Nie pamiętasz tytułu ulubionej przygodówki z dzieciństwa? Szukasz gry, która trafiłaby idealnie w Twój gust? Forumowicze postarają się pomóc.
Dział przyjazny dla gości (nie wymaga rejestracji na forum).

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
PiotrW
Posty: 4
Rejestracja: czw 11 wrz 2008, 21:53
Kontakt:

Szukam tytułu pewnej przygodówki

Post autor: PiotrW »

Dawno, dawno temu (a na pewno więcej niż 7 lat temu) za górami za lasami... grałem u kolegi w przygodówkę (ale odkrywcze...), której tytułu już nie pamiętam...

Dobra, teraz konkrety, w grze było się kobietą/dziewczyną/a właściwie to chyba księżniczką. Rozgrywka rozpoczynała się na pustyni (nawet chyba mieliśmy urwany kawałek sukienki przez kaktusa, była chyba też akcja z jakimś wężem pustynnym...). W pewnym momencie gry byliśmy zamieniani w jakiegoś trola (a właściwie to coś przypominającego ogra z Gumisiów xD http://www.radiomerkury.pl/zdjeciedo.ph ... &vraz=1.97 ), ale później się odmienialiśmy (jakaś miksturka czy coś). W tego ogra zamieniała nas jakaś czarownica (zła królowa?), i chyba był jakiś motyw z zaczarowanym lustrem...

Była to klasyczna przygodówka typu point & click.

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba nawet miała polską wersję językową (aktorzy - dubbing).

Z góry dziękuję za pomoc w odnalezieniu tytuły tej gry!
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Zapewne King's Quest VII: The Princeless Bride.
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
PiotrW
Posty: 4
Rejestracja: czw 11 wrz 2008, 21:53
Kontakt:

Post autor: PiotrW »

Wszystkie znaki (screeny + opisy) na niebie wskazują, że to ta gra :)
Dzięki wielkie!
Awatar użytkownika
anka
Posty: 971
Rejestracja: wt 10 paź 2006, 10:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: anka »

:o przygodowka?
Byłam "zołzą" jestem "zołzą" i będę "zołzą"
AC Odyssey
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Naturalnie. Dopiero ósma część przestała być przygodówką. :)
Awatar użytkownika
PiotrW
Posty: 4
Rejestracja: czw 11 wrz 2008, 21:53
Kontakt:

Post autor: PiotrW »

Do tego bardzo fajna przygodówka ;] Ma fajny klimacik :D
Awatar użytkownika
kassiopestka
Posty: 90
Rejestracja: sob 09 cze 2007, 20:48

Post autor: kassiopestka »

Czyli czesci od 1 do 7 to przygodowki? A jak tam grafika w pierwszych? I czy sa dialogi glosowe czy tylko czytane? Poszlyby na XP?
Aktualnie gram: Undercover Missions Operation Kursk K-141
GG 9359455
Awatar użytkownika
PiotrW
Posty: 4
Rejestracja: czw 11 wrz 2008, 21:53
Kontakt:

Post autor: PiotrW »

kassiopestka pisze:Czyli czesci od 1 do 7 to przygodowki? A jak tam grafika w pierwszych? I czy sa dialogi glosowe czy tylko czytane? Poszlyby na XP?
Nie wiem jak w pozostałych, ale VII część działa na xp, w trybie okienkowym, w 256 kolorach (trzeba w zgodności ustawić). Graficznie jest ok, może bez wodotrysków, ale miła dla oka grafika. A co do dialogów to są TYLKO głosowe, nie ma czytanych...
Awatar użytkownika
kassiopestka
Posty: 90
Rejestracja: sob 09 cze 2007, 20:48

Post autor: kassiopestka »

Dzieki za info, gra spodobala mi sie z twego opisu, ciekawet, czy jest gdzies do dostania, np. na Allegro. :)
Aktualnie gram: Undercover Missions Operation Kursk K-141
GG 9359455
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

kassiopestka pisze:Czyli czesci od 1 do 7 to przygodowki? A jak tam grafika w pierwszych? I czy sa dialogi glosowe czy tylko czytane? Poszlyby na XP?
Napisać, że "King's Quest" to przygodówka, to jakby nic nie napisać. To pozycja przełomowa, źródło potęgi Sierry, z niewielką dozą przesady można powiedzieć, że tytuł ten stworzył gatunek graficznych przygodówek.

Jeśli chodzi o wygląd pierwszych części, to lepiej zbyć to pełnym szacunku dla staruszków milczeniem. Strawnie wyglądają dziś części od "piątki" w górę i one też doczekały się wersji ugłosowionych (choć V i VI ukazały się przede wszystkim w wersjach dyskietkowych, dosowych, bez głosów postaci).

Na szczęście to czego nie zrobiła Sierra, zrobili jej zagorzali fani, którzy sprezentowali nam wierne przeróbki trzech pierwszych części gry w akceptowalnej oprawie graficznej:
http://www.reloaded.org/download/Kings- ... -Crown/20/
http://www.reloaded.org/download/Kings- ... Stones/21/
http://www.reloaded.org/download/Kings-Quest-3/279/

Te powinny pracować pod XP i chyba są ugłosowione.

Z dostępnością jest krucho. Można polować na okazje i kupić pojawiającą się od czasu do czasu na Allegro kolekcję na płycie / płytach (różne kompilacje obejmują części 1-6 lub 1-7). Można też kupić "piątkę" w wersji polskiej (bez głosów), dołączoną kiedyś do czasopisma Komputer Świat GRY (stosunkowo często) i "szóstkę" dołączoną do czasopisma I/O (bardzo rzadko).
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
kassiopestka
Posty: 90
Rejestracja: sob 09 cze 2007, 20:48

Post autor: kassiopestka »

Wielkie dzieki, coz... trzeba bedzie sie porozgladac, przynajmniej za tymi, ktore maja glosy i najlepiej po polsku.
Jakos zle znosze nieme gry, probowalam np. wczesniejsze czesci Larrego i nie bardzo...
Aktualnie gram: Undercover Missions Operation Kursk K-141
GG 9359455
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

King's Quest V w wersji polskiej dostępna jest również w "normalnym" (tj. nie z czasopisma) wydaniu. Sam taką mam.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
kassiopestka
Posty: 90
Rejestracja: sob 09 cze 2007, 20:48

Post autor: kassiopestka »

a mowia w niej po jakiemu? jesli mowia...
Aktualnie gram: Undercover Missions Operation Kursk K-141
GG 9359455
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Nie pamiętam, musiałbym sprawdzić.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

A więc sprawdziłem i jest tak:
Gra jest pozbawiona jakichkolwiek dialogów mówionych są tylko napisy w języku polskim.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
ODPOWIEDZ