Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest śr 11 gru 2019, 03:27

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Ciekawostki z sieci 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Post Re: Ciekawostki z sieci
jarecki83 pisze:
Jedne z najfajniejszych napisów końcowych jakie spotkałem w przygodówkach. Oglądam to małe arcydzieło już enty raz i wciąż nie mam dość.

Bardzo fajne, ja ich nie widzialam, chyba pominelam gdy ukonczylam gre. Ale muzyka wkurzajaca ( dla mnie).

czw 29 mar 2018, 09:02
Wyświetl profil ICQ
Awatar użytkownika

Psychic Detective na GDC 1996 - wyjątkowa okazja, żeby zobaczyć razem autorów tego wynalazku (tj. Michaela Kaplana, Johna Sanborna i Jima Simmonsa).

& zwiastun włoskiego filmiku krótkometrażowego (dla porównania - screen #1, screen #2, screen #3 & filmikowy plakat vs. oryginalna okładka). 8)

śr 23 maja 2018, 19:08
Awatar użytkownika

Po prostu trzy "gameplaye" z trzech "przygodówek":

Stranger Things (jak na 1988 rok wygląda... łaby rewolucyjnie)
Jurassic Quest (czyżby zaginiony w 1989 roku quest Sierry?)
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull :D

[edit]
& Tomasz Knapik o przygodówkach 1996 roku - zgaduję, że to odcinek ze stycznia 1997 roku.

Szkoda, że takie rzeczy nie są udostępnianie na oficjalnym kanale Escape, którego redakcja chyba trochę zniechęciła się małą oglądalnością. Zaczęli nieźle, ale po 6 miesiącach przerwy powoli zaczynam tracić nadzieję na choć częściowe archiwum odcinków i/lub innych zabytkowych materiałów (takich jak ta reklamówka Philips Media), których mają pewnie więcej.

sob 18 sie 2018, 10:56
Awatar użytkownika

Firma Cyberdreams sprzedawała kiedyś w pudełku wygaszacz ekranu. Microforum (Maabus, High Expectations :P) nie chciała być gorsza i mniej więcej w tym samym czasie wydała w pudełku 200 solucji. Gdyby komuś kiedyś udało się odczytać obraz płyty byłbym wdzięczny. Mój komputer coś nie chce z nią współpracować.

niejaki Elum w zeszłym roku pisze:
& Tomasz Knapik o przygodówkach 1996 roku - zgaduję, że to odcinek ze stycznia 1997 roku.

A ten link/filmik już nie działa. Domyślam się, że nikt go sobie przypadkiem nie zarchiwizował/ściągnął na dysk? :(

sob 10 sie 2019, 08:36
Awatar użytkownika

Elum pisze:
Gdyby komuś kiedyś udało się odczytać obraz płyty byłbym wdzięczny.

IsoBuster jest w stanie to otworzyć.

sob 10 sie 2019, 22:05
Awatar użytkownika

Dzięki, tym otwieraczem nie próbowałem.

Byłem ciekawy, co na tej płycie zajmuje 250MB. I już wiem, że nic ciekawego (typowe reklamowe/promocyjne śmieci, niestety nic na temat High Expectations ;)).

ndz 11 sie 2019, 11:02
Awatar użytkownika

Na przyszłość polecam najpierw sprawdzać pliki CUE. To już kolejny raz, gdy ktoś zapisał w nim podpowiedź jakim programem odczytać sam obraz. Otwieraczem plików CUE może być systemowy Notatnik :)

ndz 11 sie 2019, 20:11
Awatar użytkownika

Dzięki jeszcze raz. Przez naście lat ściągania plików bin/cue kompletnie nie wiedziałem, że można tam znaleźć takie informacje. :niesmialy:

Teraz muszę sobie poprzypominać nazwy/linki tych wszystkich obrazów płyt na archive.org, których kiedyś nie udało mi się otworzyć. :P

pn 12 sie 2019, 19:19
Awatar użytkownika

Jestem dopiero w połowie słuchania i nie mogę wyjść z zachwytu jak pięknie może brzmieć LSL3 na MT32! :o

śr 20 lis 2019, 01:47
Awatar użytkownika

aidungeon.io czyli przygodówka tekstowa improwizowana/projektowana (?) w czasie rzeczywistym przez tzw. sztuczną inteligencję.

Ciekawe za ile lat powstanie analogiczna przygodówka... FMV (aktorzy już są). Nie wiem, czy chcę doczekać tych czasów. Ale chciałbym, żeby przygodoskop doczekał tych czasów.

ndz 08 gru 2019, 13:04
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6