Masz ochotę podzielić się przemyśleniami na temat skończonej niedawno przygodówki? Chcesz przekonać innych, że Kosmopolska jest lepsza od Samorosta? Ten dział nadaje się do tego idealnie.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky, jarecki83

Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

The Act

Post autor: Virgo C. »

Pojęcia nie mam skąd Elumie wygrzebałeś informacje o tej produkcji, ale chwała Ci za to. Naprawdę z ciekawością czytało się o tej produkcji i szkoda, że ostatecznie nie trafiła na rynek. A może masz w planach ciułanie na jeden z automatów? Jeśli tak to wiadomo u kogo w domu będzie kiedyś zlot ;)
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Ascovel »

Też w życiu o grze nie słyszałem. Kojarzy mi się z Heavy Rain i Dragon's Lair. Dziwaczne, że gra nie odżyła w czasach, kiedy można by ją łatwo rozprowadzać przez Internet.
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Takie to... simsowate.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Virgo pisze:Pojęcia nie mam skąd Elumie wygrzebałeś informacje o tej produkcji, ale chwała Ci za to.
Ja się o grze dowiedziałem z tego wątku na forum AG. Ponieważ wtedy byłem pewny na sto procent, że wkrótce zrobi się o niej głośno, więc nawet nie zapisałem sobie adresu oficjalnej strony. Efekt był taki, że przypomniałem sobie, że o The Act zapomniałem :P dopiero ostatnio, dzięki temu wątkowi na forum Telltale.

Teraz poważnie zastanawiam się co dalej z tematem zrobić. Można by trochę podziałać, spróbować skontaktować się z twórcami (mamy w takich sprawach doświadczenie, zwłaszcza aegnor ;)) i dowiedzieć się co dalej. Czy jest choć cień szansy na konwersję/reedycję. Strzelam, że pewnie połowa grafików/animatorów gry ma swoje portoflio w sieci.

BTW, jak za pięćdziesiąt siedem lat dorwę ostatni działający automat to oczywiście wszystkie kolejne zloty będziemy robić wokół niego. :D
Ascovel pisze:Dziwaczne, że gra nie odżyła w czasach, kiedy można by ją łatwo rozprowadzać przez Internet.
Fakt. Parę lat temu to miało prawo się nie udać, ale przecież dzisiaj dystrybucja intenetowa (coraz większych rozmiarowo gier) kwitnie. Ale na tym właśnie polega tragedia The Act. Spóźniła się (jakieś dwie dekady) na automaty, z kolei powstała za wcześnie na dystrybucję internetową. I jeszcze przed boomem na gry niezależne.
jackowsky pisze:Takie to... simsowate.
Simsowate? Masz zaskakujące skojarzenia.
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Zrozumiałbym Disney'owate :niesmialy:

Swoją drogą jeśli przyjrzeć się zdjęciu tego automatu, który był wystawiony to kontroler wygląda na bardzo nieintuicyjny. Niby na filmiku instruktażowym wszystko wydaje się proste i nieskomplikowane, ale jednak ciężko byłoby się do takiej formy sterowania przyzwyczaić.

Btw, wygląda na to że YT posiada także filmik z przechodzenia The act, a nawet recenzje :gugu:
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Kontroler jest zdecydowanie przekombinowany. Zamiast niego lepszy byłby, moim zdaniem, jakiś prosty suwak, który by można przewijać/przesuwać np. myszką (lewo-prawo lub góra-dół).

Nawiasem mówiąc. Komu udało się przejść/skończyć obsługiwaną przy pomocy ruchów myszki mini-grę na stronie Cecropii? :)
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Mnie się to tak skojarzyło. :)
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Niezła ta mini-gra, przy pomocy touch-pada nawet świetnie się obsługuje. I tylko szkoda, że taka krótka :(
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Jednak się udało! Po wielu perypetiach, sześć lat od ukończenia produkcji (sic!), gra szczęśliwie doczekała się w końcu oficjalnej premiery. Od czwartku można ją kupić, między innymi za pośrednictwem strony wydawcy. 8)
Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: The Act

Post autor: Ascovel »

Gra się zaskakująco fajnie. Sterowanie niby strasznie proste i zawsze dwubiegunowe, ale wpasowywanie się mową ciała w oczekiwania innych to motyw świeży i interesujący. Dużo daje wizualne oddawanie dynamiki uczuć postaci przy użyciu szczegółowej, klasycznej animacji.

Trudno, by mi było obiektywnie The Act ocenić. Przyznam, że do starusieńkiego Dragon's Lair też mam ciągle słabość. Coś jest w takich produkcjach, że oglądasz sobie najprawdziwszy film animowany (nie tam żadne 3D), udając w jego trakcie, że masz wpływ na rozwój akcji... tylko ty naprawdę go masz. Na mnie przynajmniej to tak działa. W przypadku The Act - gdzie działania gracza są dużo bardziej subtelne niż w produkcjach typu DL - jest dodatkowe wrażenie bezpośredniego wpływu na animację, reżyserię scenek.
ODPOWIEDZ