Masz ochotę podzielić się przemyśleniami na temat skończonej niedawno przygodówki? Chcesz przekonać innych, że Kosmopolska jest lepsza od Samorosta? Ten dział nadaje się do tego idealnie.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky, jarecki83

goury1
Posty: 2
Rejestracja: śr 06 kwie 2022, 18:38

Re: Nowinki 2.01

Post autor: goury1 »

Od lat tak nie czekałem na żadną przygodówkę, jak na Return to Monkey Island. To ma być alternatywna kontynuacja wydarzeń z LeChuck's Revange według Rona Gilberta - zatem wracamy do korzeni! Od lat marzyłem o tym, żeby Ron Gilbert mógł opowiedzieć swoją Monkey Island 3a - i wreszcie się doczekałem. A myślałem, że to marzenie się nigdy nie spełni - prawdziwy cud! :)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Nowinki 2.01

Post autor: Elum »

Cudne jest też to, że wróciło stare-nowe logo Lucasfilm Games. Ten zdeformowany hipek, którego Lucas używał w latach 2005-21, to była kompletna pomyłka.
Houdini
Posty: 106
Rejestracja: pn 10 kwie 2006, 19:45
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Nowinki 2.01

Post autor: Houdini »

Chyba będę potrzebował chwili, żeby się przyzwyczaić do tego stylu graficznego: RTMI gameplay trailer.
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Nowinki 2.01

Post autor: jarecki83 »

Co tam trailer, ale jaką stronę zrobili!
Ron Gilbert z ekipą pokazali w Thimbleweed Park, że jeśli chodzi o zagadki, humor, dialogi i oprawę to można spać spokojnie. Mam tylko pewne obawy odnośnie zakończenia, mam nadzieję, że czegoś tak głupiego jak w TP nie powtórzą.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Nowinki 2.01

Post autor: Elum »

Z wczorajszo-dzisiejszej ceremonii The Game Awards...

As Dusk Falls wygrywa w kategorii Najlepsza gra zaangażowana (nagrodę wręczają Ken i Roberta!)

...a Stray w kategori(ach) Najlepsza gra niezależna/debiut.
Houdini
Posty: 106
Rejestracja: pn 10 kwie 2006, 19:45
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Nowinki 2.01

Post autor: Houdini »

Nowa polska gra nam się szykuje: Brassheart.
Na GOGu jest już demo, ale nie miałem jeszcze okazji sprawdzić...
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Nowinki 2.01

Post autor: Elum »

No jednak się szykuje, bo już wydawało się, że będzie anulowana. Teraz nawet jeśli twórcy jej nie dokończą, to przynajmniej zostanie po niej demo.
Houdini
Posty: 106
Rejestracja: pn 10 kwie 2006, 19:45
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Nowinki 2.01

Post autor: Houdini »

Broken Sword powraca!
I to w aż dwóch odsłonach :o
No i żeby nie było bez kontrowersji: przy udziale AI :buhaha:
Więcej tutaj.
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Nowinki 2.01

Post autor: jarecki83 »

Elum pisze:Z wczorajszo-dzisiejszej ceremonii The Game Awards...

As Dusk Falls wygrywa w kategorii Najlepsza gra zaangażowana (nagrodę wręczają Ken i Roberta!).
Należało im się. Ograłem większość najważniejszych tytułów z poprzedniego roku i powiadam wam, że poza nową Syberią, tylko As Dusk Falls tak mnie wciągnęło, że nie mogłem oderwać się od kompa. W drugiej połowie gry tempo i napięcie trochę siada, ale pierwsza połowa dostarcza takie przeżycia, że można spaść z fotela!
Houdini pisze:Broken Sword powraca!
I to w aż dwóch odsłonach :o
No i żeby nie było bez kontrowersji: przy udziale AI :buhaha:
Więcej tutaj.
Obydwa projekty zapowiadają się nieźle, choć w Parzival's Stone niestety widać mały budżet. Trójwymiarowe tła z ręcznie rysowanymi teksturami wyglądają super, no ale postacie na zbliżeniach przypominają czasy BS4. No i chyba Stobbart będzie miał innego aktora podkładającego głos.

