że I have not mouth... ma świetny klimacik. A raczej chciałbym, gdyż mam ogromną ochotę na te gierkę. ;-)
ja też chciałabym w nią zagrać :)

Ze swojej strony polecam jeszcze "Loom" - niezwykły baśniowy klimat.
haruka
Posty: 3
Rejestracja: sob 10 maja 2008, 12:54

Post autor: haruka »

zaraz popatrze na te tyluly co podaliscie, ale mi nie chodzilo mi klimatu zwiazanego z porami roku. Dałem przykład, jak bardzo poczułem sie w świecie gry. Klimat gry to czynnik który sprawia, że ja żyje w świecie gry i zapominam że jestem człowiekiem siedzącym przed komputerem grającym w gre.

co do I have no mouth and I must scream. Czytałem opowiadanie - kosmos. Gra mi sie nie podobała :( z opowiadaniem nie ma mało do czynienia i jakas taka bezpłciowa.

The Dark Eye może być ciekawe, naprawde jest takie straszne ? powiedzcie mi wiecej o tej grze.

PS. kNOT: wygląda na to że też lubisz stalkera (avatar) :)
Awatar użytkownika
anka
Posty: 971
Rejestracja: wt 10 paź 2006, 10:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: anka »

Dla mnie najbardziej "klimatyczna" gra byl The Journeyman Project 3: Legacy of Time. No i oczywiscie wszystkie czesci Gabriela Knighta i pierwsza Phantasmagoria 8)
Byłam "zołzą" jestem "zołzą" i będę "zołzą"
AC Odyssey
Awatar użytkownika
Minuteman
Posty: 469
Rejestracja: czw 24 lut 2005, 19:40

Post autor: Minuteman »

haruka pisze:The Dark Eye może być ciekawe, naprawde jest takie straszne? [...]
To osobiste pytanie, dla mnie nie straszne, ale na pewno "klimatyczne". Gra inspirowana twórczością Edgara Allana Poe, możemy uczestniczyć w fabule trzech jego opowiadań i to na dwa sposoby (raz jako morderca, raz jako ofiara). Cudne.
Co do innych "klimatycznych" gier, to polecałbym Dark Earth: to gra, w której Słońce jest czczone jak bóg, i bardzo umiejętnie wykorzystano tam właśnie oświetlenie i związaną z tym kolorystykę. U mnie gra ta zawsze wywołuje odczucia, jak gdyby panowała moja ulubiona pora roku, czyli polska złota jesień: jasna, ale nie gorąca, lekko wietrzna, pełna różnych odcieni brązu, żółtego, czerwieni.
Ostatnio zmieniony pn 12 maja 2008, 13:21 przez Minuteman, łącznie zmieniany 2 razy.
I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.
Galador
Posty: 87
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 00:31
Lokalizacja: Świętochłowice

Post autor: Galador »

haruka pisze:ale mi nie chodzilo mi klimatu zwiazanego z porami roku. Dałem przykład, jak bardzo poczułem sie w świecie gry.
Wiem :)
"Rzeknij temu, kogo smutków dręczy wiele,
Że niedługo żyją smutki.
Jako radość rychło mija i wesele,
Tak i troski czas jest krótki."

z Baśni tysiąca i jednej nocy
Awatar użytkownika
Dimmu
Posty: 166
Rejestracja: pt 30 mar 2007, 18:35
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dimmu »

Ja osobiście bym jeszcze dozucił tutaj Atlantis 2. Tej Irlandii to chyba nigdy nie zapomne o muzyce już nie wspominając :)
Awatar użytkownika
kafar
Posty: 7
Rejestracja: sob 10 maja 2008, 16:30
Lokalizacja: DG

Post autor: kafar »

Jeśli szukasz klimatu to powiem - Blade Runner. Niestety może być problem z zakupem bo gra trochę lat już ma.
ODPOWIEDZ