Masz ochotę podzielić się przemyśleniami na temat skończonej niedawno przygodówki? Chcesz przekonać innych, że Kosmopolska jest lepsza od Samorosta? Ten dział nadaje się do tego idealnie.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky, jarecki83

Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Bohaterowie drugoplanowi

Post autor: jackowsky »

Odświeżyłem sobie ostatnio drugiego Gabriela Knighta w polskiej wersji. Przypomniał mi się w związku z tym mój ulubiony drugoplanowy bohater czyli komisarz Leber.
Niekwestionowanym liderem (liderką) wśród moich bohaterów drugoplanowych jest Jancia z Larrego 7. :)
Czy Wy też macie swoich ulubionych bohaterów drugoplanowych? Jeżeli tak, to jakich?
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
Fitz
Posty: 174
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 20:30
Kontakt:

Re: Bohaterowie drugoplanowi

Post autor: Fitz »

Ja lubię nietypowych, z reguły nie-ludzi. Tak więc... Spot z "The Whispered World", Kruk z TLJ i Oscar z Syberii :)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Na szybko do głowy przychodzą mi (niektórzy to chyba bardziej bohaterowie trzecioplanowi niż drugoplanowi):

- Insecticide - detektyw Roachy Caruthers (partner głównej bohaterki)

- The Dark Eye - dziadek ze szklanym okiem częstujący gorącą zupą

- Primordia - smutny robot czekający

- Project Joe (demo) - barman-imigrant Boris

- The Book of Unwritten Tales - szczurzy król złodziei

- Grim Fandango - Bruno Martinez

- Narysowany Manuel Calavera w The Curse of Monkey Island :D

- Oczywiście mechaniczna papuga z Machinarium. :gugu:

O Elumie z Abe's Oddysee (po którym odziedziczyłem durną ksywkę :ble:) nie wspominam, bo to raczej nie przygodówka. :P
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Re: Bohaterowie drugoplanowi

Post autor: tetelo »

Jackowsky, ale dlaczego akurat Leber, czym się wyróżnił, że go zapamiętałeś?

Właśnie sobie uświadomiłam, że w interesujących mnie grach coraz rzadziej występują postaci, zwłaszcza drugoplanowe. W każdym razie najpierw przychodzą mi na myśl postaci z zamierzchłej przeszłości.
Przede wszystkim przypomniał mi się Wielki Inkwizytor z Zorka. Choć to postać tytułowa, to wcale nie pierwszoplanowa, może nawet epizodyczna. Pojawia się sporadycznie, by wygłosić przemówienie i przypomnieć: "I am the boss of you!" Uwielbiam, gdy ktoś próbuje mną rządzić LOL
Również w Zork Grand Inquisitor wystąpił sympatyczny system przeciwwłamaniowy w postaci pnączy oplatających wejście do chatki. Miał na imię Harry i nucił sobie melodię, która potem cały czas za mną chodziła. Nie wpuszczał do środka nikogo, nawet właściciela.
- Harry! It's me!
- Oh yeah? Well, you got any ID, "me"?
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Re: Bohaterowie drugoplanowi

Post autor: jackowsky »

A nie pytasz dlaczego Jancia? ;)

A komisarz Leber? Pewnie dlatego, że trochę przypomina mnie samego. :) Porządny z niego chłop, choć gruboskórny.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Re: Bohaterowie drugoplanowi

Post autor: tetelo »

jackowsky pisze:A nie pytasz dlaczego Jancia? ;)
Bo nie znam postaci. Jeśli po pierwszej randce już wiesz, że nic z tego nie będzie, nie ma sensu się zmuszać. Tak było ze mną i Larrym.
komisarz Leber (...) przypomina mnie samego
Rozumiem. Coś jak ja i Tetelo.
TexMurphy
Posty: 537
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 14:13
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Re: Bohaterowie drugoplanowi

Post autor: TexMurphy »

Pewnie gdybym pomyślał, to przypomniałbym sobie znacznie więcej "osób", ale o ile pierwsze skojarzenia są najlepsze, to mam jedną bezbłędną odpowiedź - Murray z Monkey Island.
"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz
Sita Alvane
Posty: 5
Rejestracja: pt 27 gru 2013, 23:47

Re: Bohaterowie drugoplanowi

Post autor: Sita Alvane »

Ja w ogóle jestem fanką drugoplanowych postaci - takich nieco w cieniu głównych bohaterów, nieco niedopowiedzianych, ale często dzieki temu bardziej nieszablonowych i dających pole wyobraźni.

Moim zdaniem galerią niezwykłych postaci drugoplanowych jest Najdłuższa Podróż, ze wspomnianym wcześniej Krukiem na czele :) ale uwielbiam też Corteza.

W Dreamfallu z kolei - Kian, który jest jedną z nielicznych męskich postaci grywalnych, która mnie nie irytuje, i April - bo w tej części moim zdaniem nie można jej uznać za pierwszoplanową postać :P

Syberia - Oscar oczywiście, jako jedna z najbardziej rozczulających postaci w przygodówkach ever.

Runaway - Sushi - uroczo skonstruowana postać tyleż ekscentrycznej, ile genialnej informatyczki :)
elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Bohaterowie drugoplanowi

Post autor: elemeledudek »

Też macie faworytów, phi. Kufer z DISCWORLDa zjada wszystkich na śniadanie.
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
ODPOWIEDZ