Masz ochotę podzielić się przemyśleniami na temat skończonej niedawno przygodówki? Chcesz przekonać innych, że Kosmopolska jest lepsza od Samorosta? Ten dział nadaje się do tego idealnie.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky, jarecki83

Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Reksio w krainie Kretowców - mroczna wersja Sam & Maxa

Post autor: Ascovel »

Właśnie natknąłem się na AdventureGamers na przygodówkę, która mnie nieźle zaskoczyła:

Okazuje się, że znana z bardzo tradycyjnych produkcji dla dzieci firma Aidem Media ma swoją mroczną, anglojęzyczną wersję. Powstają tam gry o zombie, jak również gry przygodowe, o tym jak krety zamknęły Reksia w swoim podziemnym mieście za szpiegostwo. Wygląda to nieco przedziwnie, mrocznie i według tego, co jest napisane na oficjalnej stronie, ma mieć dowcipy "lepsze i bardziej inteligentne niż Sam & Max":

http://aidemmedia.com/cityofsecrets/
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Nie znałem do tej pory, ale nie żałuję. Polski klon Jeża Mgiełki (udający klon Sama & Maxa) raczej mnie odrzuca. Tym bardziej, że Reksia też nigdy nie trawiłem.
Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Ascovel »

Oryginalny Reksio był niesamowity: http://www.youtube.com/watch?v=IOM0g14QMTk
Martinoff
Posty: 23
Rejestracja: pn 01 paź 2007, 20:42

Post autor: Martinoff »

Grałem na iPhonie i powiem tak: szajs dla dzieci. Gra sprzedawana jest w polsce jako Miasto Sekretów, dla dzieci od bodajże lat 7.

W USA jest bardzo popularna w sklepie Apple i zbiera wiele pochwał od osób dorosłych (niepełnoletni nie mogą robić tam zakupów). Potwierdza to tylko powszechne stwierdzenie, że amerykanie to zdziecinniali idioci :P
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Niesamowite jest to, że gra dostała ocenę 7/10 na IGN i 8/10 na Onecie. Boję się szukać kolejnych recenzji. :niesmialy:

BTW, Ascovel, dzięki za przypomnienie, dlaczego nie lubię Reksia. ;)
Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Ascovel »

Elum pisze:Niesamowite jest to, że gra dostała ocenę 7/10 na IGN i 8/10 na Onecie. Boję się szukać kolejnych recenzji. :niesmialy:

BTW, Ascovel, dzięki za przypomnienie, dlaczego nie lubię Reksia. ;)
Hmm... Może powinienem dodać Reksia do swojej nowej przygodówki, jak się tak dobrze sprzedaje.
Martinoff
Posty: 23
Rejestracja: pn 01 paź 2007, 20:42

Post autor: Martinoff »

Pomysłowy Dobromir, albo Porwanie Baltazara Gąbki dużo lepsze :)
ODPOWIEDZ