Masz ochotę podzielić się przemyśleniami na temat skończonej niedawno przygodówki? Chcesz przekonać innych, że Kosmopolska jest lepsza od Samorosta? Ten dział nadaje się do tego idealnie.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky, jarecki83

Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

TRAUMA

Post autor: Ascovel »

Wyszła w końcu Trauma Krystiana Majewskiego, która zdobyła kilka ważnych nagród, m.in. na Indie Game Festival i Indiecade:

http://www.traumagame.com/

Można pograć za darmo w wersję przeglądarkową lub nabyć wersję do ściągnięcia.

Od razu ostrzegam/chwalę się, że byłem jednym z beta-testerów i poprawiałem polską wersję językową (pewnie nadal jeszcze parę poprawek, by się przydało).
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Wszyscy mają Traumę, mam i ja!

Post autor: Elum »

Skończyłem Traumę. Bardzo krótka jest. Co ma swoje dobre strony, bo mam przeczucie, że po kilku godzinach tego typu rozgrywka mogłaby zrobić się trochę nużąca. Ale na krótko - podobało mi się. Nawet mam ochotę poszukać sobie jeszcze tych wszystkich alternatywnych zakończeń (i poukrywanych zdjęć).

Do polskiej wersji nie mam zastrzeżeń. Poza jednym miejscem, gdzie jest trochę dziwnie:
Zawsze się tak łudzę. Nawet podczas, gdy się topię.
:gugu:
Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Ascovel »

No to na razie tylko jedna wpadka. Nie jest źle.

Samą grę ze swej strony polecam dla klimatu, tematu i nietypowej oprawy. Chociaż zgadzam się z większością opinii, że sama rozgrywka nie jest jakaś szczególna. Po prostu umożliwia bardzo płynne (interaktywne, ale bez zacięć na zagadkach) poznawanie nowych szczegółów dotyczących psychiki głównej bohaterki.
Madzius888
Posty: 398
Rejestracja: pn 16 lip 2007, 13:22
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Madzius888 »

Mi też się podobało, ale tak jak pisał Elum - po kilku godzinach mogłoby być nużące. Od wczoraj po trochu rozbrajam te alternatywne zakończenia + jeszcze tego ducha jakoś muszę catchnąć. Ale już nie dzisiaj (taa, wczoraj też tak sobie obiecywałam i skończyło się, że i tak co pół godziny do tego wracałam :D).
Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Ascovel »

Przy okazji, chciałem przypomnieć mój wywiad z twórcą gry sprzed ponad połtora roku, gdyby ktoś chciał sobie odświeżyć pamięć, jakie cele stały za stworzeniem gry:

http://www.przygodoskop.pl/artykuly/a20.htm
ODPOWIEDZ