Remaster Templariuszy również budzi pewne zastrzeżenia. Dobrze, że od początku tak szczegółowo omówili użycie AI, ale efektu końcowego czyli animacji postaci w samej grze nie pokazali, bo na trailerze mamy tylko odnowione intro. Tyle tłumaczenia i nie pochwalili się jak im to wyszło?
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Nowinki 2.01

Post autor: Elum »

W tej nowej grze bohaterowie ruszają się jak w jakimś fanowskim projekcie. A w nowym remasterze, skoro się nie pochwalili, animacje najwidoczniej wyglądają jeszcze gorzej. ;)

Na pierwszy rzut oka w remasterze rażą mnie też pewne zmiany już w pierwszej lokacji. Nie rozumiem na ten przykład dlaczego zupełnie zniknął ślad po wybuchu na podłodze (screen porównawczy). Nie pasował do sceny, bo wyglądał zbyt brudno, nieestetycznie? A może algorytm AI uznał go za nieistotny? :niesmialy:

Trochę niepokojące są również te zmiany w treści, by bardziej przystawała do 2023 roku. Przypomina mi to autocenzurę jaką Amanita poddała Chuchla, gdy zmienili kolor kłębka kurzu z czarnego na pomarańczowy, bo widocznie też był zbyt brudny. :P
Vicek
Posty: 12
Rejestracja: ndz 28 lis 2010, 22:54

Re: Nowinki 2.01

Post autor: Vicek »

jarecki83 pisze:No i chyba Stobbart będzie miał innego aktora podkładającego głos.
W zwiastunie słychać głos Rolfa Saxona, więc zmian raczej się nie spodziewam.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Nowinki 2.01

Post autor: Elum »

O, Vicek.

Bytomianin Tomasz Ostafin pracuje nad nową grą, która najprawdopodobniej nie będzie Papeturą 2. No chyba, że ten pomarańczowy chuchlopodobny (tutaj wygląda na przygaszonego, za to tu jest w swoim żywiole), ma być czarnym charakterem. ;)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Nowinki 2.01

Post autor: Elum »

31 października odbyła się premiera Silent Hill: Ascension. Gra zapowiadana była jako interaktywny film/serial (a nie kolejny z serii survival horror), dlatego już prawie opisałem ją w przygodoskopowej encyklopedii. Ale ostatecznie wyszła z tego bardziej ciekawostka, co najwyżej do rzutu okiem.

Jeśli dobrze rozumiem, każdy epizod/odcinek Ascension transmitowany/streamowany jest na żywo, a o losach bohaterów decydują w głosowaniu wszyscy oglądający (jak w czasach Kinoautomatu ;)). Problem w tym, że głosy można sobie tutaj... oficjalnie dokupić. Albo więc uczestniczymy w grze ze świadomością, że nasz głos jest mniej ważny od innych. Albo płacimy, tylko za co? Żeby mieć złudzenie większego wpływu na wybór ścieżki w filmie interaktywnym? :lol:

Ciekawe, że przy Ascension pracuje m.in. Senscape/Agustin Cordes. Wkopali się trochę jak Daedalic w Golluma.

[edit]
Spodobały mi się te nagłówki recenzji:
"Silent Hill: Ascension's proposed voting system makes it feel like a bizarre mass social experiment"
"Silent Hill fans say Ascension 'makes the pachinko game look like a heartfelt passion project'"
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Nowinki 2.01

Post autor: Elum »

Wart odnotowania wczorajszy post Marcina "Bzyka" Drewsa na grupie Hard Reset o tzw. "spolszczeniu" Indiany and the Fate of Atlantydy, które wyszło parę dni temu. Pod postem podpisuję się wszystkimi kończynami/odnóżami, pod komentarzami niekoniecznie.

Powtórzę to, co już może gdzieś kiedyś napisałem. Szkoda, że Madzius nie skończyła swojego tłumaczenia.
Madzius888
Posty: 398
Rejestracja: pn 16 lip 2007, 13:22
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Nowinki 2.01

Post autor: Madzius888 »

Chlip, a miałam nadzieję, że młode pokolenie ogarnęło temat i mam czystą kartę.
ODPOWIEDZ