Masz ochotę podzielić się przemyśleniami na temat skończonej niedawno przygodówki? Chcesz przekonać innych, że Kosmopolska jest lepsza od Samorosta? Ten dział nadaje się do tego idealnie.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky, jarecki83

Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Wygląda na to, że twórcom dwóch nowych quasi-przygodówek spodobał się ten sam utwór (teaser 39 Days to Mars vs. teaser MIND: Path to Thalamus). :niesmialy:
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

W internecie pojawiły się w ostatnich tygodniach/dniach/godzinach dema trzech intrygujących przygodówek, które do premiery mają jeszcze kawał drogi - Zniw Adventure (nowinkowałem o niej wcześniej tutaj), Her Majesty's Spiffing (nowinkowałem o niej wcześniej tutaj) i The Knobbly Crook (pisałem o niej wcześniej... w 2006 roku :niesmialy:).

Miała być też już gotowa wersja demonstracyjna Octopus City Blues (o grze wspominałem wcześniej tutaj), ale się trochę spóźnia.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

W tak zwanym internecie pojawiło się dzisiaj demo Return of the Obra Inn - pierwszoosobowej, trójwymiarowej przygodówki z oprawą w dwóch (DWÓCH!) kolorach (jeden odcień czarnawo-ciemny i jeden odcień białawo-jasny). Dla przypomnienia - Gray Fitza jest czterokolorowy, a Commodore 64 miał do dyspozycji kolorów szesnaście.

BTW, demo Octopus City Blues w końcu się wylęgło.
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Re: Nowinki, nowości 2.01

Post autor: jackowsky »

Na GOG.com pojawiły się gry LucasFilm Classic: Indiana Jones and the Fate of Atlantis, Sam & Max Hit the Road oraz The Secret of Monkey Island: Special Edition. Wkrótce mają się pojawić kolejne. Mnie szczególnie cieszy Indiana, czas uzupełnić zaległość.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Też się cieszę. Ale trochę szkoda, że nie zaczekali z Samem i Maxem z miesiąc lub dwa, do premiery wersji PL. :( Gdybym wiedział wcześniej - spróbowałbym się z nimi zsynchronizować. :P

Z konkurencyjnego podwórka. Zespół The Odd Gentlemen pokazał jak konsultuje się z familią Williamsów (przedwczoraj na Twitterze). Podobno coś więcej w temacie nowego King's Questa nowa Sierra planuje pokazać już w przyszłym miesiącu.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Śladami Ethana Cartera - ciekawy, dziesięciominutowy materiał o miejscach, które można odwiedzić w grze wirtualnie (a narratorem jest Marcin "Bzyk" Drews).
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Firma Daedalic pokazała zbiorczy zwiastun zapowiadanych już wcześniej gier, które planuje wydać w ciągu najbliższych kilku(nastu?) miesięcy. Mniej więcej 99 procent z nich to oczywiście przygodówki.

The Devil's Men prezentuje się rewelacyjnie również na tych screenach. Mam wrażenie, jakbym oglądał ujęcia z nowego filmu Miyazakiego. Chciałbym, żeby fabularnie nie było gorzej (tj. co najmniej na poziomie Chains of Satinav). Przy czym obawiam się, niestety, najgorszego (podobno głównym projektantem/autorem The Devil's Men jest Kevin Mentz - czyli ten od A New Beginning :ble:).
Awatar użytkownika
Fitz
Posty: 174
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 20:30
Kontakt:

Re: Nowinki, nowości 2.01

Post autor: Fitz »

Faktycznie ładne :) A propos Miyazakiego, to odświeżyłem sobie po x latach Spirited Away. Nie przestaje zadziwiać.

Z kolei Aer od razu skojarzyło mi się z Journey.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

A mnie też trochę z ICO (wygląd bohatera) i ICO-podobną Rime (cała reszta).

Z kolei Her Story Game, o której dowiedziałem się dzisiaj (i, nawiasem wspominając, traktuję raczej jako ciekawostkę przyrodniczą, niż "grę" do zagrania), w pierwszej chwili skojarzyła mi się z tym. To już trzecia prawie-przygodówka wykorzystująca w zwiastunie tę piosnkę. Czy oni wszyscy się umówili? :niesmialy:
Awatar użytkownika
Fitz
Posty: 174
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 20:30
Kontakt:

Re: Nowinki, nowości 2.01

Post autor: Fitz »

Może też wykorzystam w trailerze wiadomej gry? ;) Chociaż marzyłoby mi się raczej wykorzystanie tego cudnego teasera...
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

The Prodigy pasuje do wiadomej gry idealnie. :D Ale tylko do trailera. Na tzw. "oficjalny soundtrack" do pełnej wersji wybrałbym np. Cyndi Lauper "True Colors", Hole "Violet", Pearl Jam "Black" (od 3 minuty świetnie nadaje się na napisy końcowe) albo może coś z repertuaru Deep Purple, Pink Floyd... :gugu:

[edyt]
Kompletnie zapomniałem o Czerwonych Gitarach, Czerwono-Czarnych, Niebiesko-Czarnych, Czarno-Czarnych itp. :lol: Przy czym to już raczej nie do anglojęzycznej wersji.
Awatar użytkownika
Fitz
Posty: 174
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 20:30
Kontakt:

Re: Nowinki, nowości 2.01

Post autor: Fitz »

Hymmm całkiem ciekawe zestawienie. Zwłaszcza Hole by pasowało do jakiegoś pojedynku - nie mówiąc już o tym, że do dubbingu kurtyzany Courtney by się nadała bardziej niż idealnie :D
A teaser w planach jest, nawet nie jeden. Ale na razie sza! :)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Nie jeden? Nie mogę się doczekać. :)

Chyba mi się dziś nudzi, bo zastanawiałem się jeszcze nad tytułami pasującymi kolorystycznie do wiadomej gry i przypomniałem sobie o Smashing Pumpkins "Being Beige", który w sumie pasowałby też do Graya. ;) Z kolei pieśń "It's Not Easy Being Green" pasowałaby mi do Monty'ego (tzn. gdyby był bardziej zielonkawy). :gugu:
Madzius888
Posty: 398
Rejestracja: pn 16 lip 2007, 13:22
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Nowinki, nowości 2.01

Post autor: Madzius888 »

Czekamy na teasery zatem!
Wy tu tak na poważnie, a mi z głowy nie może mi wyjść jedna z najciekawszych reklam wszech czasów: https://www.youtube.com/watch?v=sLs7xoX_vX4 :D
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

I to jest świetny materiał do wykorzystania jako teaser w wersji live-action. Dwaj koledzy wychodzą na zakupy, trzeci bierze płytę CD z grą, instaluje... Wystarczyłoby zamiast ostatniej sceny z lektorem i oryginalnymi napisami wmontować jakiś inny tekst, np. "po spotkaniu z Magentą życie zmienia się na zawsze". ;)
ODPOWIEDZ